Emisja akcji CI Games – zapisy na akcje przyjęły nietypową formę
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
04 cze 2019, 15:15

Wystartowała emisja akcji CI Games. Spółka stosuje nietypową formę zapisu

Rozpoczęły się zapisy na akcje CI Games. Wydawca i producent gier takich jak Sniper Ghost Warrior i The Lords of the Fallen zamierza pozyskać około 10 mln zł na powiększenie zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły. Zapisy na akcje już się rozpoczęły i potrwają do 10 czerwca. Będą one miały jednak nietypowe zasady, które mogą doprowadzić do redukcji zapisów wśród inwestorów indywidualnych.

Środki na marketing i produkcję gier

CI Games wyemituje do 12 mln nowych akcji, co stanowi ok. 8% istniejących. Środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na produkcję, marketing i zwiększenie skali działalności Grupy.

- Część środków przeznaczymy na rozwój warszawskiego studia, który będzie prowadzić prace produkcyjne związane z serią Sniper Ghost Warrior oraz sequelem Lords of the Fallen. Jednocześnie chcemy poszerzyć portfolio wydawnicze o kolejne tytuły. Obecnie prowadzimy obiecujące rozmowy dotyczące kilku gier, których premiera planowana jest na lata 2020-2021. – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Gra Sniper Ghost Warrior Contracts ma zadebiutować w wersji na konsole oraz PC już w 2019 roku. W pierwszym tygodniu czerwca odbędzie się premiera pierwszego, dużego trailera gry.

- Obecnie zespół deweloperski pracujący nad grą jest na etapie alfa. Wszystkie mapy są grywalne i można przejść całą grę od początku do końca. Najbliższe miesiące upłyną na dopracowaniu projektu. – Nie podajemy jeszcze konkretnej daty premiery nowego Snajpera, ale pozostało do niej nie więcej niż kilka miesięcy. Ogłosimy ją w momencie, gdy będziemy pewni, że produkt jest już odpowiednio dopracowany i podana data nie będzie zagrożona. – dodaje Marek Tymiński.

Zobacz także: Zapraszamy na Czat Inwestorski z zarządem CI Games

Cena emisyjna i transza z pierwszeństwem zapisu

Spółka ustaliła widełki cenowe między 0,90 zł, a 1 zł za jedną akcję nowej emisji. Cena ostateczna (emisyjna) zostanie zaś ustalona w oparciu o wszystkie zapisy na akcje z wykorzystaniem systemu informatycznego GPW. Zarząd przy wyznaczeniu ceny emisyjnej będzie starał się zmaksymalizować wolumen obrotu i zminimalizować różnicę między liczbą akcji oferowanych i liczbą akcji zleceniach kupna przy danym kursie. Cena emisyjna zostanie podana do publicznej wiadomości po zakończeniu zapisów. Nie przekroczy ona maksymalnej wartości tj. 1 zł za akcję. Cena będzie taka sama dla wszystkich transz inwestorów.

Najciekawszym punktem memorandum informacyjnego jest właśnie podział na transze. Zgodnie z uchwałą Zarządu, dotychczasowi akcjonariusze zostali pozbawieni prawa poboru akcji oferowanych. Jednak posiadacze pakietu stanowiącego 0,25% wszystkich akcji będą mieli pierwszeństwo w zapisach.

Akcje oferowane są w dwóch transzach. W transzy otwartej oraz transzy z prawem pierwszeństwa w obejmowaniu akcji. By móc wziąć udział w transzy z pierwszeństwem należy posiadać co najmniej 0,25% akcji spółki, w dniu ogłoszenia uchwały o emisji akcji. Czyli, w praktyce, należało udowodnić posiadanie na rachunku maklerskim co najmniej 377 775 akcji w dniu 20 maja.

W transzy z pierwszeństwem zostanie zaoferowanych 1 mln akcji z maksymalnej liczby 12 mln akcji emitowanych. W transzy otwartej zapisy mogą składać wszyscy inwestorzy, także ci, co mają prawo wziąć udział w transzy z pierwszeństwem. Ponadto zarząd może podjąć decyzję o przesunięciu liczby oferowanych akcji pomiędzy transzami. Może to nastąpić jeśli w jednej z transz akcje nie zostaną subskrybowane, a w drugiej wystąpi nadsubskrypcja.

Połączenie tych dwóch czynników oznacza, że w przypadku dużego zainteresowania akcjami ze strony osób i podmiotów posiadających ponad 0,25% akcji, inwestorzy zapisujący się w transzy otwartej mogą otrzymać mniejszy pakiet akcji niż początkowo zakładano. Zapisy na akcje w transzy otwartej mogą wtedy zostać zredukowane.

Zobacz także: Za tydzień E3, największe wydarzenie gamingowe na świecie. Sprawdzamy co producenci gier z Polski przygotowali na targi

Kurs akcji CI Games powyżej ceny emisyjnej

W tej chwili kurs akcji CI Games wynosi 1,096 zł i jest około 10% powyżej maksymalnej ceny emisyjnej akcji. To daje szanse dla prób arbitrażu i pokazuje, że emisja chociażby z tego powodu może cieszyć się zainteresowaniem, W przypadku gdyby było inaczej i cena ostateczna została ustalona na minimalnym poziomie, czyli 0,90 zł, różnica w stosunku do aktualnego kursu akcji będzie wynosić ponad 20%.

CI Games wykres

Więcej informacji na temat trwających zapisów na akcje CI Games można znaleźć w memorandum informacyjnym oraz na stronie spółki.

Zobacz także: Ruszają zapisy na akcje CI Games od 4 czerwca 2019 r.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.