Ultimate Fishing Simulator napędza wyniki finansowe Ultimate Games
Obrazek użytkownika Rafał Irzyński
17 lip 2019, 06:27

Ultimate Fishing Simulator napędza wyniki finansowe Ultimate Games. Spółka największe nadzieje wiąże z grą którą tworzy we współpracy z Discovery

Ultimate Games zaraportował znaczący wzrost wyników po I półroczu 2019 roku. Kurs akcji zareagował na nie pozytywnie. Uwagę zwraca skokowy wzrost przychodów i generowanych zysków. Rozmawialiśmy z prezesem Ultimate Games Mateuszem Zawadzkim, który opowiedział nam o dokonaniach spółki w I półroczu i planach na kolejne kwartały.

Przychody po 6 miesiącach tego roku wzrosły o 125% i wyniosły 3,38 mln zł. Zysk netto był wyższy o 225% i wzrósł do 1,85 mln zł wobec 0,57 mln zł rok wcześniej. Zarząd Spółki zaznacza, iż prezentowane wielkości mają charakter jedynie szacunkowy i mogą ulec zmianie.

Wyniki finansowe Ultimate Games

(mln zł)I półrocze 2019 r.I półrocze 2018 r.
Przychody3,381,5
Zysk brutto2,010,65
Zysk netto1,850,57

Źródło: Ultimate Games S.A.

Zaprezentowane wyniki finansowe pokazują, że sam II kwartał br. był bardzo udany dla spółki. Okres od kwietnia do czerwca tego roku przyniósł spółce ok. 2,3 mln zł przychodów i 1,2 mln zł zysku netto. Są to dane niemal dwukrotnie wyższe niż w poprzedzającym kwartale. Prezes Ultimate Games wskazał trzy główne źródła przychodów w I półroczu, z których wpływy rozłożyły się dość równo (po ok. 1 mln zł). Były to przychody z: serii Ultimate Fishing Simulator, gry wydawane na platformę Nintendo Switch (w ostatnich miesiącach przynoszą 200-300 tys. zł przychodów/miesięcznie) oraz sprzedaż pozostałych gier, assetów i usług.
 

Kurs akcji Ultimate Games od debiutu na NewConnect

Ultimate Games


Akcje Ultimate Games zareagowały bardzo pozytywnie na informacje o wynikach. W trakcie sesji zyskiwały nawet ponad 5%. Ostatecznie jednak kurs oddał część wzrostów i notowania ULG zakończyły się zwyżką o 2%.

Zobacz także: Ultimate Games to PlayWay z NewConnect. Poznaj producenta gier z najbardziej zdywersyfikowanym portfolio na małej giełdzie

Ultimate Fishing Simulator

Gra o wędkarstwie pozostaje wciąż najlepiej sprzedającą się grą spółki. We wczesnym dostępie zadebiutowała ona w listopadzie 2017 r., a pełna wersja pojawiła w sierpniu rok później. Obecnie jest to najlepiej oceniana gra wędkarska na platformie Steam z 83% pozytywnych ocen. Gra w podstawowej wersji wraz z dodatkami sprzedała się w samym 2019 r. w łącznej ilości już 50 tys. kopii. Co ciekawe, w tym roku gra sprzedaje się lepiej niż rok wcześniej, co jest zasługą dodatków. Same dodatki sprzedały się już w ilości ponad 25 tysięcy. Koszty wyprodukowania gry dawno się zwróciły, co oznacza, że znaczna większość przychodów stanowi czysty zysk dla spółki.

Plany Ultimate Games na kolejne kwartały

Na stronie internetowej spółki znajduje się szczegółowy plan premier.

Zgodnie z nim na okres II półrocza 2019 roku zaplanowanych jest 75 premier. Prezes Mateusz Zawadzki wskazał nam gry, z którymi wiąże największe nadzieje:

  • Ultimate Fishing Simulator na PS, XBOX i Nintendo Switch oraz kolejne dodatki na PC,
  • Ultimate Fishing Simulator na VR (sierpień 2019 r.),
  • Ultimate Fishing Simulator w wersji mobilnej (Q3),
  • Wanking Simulator (Q3/Q4),
  • Unlucky Seven (26 lipca 2019 r.),
  • Deadliest Catch: The Game.

Bazując na sukcesie pecetowej wersji Ultimate Fishing Simulator, spółka chce wyciągnąć z tego tytułu jak najwięcej. Gra będzie wydana w II półroczu br. na pozostałe platformy oraz na VR. Prezes spółki szacuje, że wersja na VR sprzeda się w okolicy 20 tys. kopii przy zakładanej cenie wyższej od podstawowej wersji. We współpracy z inną spółką z grupy kapitałowej PlayWay – ECC Games (producent), zostanie wydana wersja mobilna. Obecnie jest ona na etapie soft launchu, a planowany termin debiutu pełnej wersji to III kwartał tego roku. Bardzo dużą popularność widoczną w dynamicznie rosnącej wishlist-cie liczącej ponad 20 tys., zdobywa Wanking Simulator – symulator onanisty. Trailer gry od 7 maja br. ma już ponad 152 tys. wyświetleń. Nie powala on na kolana pod względem graficznym, ale graczy może przyciągnąć mocno oryginalny bazujący na kontrowersji pomysł.

W sprzedaży jest już dostępna mobilna wersja Professional Fishing Mobile (iOS). Cena gry to 2,99 USD plus mikropłatności. Do końca roku gra ma też zostać wydana na konsole. W planach jest też debiut znanych już tytułów ze „stajni” PlayWay na Nintendo Switch - House Flipper oraz Car Mechanic Simulator.

„Deadliest Catch: The Game”

Inwestorzy wiążą natomiast duże nadzieje ze sprzedażą gry Deadliest Catch: The Game, która powstaje we współpracy z Discovery. Jest ona oparta na znanym serialu tej stacji – „Najniebezpieczniejszy zawód świata”. Prezes ULG liczy na sprzedaż na poziomie 200 tys. kopii, co przełożyłoby się w znaczący sposób na przychody spółki.

Ultimate Games ma w planach realizację przeniesienia notowań akcji na główny rynek. Czeka obecnie na zatwierdzenie prospektu przez KNF. Prezes spółki liczy, że zatwierdzenie nastąpi w najbliższym czasie.

Zobacz także: Ultimate Games liczy na zatwierdzenie prospektu w ciągu miesiąca, dwóch

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.