Premiera gry Blair Witch od Bloober Team wywołała euforię na kursie akcji
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 sie 2019, 15:57

Mocne wzrosty na akcjach Bloober Team. Premiera gry Blair Witch podoba się inwestorom

Dzisiaj debiutuje gra „Blair Witch” od Bloober Team. Pomimo że została zapowiedziana dopiero w czerwcu to wywoływała dużo emocji wśród fanów oraz inwestorów. Jeszcze wczoraj spółka opublikowała 11-minutowy gameplay z gry, która zapowiada się naprawdę obiecująco. Prace nad grą trwały dwa lata, a spółka z NewConnect współpracowała z producentem filmowym Lionsgate. Jest to największa tegoroczna premiera polskiej gry. Kurs akcji zareagował euforycznie na pierwsze doniesienia o grze i w tej chwili rośnie o 11%.

W zaledwie trzy miesiące gra „Blair Witch” trafiła na drugą stronę Wishlisty Steam, a liczba użytkowników przekroczyła 100 tys. Sam trailer gry na oficjalnym profilu Gamespot ma ponad 1,1 mln wyświetleń, a opublikowany miesiąc temu gameplay ma ponad 800 tys. odsłon. Liczby mówią same za siebie, a prezes spółki, Piotr Babieno oczekuje, że Wishlista najnowszej produkcji przekroczy 200 tys. użytkowników.

- Czas na scenie, który otrzymaliśmy od Microsoft na targach E3, był dla nas bezcenny. Zasięgi pozwoliły nam na promocję produkcji w sposób, na który mogą pozwolić sobie tylko najwięksi gracze na rynku. Na Gamescom nasza gra otworzyła prezentację Xbox w Kolonii, na której widzowie mogli usłyszeć o tytułach z najwyższej półki takich jak Borderlands 3, Gears of War 5 czy Metro Exodus. Możliwość prezentowania produkcji w doborowym towarzystwie to dla nas ogromne wyróżnienie. Wybieramy się także na PAX West. Jesteśmy przekonani, że Blair Witch jest najlepiej rozpromowaną oraz najlepszą polską produkcją wydaną w tym roku. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.
 

Zobacz także: Blair Witch od Bloober Team debiutuje na PC i konsoli XBOX ONE

Pierwsze opinie o Blair Witch

Gra będzie dostępna na platformie Steam już od godziny 16 i startuje z 6. miejsca na Steamie.

steam

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje oraz streamy z gry. Opinie w większości są pozytywne, a gracze są zachwyceni poziomem strachu oraz postacią psa Bulleta, który towarzyszy głównemu bohaterowi w rozgrywce.

„Najstraszniejsza gra, w jaką grałem. Nowa mechanika psa jest całkiem innowacyjna. Spodoba Ci się, a nawet nie ma broni w grze” – piszą recenzenci na Metacritic.

„Dobra gra. Świetna gra, fantastyczna grafika, bezwzględnie oszałamiająca. Najlepszy horror tego roku” - kolejna opinia.
 

OPINIE

Wiedźma z Blair według polskiej spółki

Krakowska spółka jest już specjalistą od gamingowych horrorów. Najpierw sukces gry „Observer”, później dwie części „Layers of Fear”, a teraz czas na wiedźmę z Blair. Gra jest inspirowana filmem z 1999 roku „Blair Witch Project”, który jest jednym z najgłośniejszych horrorów. Po 20 latach od premiery Bloober zdecydował się na opowieść kultowej historii według swojego scenariusza.

Spółka współpracowała z producentem filmowym Lionsgate, który dał wolną rękę twórcom gry na stworzenie własnego scenariusza. Tym samym w nowej produkcji głównym bohaterem jest były policjant, który wspólnie z psem Bulletem wybiera się na poszukiwania zaginionego chłopca. Ci, którzy oglądali gameplay wiedzą, że pies będzie odgrywał ważną rolę w całej rozgrywce i naprowadzał bohatera na trop zaginionego chłopca.

Oczywiście team Bloobera zachował również kluczowe elementy z filmu takie jak taśmy porzucone w lesie czy posługiwanie się kamerą przez bohatera. Jak podkreślali już wcześniej twórcy, w grze skupili się bardziej na psychologicznej warstwie opowieści. Ich celem było wprowadzenie uwięzienia w lesie i poczucia samotności.

Zobacz także: Bloober Team zdradza szczegóły produkcji Blair Witch. Kurs akcji mocno w górę

Gra została wydana na PC oraz konsole XBOX, więc niestety posiadacze PlayStation nie zagrają w najsłynniejszy horrror. Cena gry to 29,99 USD/EUR. Tylko dzisiaj notowania Bloober Team urosły o 12%, a od czerwca spółka odnotowała wzrost o ponad 130%. Dzisiaj cena za akcję znajduje się już na poziomie 92 zł, a kapitalizacja spółki na obecną chwilę wynosi ponad 160 mln zł.
 

Notowania Bloober Team

Bloober Team akcje

„Blair Witch” jeszcze przed premierą odniósł sukces, a to nie ostatnie słowo od krakowskiej spółki. Bloober zapowiada stworzenie największej produkcji w ich historii. Jak na razie gra jest znana pod roboczą nazwą „Medium”. Jednak na premierę trzeba będzie jeszcze zaczekać, ponieważ ma być ona dedykowana już na konsole nowej generacji.

Zobacz także: Gaming i biotechnologia to lokomotywy NewConnect. Po 12 latach od powstania mała giełda przeżywa renesans

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.