Kurs akcji Movie Games mocno w górę. Premiera The Beast Inside już 17 października
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
11 wrz 2019, 12:29

Kurs akcji Movie Games w górę. Już za miesiąc premiera horroru The Beast Inside

Już 17 października odbędzie się premiera kolejnego horroru gamingowego, tym razem od Movie Games. Spółka pracuje obecnie nad grą „The Beast Inside”, która będzie początkowo przeznaczona na PC, a później na konsole PS4 i XBOX. Będzie to horror z wojną secesyjną w tle. Produkcja była zapowiedziana już w zeszłym roku, ale dopiero teraz spółka podała więcej informacji na temat premiery. Po informacjach ze spółki kurs jej akcji rośnie nawet o 12%.

„The Beast Inside” to druga gra od Movie Games, która ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Budżet wynosi około 2 mln zł, a obecnie wishlista wynosi 50 tys. zapisów. Gra jest już na końcu przygotowań, a spółka szykuje kampanię marketingową. Movie Games pracuje również nad produkcją „Drug Dealer Simulator”, która będzie mieć premierę 6 grudnia.

- Praca nad The Beast Inside to prawdziwe wyzwanie. Uzyskanie idealnego balansu w grze będącej połączeniem horroru i thrillera wymaga precyzji oraz dobrego doboru proporcji jumpscare’ów, logicznych zagadek, a także elementów walki, czyli właściwego dozowania adrenaliny. Proces tworzenia wymagał uważnej wstępnej analizy, a kampania Kickstartera, feedback od fanów, a także reakcja mediów i kreatorów pozwoliły nam osiągnąć świetne rezultaty. To pozwoliło nam rozpocząć z dobrymi założeniami, a następnie nieustannie je udoskonalać i ulepszać – mówi Maciej Miąsik, wiceprezes i koordynator produkcji Movie Games – Mamy nadzieję, że to pozwoli The Beast Inside wyróżnić się na tle innych gier tego gatunku, zarówno pod względem kreowania historii, jak i unikalności mechanik – dodaje.

Zobacz także: Premiera The Beast Inside od Movie Games już 17 października

Premiera „The Beast Inside” jeszcze w tym roku

Gra została zapowiedziana już w zeszłym roku i wtedy również spółka otrzymała wsparcie finansowe na Kickstarterze na realizację produkcji. Wówczas, w kwietniu 2018 roku, zebrano ponad 83,7 tys. CAD na stworzenie tytułu. Pozwoliło to na poszerzenie zakresu materiału w grze oraz zwiększyło społeczność graczy.

Budżet na grę i marketing wynosi około 2 mln zł. Cena za egzemplarz będzie na poziomie około 30 USD. Gra początkowo ma być przeznaczona wyłącznie na komputery PC. W późniejszym terminie powstaną wersje zarówno na konsole PS4, jak i XBOX. Obecnie wishlista wynosi 50 tys. zapisów, a spółka już planuje wprowadzenie dodatków do gry.

- Jest to dla nas ważna produkcja, nie tylko pod względem finansowym, ale również jakościowym. Chcemy pokazać absolutnie wyjątkowy tytuł wykonany przy optymalnym budżecie. Ciężkie jest wydanie dobrej gry nawet za duże pieniądze, a im niższy budżet, tym wyzwanie jest większe – podkreśla Mateusz Wcześniak.

Gra nawiązuje do klasycznych horrorów i jest połączeniem tego gatunku z thrillerem. Głównym bohaterem jest Adam, krypto-analityk CIA, który postanawia wyprowadzić się z miasta i przenieść się do domu w lesie, aby rozszyfrować sowiecki kod i zmienić bieg trwającej zimnej wojny. Na strychu znajduje pamiętnik żołnierza z czasów wojny secesyjnej, który przenosi koszmary przeszłości do teraźniejszości. Fabuła przedstawia losy dwóch postaci, które mieszkają w tym samym domu, ale dzieli je 100 lat.

Historia krypto-analityka z żołnierzem secesyjnym ma wiele wspólnego. Dzięki temu gracz będzie mógł odkrywać tajemnice, ale również walczyć o przetrwanie, napotykając na swojej drodze duchy przeszłości. Będzie możliwa walka przy użyciu rewolweru oraz elementów środowiska, a także rozwiązywanie łamigłówek. Gra będzie miała aż 6 możliwych zakończeń, a rozgrywka będzie trwać od 7 do 10 godzin.

Zobacz także: Coraz bliżej premiery The Beast Inside – Movie Games prezentuje najnowsze materiały z gry

Zmiany w akcjonariacie Movie Games

W sierpniu doszło do zmian w akcjonariacie spółki i tym samym Mateusz Wcześniak został jedynym właścicielem pakietu większościowego akcji. Pod względem finansowym Movie Games cały czas jest wspierane przez PlayWay. Jednak spółka Wcześniaka nie chce być kopią Krzysztofa Kostowskiego, dlatego zachowuje własny niezależny model biznesowy.

- Movie Games to projekt, który założyłem wspólnie z Aleksym Uchańskim. Ze swojej strony współfinansowałem powstanie spółki podmiotami, które prowadziłem ze swoim ówczesnym wspólnikiem. Dużym kosztem oraz przy wsparciu Przemysława Krzemienieckiego, partnera kancelarii Zięba i partnerzy udało mi się doprowadzić do tego, że dziś pakiet Movie Games jest w mojej kontroli. FSR i Income Capital są związane tylko i wyłącznie z Movie Games i nie prowadzą już innych działalności. Jestem jedynym właścicielem FSR i tym samym większościowym właścicielem Income Capital. To potwierdza, że traktuję Movie Games jak moją najlepszą inwestycję – powiedział Mateusz Wcześniak w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Notowania Movie Games

Movie Games, rok 2019, interwał dzienny

Zobacz także: Traktuję Movie Games jako moją najlepszą inwestycję – Mateusz Wcześniak

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.