Bloober Team zaprezentował na targach E3 grę Blair Witch kurs akcji mocno w górę
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
10 cze 2019, 10:48

Gra Blair Witch od Bloober Team największą niespodzianką targów E3 wśród polskich producentów gier. Kurs akcji mocno w górę

Jeżeli mielibyśmy wybrać największą niespodziankę targów E3 2019 to wcale nie byłby to Keanu Revees i Cyberpunk 2077. Pod tym względem Bloober Team wielokrotnie przebił CD PROJEKT. Krakowska spółka zaprezentowała trailer nowej gry Blair Witch i zapowiedziała jej premierę już 30 sierpnia 2019.

Blair Witch od Bloober Team

Bloober Team realizuje grę Blair Witch wspólnie z Microsoft Corporation. O podpisaniu istotnej umowy Bloober poinformował 6 czerwca tuż przed targami E3.

W trakcie targów spółka zaprezentowała nowy trailer i przedstawiła datę premiery produkcji. W Blair Witch zagramy już 30 sierpnia 2019 roku. Wydawcą produkcji na PC będzie sam Bloober Team. Ponadto gra trafi na wyłączność na platformę XBOX.

Zobacz także: Za tydzień E3, największe wydarzenie gamingowe na świecie. Sprawdzamy co producenci gier z Polski przygotowali na targi

Kurs akcji Bloober Team mocno w górę

Inwestorzy wręcz euforycznie zareagowali na doniesienia o nowej produkcji od Bloober Team. Nic dziwnego. Do tej pory wydawało się, że polska spółka jedzie na targi do USA aby zaprezentować grę Layers of Fear 2, która miała swoją premierę 28 maja 2019. Bloober jedna całkowicie zaskoczył i zaprezentował nowy tytuł, który na dodatek wkrótce będzie miał swoją premierę.
 

Kurs akcji Bloober Team

Bloober Team akcje


Kurs akcji Bloober Team wyszedł dzisiaj na najwyższe poziomy od września 2018 roku i zyskuje na wartości 28%, przy ponad 3 mln zł obrotu. Notowania właściwie zanegowały całą wyprzedaż wywołaną przez umiarkowany sukces gry Layers of Fear 2. Na początku czerwca spółka poinformowała jednak, że udało jej się sprzedać 50 tys. egzemplarzy LoF2. Blair Witch ma jednak dużo większy potencjał. Realizowana jest bowiem we współpracy z Microsoft i oparta o IP z Hollywood.

Wydany w 1999 roku film Blair Witch Project to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów w historii kina. Cały budżet produkcji wyniósł $60 000, a film tylko w kinach zarobił ponad 240 mln USD. Polska spółka wyspecjalizowana w produkcji horrorów jest wręcz stworzona do tej produkcji.

Zobacz także: Jutro premiera gry Layers of Fear 2, dlatego kurs akcji Bloober Team próbuje się wybić z konsolidacji

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.