Bloober Team zdradza szczegóły produkcji Blair Witch. Kurs akcji mocno w górę
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
28 cze 2019, 15:50

Bloober Team zdradza szczegóły produkcji Blair Witch. Kurs akcji mocno w górę

Kurs akcji Bloober Team podczas dzisiejszej sesji mocno zyskuje. To efekt rosnących oczekiwań związanych z grą „Blair Witch”. W wywiadzie udzielonym przez Macieja Głomba oraz Barbarę Kciuk z teamu Bloober dla Eurogamer, opowiedzieli o tworzeniu gry na podstawie słynnego horroru. „Blair Witch” będzie miał swoją premierę już 30 sierpnia, ale prace nad produkcją trwają od dwóch lat. Po raz pierwszy produkcja została przedstawiona na targach E3 podczas konferencji Microsoftu.

Obecnie Bloober Team pracuje nad grą „Blair Witch” oraz jeszcze jedną produkcją o tytule roboczym Medium, na temat którego nie podaje szczegółów. Spółka poinformowała jednak 24 czerwca w komunikacie bieżącym, że otrzymała patent na terenie USA na rozwiązanie technologiczne, które spółka będzie wykorzystywać w tej produkcji. W wywiadzie udzielonym dla serwisu eurogamer natomiast, Maciej Głomb oraz Barbara Kciuk opowiedzieli skąd czerpali inspiracje oraz jak dokładnie będzie wyglądać rozgrywka. Ponadto, spółka wciąż pozostaje w procesie przegląd opcji strategicznych, który nie został zakończony.

Zobacz także: Gra Blair Witch od Bloober Team największą niespodzianką targów E3 wśród polskich producentów gier. Kurs akcji mocno w górę

Kolejny horror od Bloober Team

Jak wynika z wywiadu po premierze gry Observer w 2017 roku w Bloober Team pracują 3 zespoły, a do każdego z nich należy produkcja innego tytułu. Jeden zakończył pracę nad horrorem psychologicznym „Layers of Fear 2”, który miał swoją premierę pod koniec maja. Drugi od dwóch lat pracuje nad grą „Blair Witch”, natomiast na temat działalności tego ostatniego spółka na razie nie zdradza szczegółów.

Zobacz także: Jutro premiera gry Layers of Fear 2, dlatego kurs akcji Bloober Team próbuje się wybić z konsolidacji

Producent filmu „Blair Witch Project”, Lionsgate dał wolną rękę twórcom gry. Tym samym Bloober dodaje do swojej produkcji elementy psychologiczne, aby opowiedzieć własną historię. Już pierwszy gameplay pokazał, że twórcy nie przeniosą scen z kina do swojej produkcji.

- Do tej pory skupiamy się bardziej na warstwie psychologicznej historii. W oryginalnej wersji Blair Witch nie było tak wiele psychologicznego elementu. Obserwowaliśmy reakcję bohaterów, ale film nie rozwodził nad historią. Mamy wielką szansę od Lionsgate, aby opowiedzieć naszą własną historię. Oboje chcieliśmy wprowadzić to uwięzienie w lesie, uczucie bycia samemu, bycia otoczonym przez coś większego od ciebie, czymś, z czym naprawdę nie możesz walczyć, dlatego zdecydowaliśmy się na psychologiczną warstwę opowieści – mówi Barbara Kciuk w wywiadzie dla eurogamer.

Nie bez powodu premiera „Blair Witch” odbędzie się jeszcze w tym roku. Dokładnie 20 lat temu świat kina ujrzał horror „Blair Witch Project”. Czarownica w produkcji Bloobera nie będzie tylko straszną istotą. Twórcy chcą pokazać jej obezwładniającą siłę i nieograniczoną władzę nad lasem, w którym znajduje się bohater.

Lionsgate w dużej mierze pozwolił na własną interpretację filmu przez Bloober Team. Tym samym twórcy pracują nad stworzeniem własnej wersji czarownicy, jednak nie będzie ona znacząco odbiegać od tej w oryginale. W grze wprowadzono również elementy ucieczki oraz walki co powinno zwiększać atrakcyjność produkcji. Team pracujący nad grą przyznaje, że czerpał inspiracje z innych gier czy filmów. Wzorowali się oni m.in. na Slender Man, Silent Hills czy Paranormal Activity.

Akcja gry będzie toczyć się w lesie, a główny bohater będzie operował kamerą. Różne taśmy znalezione przez niego, mogą oznaczać nowe zagadki. Bohaterowi będzie towarzyszył pies Ellis, który jest ważnym elementem wspierającym rozgrywkę. Dodatkowo będzie on mniej podatny na działanie czarownicy. W grze zostanie stworzone poczucie osamotnienia w lesie, co dodatkowo wzbudzi uczucie grozy w graczach.

Kurs akcji Bloober Team mocno w górę

Najnowsze informacje na temat „Blair Witch” zareagowały na kursie akcji. Tylko dzisiaj spółka odnotowała wzrost o ponad 17% przy 5 mln zł obrotu. Cena w szczytowym momencie skoczyła do 66 zł za akcję. W Bloober Team wciąż trwa przegląd opcji strategicznych, który w każdej chwili może ulec zakończeniu. Na obecnym etapie będą rozważane takie kwestie jak pozyskanie międzynarodowego partnera finansowego. Jednak spółka podkreśla, że nadal nie wybrała konkretnej strategii.

Notowania Bloober Team

Bloober Team

Gra będzie miała premierę już 30 sierpnia i będzie dostępna na konsole XBOX oraz PC. W przypadku innych platform, przedstawiciele spółki na razie nie komentują swoich planów, ale to wynika z faktu, że partnerem spółki w tym projekcie jest Microsoft.

Zobacz także: Targi E3 2019 za nami. Oto aktualny kalendarz premier gier polskich producentów

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.