Kalendarz premier gier polskich producentów po targach E3 2019
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
17 cze 2019, 06:40

Targi E3 2019 za nami. Oto aktualny kalendarz premier gier polskich producentów

Polskie spółki gamingowe wróciły już z Los Angeles. Przygotowują się już do wielkich premier, które zapowiedzieli podczas targów E3. W trakcie największej konferencji gamingowej na świecie poznaliśmy daty premier największych produkcji oraz zobaczyliśmy najnowsze trailery. Oto nowy kalendarz premier polskich gier po targach.

W Los Angeles pojawiły się spółki notowane na warszawskiej giełdzie oraz spoza niej. Podczas targów poznaliśmy długo wyczekiwaną datę premiery „Cyberpunk 2077” i zobaczyliśmy kolejny trailer gry. Techland zaprezentował „Dying Light 2”, który zostanie wydany przy udziale Square Enix. CI Games skupiło się na trailerze oraz gameplayu „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Dużym zaskoczeniem była prezentacja Bloober Team, które pokazało nową grę „Blair Witch” oraz wystąpienie Forever Entertainment z remakiem „Panzer Dragoon”, kultowej produkcji z lat 90. Nie zapominamy też o symulatorze pszczoły od Varsav Game Studios, który będzie miał premierę pod koniec tego roku.

„Cyberpunk 2077” i Keanu Reeves

16 kwietnia 2020 rok – ten kwietniowy czwartek zapamiętają wszyscy gracze na całym świecie, bo wtedy „Cyberpunk 2077” będzie dostępny dla wszystkich. To gra przyszłości, na którą czekają zarówno gracze jak i inwestorzy. CD PROJEKT podczas prezentacji Microsoftu pokazał również najnowszy trailer swojej produkcji, w której jedną z głównych ról zagra amerykański aktor, Keanu Reeves. Wcieli się w rolę Johnego Silverhanda.
 

cdr zwiastun

Polska spółka ujawniła kilka szczegółów na temat swojej produkcji. Wiemy, że na tryb multiplayera trzeba będzie jeszcze zaczekać. Co ważne, grę „Cyberpunk 2077” będzie można przejść na wiele sposobów. W nową produkcję CD PROJEKT zagrać mogą nawet pacyfiści. Twórcy gry zapewniają, że będzie można ją przejść bez zabijania innych uczestników. Podczas zamkniętych pokazów przeznaczonych m.in. dla dziennikarzy przedstawiono godzinny gameplay, który niestety nie będzie dostępny w sieci. Analityk pokrywający CD PROJEKT, Ken Rumph był zadowolony z tego co zobaczył.

- Podobały mi się bronie, jakie można wykorzystywać. Są bardzo pomysłowe, szczególnie elektryczne lasso. Świetne jest to, że można wybierać różne sposoby przechodzenia przeszkód, czy etapów gry. Można to robić brutalnie, albo sprytnie, bardziej w stylu cyberpunk. Oczywiście to jaki sposób się wybierze ma różne konsekwencje. Jest obecny humor, tak jak w Wiedźminie. Wygląda na to, że CD PROJEKT RED znów stworzył fascynujący świat. Gameplay wygląda naprawdę dobrze – skomentował Ken Rumph w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Zobacz także: Gameplay Cyberpunka wygląda dobrze, to może być najlepiej sprzedająca się gra w historii – Ken Rumph, analityk Jefferies obecny na targach E3 w LA

Analitycy szacują, że najnowsza produkcja CD PROJEKT będzie najlepiej sprzedającą się grą. „Cyberpunk 2077” będzie dostępny zarówno na PC jak i konsole PS4 oraz XBOX. Trwa już przedsprzedaż gry, a fani mogą również zakupić edycję kolekcjonerską za 749,99 zł, w której znajdują się:

  • dwustronna okładka,
  • kolekcjonerski steelbook,
  • 25-centymetrowa figurka głównego bohatera gry,
  • artbook w twardej oprawie,
  • metalowe przypinki oraz brelok z pojazdem Quadra Vtech,
  • materiał dowodowy NCPD zawierający przewodnik po Night City,
  • haftowane naszywki,
  • kompendium wiedzy z informacjami na temat świata gry,
  • pocztówki z Night City, mapa miasta oraz naklejki do sticker bomby,
  • dodatki cyfrowe (dostępne również w standardowej wersji).

Co ciekawe, sprzedaż Cyberpunka cieszy się większą popularnością niż Wiedźmina III. W niektórych krajach już brakuje edycji kolekcjonerskich. Ale jeśli już mowa o historii Geralta, to trzecia część sagi doczeka się swojej wersji na Nintendo Switch jeszcze w tym roku.

Emocje po targach E3 już opadły, co widać po notowaniach CD PROJEKT. W poniedziałek akcje skoczyły o 5% i kosztowały nawet po 230 zł. Tym samym spółka osiągnęła historyczne maksima. Kilka dni po ogłoszeniu daty premiery Cyberpunka, cena spadła poniżej 210 zł.

Zobacz także: Marcin Iwiński dla Bloomberg TV - jesteśmy bardzo zadowoleni z preorderów gry Cyberpunk 2077

Gra Blair Witch czyli niespodzianka od Bloober Team

Bloober Team, spółka notowana na NewConnect, pod koniec maja wydała drugą część horroru psychologicznego „Layers of Fear 2”. Jeszcze przed premierą gra otrzymała wiele pozytywnych opinii, zbliżonych do pierwszej części. Wszystko wskazywało na to, że ta właśnie ta produkcja miała być motywem przewodnim podczas targów E3.

Zobacz także: Jutro premiera gry Layers of Fear 2, dlatego kurs akcji Bloober Team próbuje się wybić z konsolidacji

Nikt nie spodziewał się takiej niespodzianki ze strony krakowskiej spółki. Bloober Team zaprezentował trailer oraz gameplay swojej najnowszej produkcji „Blair Witch”. Gra bezpośrednio nawiązuje do słynnego horroru „Blair Witch Project” z lat 90. W końcu polska spółka specjalizuje się w „strasznych” produkcjach.

Gra jest realizowana we współpracy z Microsoft Corporation i będzie dostępna wyłącznie na konsole XBOX. Data premiery została zaplanowana na 30 sierpnia 2019 roku. Pierwszy gameplay pokazuje spacer bohatera po lesie, oczywiście z kamerą, która była znaczącym elementem w filmie. Jednak twórcy gry podkreślają, że nie przeniosą scen z kina do swojej produkcji. Tworzą własną opowieść opartą na odkrywaniu lasu. W eksploracji otoczenia pomaga pies. Oczywiście rozgrywce towarzyszy niepokojąca muzyka.


Jeśli chodzi o kurs akcji Bloober Team, to mocno zareagował na informację o najnowszej produkcji „Blair Witch”. Notowania skoczyły o prawie 30%, a cena wyniosła ponad 52 zł. Podobna cena była po premierze „Layers of Fear 2”, jednak w czerwcu systematycznie spadała.

Zobacz także: Gra Blair Witch od Bloober Team największą niespodzianką targów E3 wśród polskich producentów gier. Kurs akcji mocno w górę

Techland zdradził szczegóły o Dying Light 2

Techland, podobnie jak CD PROJEKT, zaprezentował się podczas konferencji Microsoftu. Spółka należąca do Pawła Marchewki zapowiedziała premierę drugiej części „Dying Light” na wiosnę 2020 roku. Nie znamy dokładnej daty, jednak może ona się nałożyć z premierą Cyberpunka. Gra będzie dostępna zarówno na PC jak i konsole XBOX oraz PS4.

Największą zaletą drugiej części gry jest możliwość wielu wyborów podczas rozgrywki. Gracz wciela się w rolę Aidena, który walczy z rodem Renegatów. Bohater jest zarażony wirusem, a podczas nocy może zamienić się w zombie.

Warto podkreślić, że już podczas zeszłorocznych targów E3, Techland zapowiadał „Dying Light 2”. W tym roku poinformowali o przewidywanej premierze. Spółka pokazała trailer oraz kilkuminutowy gameplay. W porównaniu do pierwszej części, teraz Techland stawia na walkę z ludźmi, a w mniejszej mierze z zombie. Przy dystrybucji gry oraz akcji marketingowych pomoże amerykańska firma, Square Enix, która również była obecna podczas targów.

Zobacz także: Techland publikuje nowy zwiastun i zapowiada na wiosnę 2020 r. premierę Dying Light 2

DyingLight2_screen_03

CI Games odkrył karty odnośnie Sniper Ghost Warior Contracts

CI Games szykuje się do premiery kolejnego Snipera. Pierwszy trailer spółka opublikowano kilka dni przed rozpoczęciem targów. W Los Angeles fani mogli zobaczyć gameplay z najnowszej produkcji. Na ten moment wiemy, że premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Wyróżnikiem „Sniper Ghost Warrior Contracts” jest możliwość gry zarówno w trybie single oraz multiplayer.

Gra będzie kosztować 39,99 USD/euro. Twórcy odeszli od rozgrywki w otwartym świecie i skupili się na „otwartej architekturze misji”. Grę można przejść na wiele sposobów, co wydłuża czas rozgrywki. Po zakończonych targach spółka skupia się na ulepszaniu swojej produkcji.

Zobacz także: CI Games pokazało oficjalny trailer gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Premiera gry jeszcze w tym roku

„Sniper Ghost Warrior Contracts” był głównym punktem programu CI Games, ale polska spółka pokazała jeszcze dwie produkcje - „Roki” oraz „Eldest Souls”. Pokazano jedynie trailery gier, bez podawania dat premiery. CI Games pracuje nad wydaniem tych gier wspólnie z United Label, będą to dwie niezależne produkcje.

W dniach 4-10 czerwca spółka przeprowadziła publiczną emisję akcji. Udało jej się pozyskać prawie 10 mln zł. Dzięki tej kwocie CI Games może realizować swoje cele, czyli poszerzyć portfolio wydawniczego oraz prowadzić na większą skalę działalność marketingową. Akcje z serii H kosztują 0,90 gr za jedną. Warto przypomnieć, że zapisy na akcje były nietypowe, ponieważ odbywały się w dwóch transzach.

Zobacz także: CI Games ustalił cenę emisyjną akcji. Pozyska środki na rozwój i marketing nowych gier

Symulator pszczoły od Varsav Game Studios jeszcze w tym roku

Varsav Game Studios planuje premierę symulatora pszczoły jeszcze w tym roku. Dokładnie ma ona nastąpić w IV kwartale 2019. Polska spółka zadebiutowała na tegorocznych targach i od razu odniosła spory sukces. Jej gra została nominowana do nagrody „Unreal E3 Awards”. Varsav Game Studios zaprezentowało się na stoisku Big Ben Interactive.

Symulator już cieszy się dużą popularnością wśród graczy i zbiera pochlebne opinie. „Bee Simulator” jest zarówno platformą do nauki o pszczołach, które są ważne w naszym środowisku, jak i mogą przenieść gracza w kolorowy świat owadów. Gra będzie dostępna na PC, Nintendo Switch, Playstation oraz XBOX.

Remake kultowej produkcji Panzer Dragoon od Forever Entertainment

Dużym zaskoczeniem była prezentacja Forever Entertainment podczas tegorocznych targów E3. Spółka pokazała trailer gry „Panzer Dragoon Remake”, która bezpośrednio nawiązuje do produkcji powstałej w latach 90. Wciąż nie wiadomo na jakie konsole będzie dedykowana gra.

Tym samym spółka notowana na NewConnect stała się znana w świecie gamingowym i rozpoczęła kampanię marketingową na szeroką skalę. Czekamy na więcej informacji na temat tej produkcji.

Zobacz także: Forever Entertainment stworzy remake kultowej gry Panzer Dragoon. Spółka gamingowa z NewConnect zaprezentowała pierwszy trailer na targach E3

Najważniejsze premiery

SpółkaGraData premiery
Bloober TeamBlair Witch30.08.2019 r.
Varsav Game StudiosBee SimulatorIV kwartał 2019 r.
CI GamesSniper Ghost Warrior Contracts2019 r.
CD ProjektCyberpunk 207716.04.2020 r.
TechlandDying Light IIWiosna 2020 r.
Forever EntertainmentPanzer Dragoon RemakeZima 2019
CI GamesRokiNie podano
CI GamesEldest SoulsNie podano

Polski rynek gamingowy nieustannie rośnie, a już niedługo możemy rozpocząć bardzo dobrą passę, dzięki światowym premierom. Już nie możemy się doczekać nowych produkcji!

Zobacz także: Dzisiaj oficjalnie ruszają Targi E3. Ta impreza jeszcze nigdy nie była tak biało-czerwona, jak w tym roku!

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.