CI Games ustalił cenę emisyjną akcji. Pozyska środki na rozwój i marketing nowych gier
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
11 cze 2019, 16:40

CI Games ustalił cenę emisyjną akcji. Pozyska środki na rozwój i marketing nowych gier

Zarząd spółki CI Games poinformował o ustaleniu ceny ostatecznej w ofercie publicznej akcji serii H na kwotę 90 gr za akcję. Ponadto spółka podała ostateczną liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

Środki na marketing i rozwój

Wydawca i producent gier takich jak Sniper Ghost Warrior i The Lords of the Fallen przeprowadził ofertę akcji nowej emisji. Zapisy trwały do 10 czerwca. Po ich zakończeniu spółka podała cenę ostateczną w dolnych granicach widełek tj. 90 gr za każdą akcję serii H.

Ostatecznie zostanie wyemitowanych 10,8 mln nowych akcji, czyli nieco mniej od pierwotnie założonej maksymalnej liczby akcji w wysokości 12 mln sztuk. Inwestorzy indywidualni, którym przysługiwało prawo pierwszeństwa, otrzymają 271 204 akcji CI Games. Pozostałe akcje w liczbie 10 568 188 sztuk zostaną przydzielone pozostałym inwestorom, którzy złożyli zapisy.

Spółka pozyska z emisji akcji około 9,7 mln zł brutto z pierwotnie zakładanej kwoty ok. 10 mln zł. CI Games zamierza przeznaczyć środki na rozbudowę działu produkcji gier, kampanię marketingową gry „Sniper Ghost Warrior Contracts" oraz inne działania marketingowe. Ponadto spółka planuje również rozszerzenie działalności wydawniczej i zakup kolejnych licencji.

Zobacz także: Dzisiaj oficjalnie ruszają Targi E3. Ta impreza jeszcze nigdy nie była tak biało-czerwona, jak w tym roku!

Kurs akcji wciąż powyżej ceny emisyjnej

Oferta CI Games była nietypowa. Zapisy podzielono na dwie transze. Dotychczasowi akcjonariusze zostali pozbawieni prawa poboru akcji oferowanych. Jednak posiadacze pakietu stanowiącego 0,25% wszystkich akcji mieli pierwszeństwo w zapisach. By można było wziąć udział w transzy z pierwszeństwem należało posiadać co najmniej 0,25% akcji spółki, w dniu ogłoszenia uchwały o emisji akcji, czyli 20 maja. W transzy z pierwszeństwem zaoferowano do 1 mln akcji. Pozostałe akcje były dostępne dla transzy otwartej, w której zapisy mogli składać wszyscy inwestorzy, także ci, co miel prawo wziąć udział w transzy z pierwszeństwem.

Obecnie kurs akcji CI Games wynosi 1,10 zł, więc jest około 22% powyżej wyznaczonej ceny emisyjnej akcji. 

Zobacz także: Wystartowała emisja akcji CI Games. Spółka stosuje nietypową formę zapisu

W zeszły czwartek, spółka zaprezentowała zwiastun nowej gry ze snajperskiej serii: Sniper Ghost Warrior: Contracts.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.