Oficjalnie ruszają Targi E3 2019 - polskie spółki gamingowe jeszcze nigdy nie były na nich tak widoczne
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
11 cze 2019, 07:01

Dzisiaj oficjalnie ruszają Targi E3. Ta impreza jeszcze nigdy nie była tak biało-czerwona, jak w tym roku!

Dzisiaj ruszają targi E3 – najważniejsza impreza branży gier na świecie. Już wiemy, że nigdy w historii nie były tak biało-czerwone, jak w tym roku. Polskie spółki gamingowe będą na nich odgrywały pierwszoplanową rolę. I chodzi tu nie tylko o CD PROJEKT RED z ich Cyberpunkiem 2077.

Targi E3 (Electronic Entertainment Expo) odbywają się od 1995 roku. Jest to największa wystawa przemysłu gier komputerowych, która ściąga do hali Los Angeles Convention Center tłumy graczy i dziennikarzy z całego świata.

Już wiemy, że tegoroczna edycja będzie najbardziej polska w historii. Nigdy spółki gamingowe z naszego kraju nie jechały na tę imprezę z takim bagażem świetnych produkcji! Targi E3 2019 zapewne podpompują oczekiwania co do przyszłych przychodów i zysków notowanych na GPW producentów gier, a co za tym idzie kursy ich akcji. Tegoroczna edycja pokazuje, że polski gaming jest coraz bardziej widoczny na świecie.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku, w grze wystąpi Keanu Reeves

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem E3 – co ważne, nie tylko z polskiego punktu widzenia – będzie prezentacja gry Cyberpunk 2077. Od niedzieli wiadomo, że jej premiera będzie miała miejsce 16 kwietnia 2020 roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Co ważne, CD PROJEKT RED zaskoczył pozytywnie, bo informację o dacie premiery przekazał Keanu Reeves. Ten znany powszechnie aktor – gwiazda takich filmów S-F jak Matrix, John Wick czy Johnny Mnemonic – będzie grał jedną z postaci w grze.

Ruszyła już przedsprzedaż Cyberpunka 2077. Gra w kilkadziesiąt minut po jej rozpoczęciu wskoczyła na pierwsze miejsce listy bestsellerów Steam. Wielce prawdopodobne, że stan zamówień to będzie najpilniej obserwowana liczba, decydującą o wycenie akcji CD PROJEKT RED. Na razie kurs akcji CD PROJEKT RED jest najwyżej w historii (230 zł).

Zobacz także: Kurs akcji CD PROJEKT najwyżej w historii. Cyberpunk 2077 zadebiutował na pierwszym miejscu listy bestsellerów Steam

Bloober Team zaskakuje grą Blair Witch

Bloober Team miał na E3 błyszczeć przede wszystkim dzięki horrorowi psychologicznemu „Layers of Fear 2”. Gra ma dobre recenzje, ale na razie nie osiąga wielkiego sukcesu komercyjnego.

Tymczasem... Bloober Team zaskoczył kompletnie, wyciągając asa z rękawa. Spółka poinformowała, że wspólnie z Microsoft Corporation zrealizuje grę Blair Witch. Oficjalny zwiastun wskazuje, że produkcja będzie dość mocno wzorowana na kultowym filmie The Blair Witch Project.

Po wczorajszej sesji widać już, że rynek bardzo pozytywnie przyjął tę informację. Kurs spółki Bloober Team na koniec poniedziałkowej sesji zwyżkował o ponad 28,5%.

Zobacz także: Gra Blair Witch od Bloober Team największą niespodzianką targów E3, wśród polskich producentów gier. Kurs akcji mocno w górę

CI Games pokaże kolejną część Snipera

Na E3 nie jedzie z pustymi rękoma również CI Games. Kilka dni temu spółka opublikowała trailer najnowszej gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”. .Na targach ma zostać zaprezentowany gameplay. CI Games chce zwiększyć wydatki na cele reklamowe, w tym celu prowadzi publiczną emisję akcji (która kończy się dziś).

Podobno premiera kolejnej części Snipera ma mieć miejsce jeszcze w tym roku i z niecierpliwością czekamy na oficjalną datę. Gra ma chodzić na PC oraz konsolach XBOX i PlayStation. Cena wyniesie 39,99 USD/euro. Gra ma mieć tryb multiplayer. Dziś na akcjach CI Games hurraoptymizmu nie widać, ale warto śledzić jak gameplay zostanie odebrany przez uczestników targów.

Techland atakuje Dying Light 2

Nie notowany jeszcze na giełdzie Techland zaprezentuje na E3 kolejną część kultowej gry Dying Light 2. Jej akcja dzieje się w świecie postapokaliptycznym i według wielu graczy z całego świata jest to najlepszy stworzony w grach świat po zagładzie.

Wiadomo już, że gra zadebiutuje na wiosnę 2020 roku. To oznacza, że będzie w pewnym sensie konkurowała z Cyberpunkiem 2077 i kolejną częścią Halo. Produkcja Techlandu będzie dostępna na PC oraz na konsole (Xbox One, PlayStation 4).

Zobacz także: Techland publikuje nowy zwiastun i zapowiada na wiosnę 2020 r. premierę Dying Light 2

Varsav Game Studios zareklamuje symulator pszczoły

Swój debiut na targach E3 zaliczy w tym roku spółka z NewConnect - Varsav Game Studios. Spółka planuje zaprezentować rozrywkę gry która jest symulatorem pszczoły. Pierwsze komentarze są takie, że może to być idealna gra dla dzieci: mądra, słodka, kolorowa. Data premiery „Bee Simulator” jest wstępnie ustalona na II połowę 2019 roku.

W tym roku targi E3 z polskiej perspektywy prezentują się po prostu na bogato! Ciekawe, czy będą jeszcze jakieś zaskoczenia ze strony polskich spółek gamingowych?

Zobacz także: CI Games pokazało oficjalny trailer gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Premiera gry jeszcze w tym roku

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.