Panzer Dragoon od Forever Entertainment to kolejne zaskoczenie targów E3
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 cze 2019, 07:00

Forever Entertainment stworzy remake kultowej gry Panzer Dragoon. Spółka gamingowa z NewConnect zaprezentowała pierwszy trailer na targach E3

Tegoroczne targi E3 dobiegają końca. Obfitowały one w dużo newsów z polskich spółek gamingowych, które w nim uczestniczyły. Forever Entertainment podczas prezentacji Nintendo pokazało pierwszą zapowiedź nowej gry „Panzer Dragoon: Remake”. Polska spółka tym samym zapoczątkowała kampanię marketingową swojej produkcji, a notowania spółki skoczyły o 12% w reakcji na te informacje.

Panzer Dragoon to kultowa gra z 1995 roku, która cieszyła się dużą popularnością, dlatego gdyńska spółka zdecydowała się na jej remake. Forever Entertainment planuje wydanie remake'u jeszcze tej zimy, jednak nie podano jeszcze konkretnych platform, na których gra zostanie wydana.

Remake kultowej produkcji

Udział polskiej spółki z NewConnect podczas konferencji Nintendo było nie lada zaskoczeniem. Forever Entertainment zaprezentowało pierwszy trailer swojej najnowszej produkcji „Panzer Dragoon: Remake” i rozpoczęło kampanię marketingową na szeroką skalę. Gra wywołała spore zainteresowanie, a nawet euforię wśród doświadczonych graczy. W planach Forever Entertainment ma kolejne prezentacje gry podczas branżowych konferencji.

Prezentacja odbyła się pierwszego dnia targów czyli we wtorek, a już w środę kurs akcji Forever Entertainment wzrósł o 12%. Maj nie był najlepszym miesiącem dla spółki notowanej na NewConnect, ponieważ notowania systematycznie spadały, aż zaliczyły minima na cenie 2,7 zł za akcję. Jednak teraz kurs odbił w górę i osiągnął czerwcowe maksima na poziomie 3,4 zł.

Notowania Forever Entertainment (marzec-czerwiec 2019)

Forever Entertainment

Pierwszy raz gra Panzer Dragoon została wydana w 1995 roku. Była dostępna na konsolę Sega Saturn. Produkcja cieszyła się dużą popularnością, dlatego stworzono kolejne części. Polska spółka powracając do kultowej produkcji sprzed lat może liczyć na odniesienie sukcesu. Panzer Dragoon to raily shooter, a główny bohater fabuły porusza się na smoku.

Forever Entertainment planuje wydanie remake’u jeszcze tej, jednak nie wiemy na jakie konsole będzie dedykowana.

Dzięki prezentacji na międzynarodowych targach Forever Entertainment znalazł się na językach świata gamingowego. Produkcja może odnieść duży sukces, ze względu na duże grono oddanych fanów. W tej chwili kluczowe będą kolejne doniesienia o tej produkcji.

dragoon
 

Polskie spółki gamingowe na topie

O tym, że Cyberpunk 2077 zostanie zaprezentowany podczas targów E3 mówiliśmy już od dawna. Niespodzianką jest udział Keanu Reevesa w najnowszej produkcji CD Projekt. Poznaliśmy również datę premiery gry, która odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku. Podczas targów został zaprezentowany również gameplay, jednak nie będzie on dostępny w sieci.

Zobacz także: Gameplay Cyberpunka wygląda dobrze, to może być najlepiej sprzedająca się gra w historii – Ken Rumph, analityk Jefferies obecny na targach E3 w LA

Zaskoczeniem była również prezentacja Bloober Team. Spółka oprócz „Layers of Fear 2” pokazała najnowszą produkcję „Blair Witch”. Gra jest realizowana we współpracy z Microsoft, a jej premiera jest planowana na 30 sierpnia 2019 roku. Będzie ona dostępna jedynie na konsole XBOX.

Zobacz także: Gra Blair Witch od Bloober Team największą niespodzianką targów E3 wśród polskich producentów gier. Kurs akcji mocno w górę

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.