Debiut Mentzen SA na NewConnect już wkrótce. GPW zatwierdziła dokument informacyjny
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
21 cze 2024, 09:49

Debiut Mentzen SA na NewConnect już wkrótce. GPW zatwierdziła dokument informacyjny

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu akcje Grupy Kapitałowej Mentzen SA, z sektora usług doradztwa podatkowego i prawnego oraz księgowych. Spółka należąca do znanego polityka ma szansę zadebiutować na NewConnect już w najbliższych tygodniach.

Grupa Kapitałowa Mentzen SA zakończyła w marcu z sukcesem ofertę publiczną sprzedaży akcji. W ramach oferty sprzedano 350 tysięcy akcji po maksymalnej cenie 36 zł za akcję, co przekłada się na całkowitą wartość oferty 12,6 mln zł i wycenę spółki na poziomie 36 mln zł. Jak podkreśla Sławomir Mentzen, prezes zarządu Mentzen SA, "IPO Mentzen SA było najliczniejszą pod względem udziału inwestorów i największą wartościowo ofertą publiczną akcji opartą na memorandum Informacyjnym."

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie jej akcji na rynek NewConnect. Giełda Papierów Wartościowych (GPW) podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji Mentzen SA do obrotu.

"Mentzen SA jest o krok od debiutu na rynku NewConnect. GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji spółki do obrotu, teraz czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Cieszę się, że inwestorzy, którzy nabyli akcje podczas marcowego IPO, już wkrótce będą posiadaczami akcji firmy notowanej na giełdzie" – mówi Sławomir Mentzen.

Oferta sprzedaży akcji przyciągnęła znaczną liczbę inwestorów - spółka zyskała ponad 900 nowych akcjonariuszy. Sławomir Mentzen liczy na dalszy wzrost tego grona oraz na to, że inwestorzy staną się „ambasadorami firmy”:

"Mam nadzieję, że dzięki temu sukcesowi inni przedsiębiorcy również zdecydują się na taki krok, co powinno zwiększyć zainteresowanie Giełdą wśród inwestorów indywidualnych" – dodaje.

Prezes zarządu zapowiada również rekomendację wypłaty maksymalnej możliwej wartości dywidendy.

Zobacz także: Sławomir Mentzen idzie na giełdę. Co warto wiedzieć o IPO jego spółki

Model subskrypcyjny działalności

Grupa Kapitałowa Mentzen specjalizuje się w świadczeniu usług doradztwa podatkowego i prawnego oraz obsługi księgowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Działalność spółki opiera się na modelu subskrypcyjnym. W pierwszym kwartale bieżącego roku grupa osiągnęła ponad 5,7 mln zł skonsolidowanych przychodów operacyjnych, co stanowi wzrost o prawie 10% w porównaniu do poprzedniego roku. W tym samym okresie EBITDA wyniosła 1,3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej była na poziomie 1,0 mln zł. Grupa zanotowała również zysk netto w wysokości 0,8 mln zł – wzrost o 14% rok do roku,

Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł Grupie historycznie rekordowe przychody subskrypcyjne na poziomie 2,9 mln zł (+11,5% rdr). W 2023 roku przeprowadzono 6110 konsultacji, a kolejne 1850 miały miejsce w okresie styczeń-marzec 2024 roku. Oprócz istniejących produktów Mentzen+, Mentzen+ IT oraz Mentzen Prime, spółka planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowe usługi wspierające rozwój działalności gospodarczej klientów, takie jak doradztwo biznesowe, marketingowe, pośrednictwo finansowe oraz pozyskiwanie dotacji.

Kiedy debiut Mentzen SA na NewConnect

Dopuszczenie do obrotu akcji Mentzen SA jest kolejnym istotnym krokiem na drodze do debiutu na NewConnect. Według procedur stosowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych, najpierw wymagane jest dopuszczenie do obrotu powiązane z zatwierdzeniem wszystkich niezbędnych dokumentów ofertowych. Następnie jest wyznaczany pierwszy dzień notowań.

Zwykle w takich przypadkach inwestorzy muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i śledzić komunikaty z GPW. Zwykle dopuszczenie do obrotu ogłaszane jest od tygodnia do trzech tygodni po dopuszczeniu. Dlatego też debiut Mentzen SA spodziewany jest na przełomie czerwca i lipca 2024 r.

Zobacz także: Mentzen SA rozpoczyna publiczną ofertę akcji i zamierza zadebiutować na NewConnect

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost