Techland zaprezentował na targach E3 trailer Dying Light 2 - premira gry wiosną 2020
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
10 cze 2019, 09:57

Techland publikuje nowy zwiastun i zapowiada na wiosnę 2020 r. premierę Dying Light 2

W tym roku targi E3 obfitują w dobre wiadomości od polskich spółek gamingowych. Techland zaprezentował na nich zwiastun Dying Light 2. Zapowiedziano też, że premiera tej długo oczekiwanej kontynuacji gry akcji z otwartym światem, odbędzie się już wiosną 2020 r.

Nowy zwiastun Dying Light 2

Zwiastun Dying Light 2 daje obszerny wgląd w życie Miasta (The City) – postapokaliptycznego przyczółka w świecie Modern Dark Ages. Fabuła kontynuacji osadzona jest piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszej części Dying Light. 
 

Zobacz także: Techland publikuje wyniki finansowe za 2018 rok, które potwierdzają, że jest warty przynajmniej połowę CD PROJEKT

W nowym zwiastunie poznajemy też Aidena Caldwella – głównego bohatera gry. Decyzje, które gracz będzie podejmował za pośrednictwem Aidena, będą nieustannie kształtować otaczający go świat. Dotychczas trailer gry obejrzało na kanale YouTube ponad 128 tys osób.

Zobacz także: Kim jest Paweł Marchewka, założyciel Techlandu i twórca "Dying Light"

Premiera Dying Light 2 już na wiosnę

Oficjalnie zapowiedziano także premierę gry. Niestety nie podano konkretnej daty premiery, ale poinformowano, że Dying Light 2 ma trafić na półki na wiosnę przyszłego roku. To o tyle istotna data, że może ona stanowić moment w którym Techland potwierdzi swoje plany wejścia na giełdę. W tej chwili spółka deklaruje, że koncentruje się na wydaniu Dying Light 2 i nie trwają żadne prace związane z przygotowaniami do IPO. Niemniej jednak aktywność medialna Techlandu w mediach finansowych i giełdowych zdaje się temu zaprzeczać.

W tej chwili premiera Dying Light 2 obok premiery Cyberpunk 2077 to dwa najmocniejsze akcenty polskiego gamingu w przyszłym roku.  

Gra będzie od razu dostępna na PC ale także na konsole z rodziny Xbox One (w tym Xbox One X) oraz PlayStation 4.

Zobacz także: Techland planuje wejście na giełdę i celuje w debiut przed premierą gry Dying Light 2

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.