CBA zatrzymało byłego prezesa i wiceprezesa Altus TFI w związku z aferą Getback

CBA zatrzymało byłego prezesa i wiceprezesa Altus TFI w związku z aferą Getback

Jak podało RMF FM, CBA dokonało kolejnego zatrzymania w związku z aferą Getback. Tym razem do aresztu trafili były prezes i wiceprezes jednego z funduszy inwestycyjnych. Zatrzymanie ma związek ze sprzedażą akcji EGB Investments. Według prokuratury cena za jaką sprzedana została spółka przez fundusz do Getback była znacząco zawyżona. Nie trudno się domyślić, że chodzi o byłych członków zarządu Altus TFI, bo to fundusze zarządzane przez tą spółkę brały udział we wspomnianej transakcji.
 

Zatrzymani dowiezieni zostaną dziś do warszawskiej prokuratury regionalnej, gdzie usłyszą zarzuty wyrządzenia spółce GetBack szkody znacznych rozmiarów. Altus TFI to największy niezależny fundusz inwestycyjny w Polsce. Na koniec lipca fundusz miał pod zarządzaniem 13,4 mld zł. Kurs akcji spółki znajduje się na historycznych minimach. Od czerwca 2018 roku nowym prezesem spółki jest Krzysztof Mazurek, który piastuje stanowisko prezesa.
 

Notowania Altus TFI lata 2014 - 2018

Altus TFI


Zobacz także: Zbigniew Jakubas kupił akcje Altus TFI i potwierdził, że potrafi kupować gdy leje się krew

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.