Nowa produkcja od The Farm 51 debiutuje dzisiaj we wczesnym dostępie. Premiera Chernobylite w pełnej wersji dopiero w 2020 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
16 paź 2019, 07:09

Nowa produkcja od The Farm 51 debiutuje dzisiaj we wczesnym dostępie. Premiera Chernobylite w pełnej wersji dopiero w 2020 roku

Już dzisiaj premiera gry „Chernobylite” od The Farm 51. Jak na razie będzie ona dostępna jedynie w early access na platformie Steam oraz GOG, a pełna wersja pojawi się dopiero w II połowie 2020 roku. Wydanie wczesnego dostępu było możliwe dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej na Kickstarterze, w ramach której spółka pozyskała ponad 200 tys. USD.

„Chernobylite” to gra z gatunku survival z elementami horroru, która przenosi gracza do Strefy Wykluczenia po katastrofie w reaktorze jądrowym. Prace nad produkcją trwają już 2 lata, a gra znajduje się na drugiej stronie wishlisty Steam. Jeszcze przed premierą The Farm 51 prowadziło wspólną kampanię marketingową z Movie Games, która jutro zaprezentuje nową grę „The Beast Inside”.

- Dzień po dniu, czyli 16 i 17 października, odbędą się premiery dwóch gier z gatunku survival-horror: Chernobylite oraz The Beast Inside. Wspólnie z The Farm 51 dostrzegliśmy wiele możliwości współpracy w zakresie promocji tych tytułów, aby zwiększyć ich popularność. Nasze gry nie konkurują ze sobą, pomimo podobieństwa gatunku podchodzimy do naszych produkcji w odmienny sposób – my dodajemy horrorowi elementów thrillera i grozy, The Farm 51 przenosi gracza w mroczny świat science-fiction - mówi Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Mateusz Wcześniak twierdzi, że wspólnymi działaniami marketingowymi spółki chcą udowodnić, że wzajemne wsparcie studiów gamingowych jest możliwe i może przynieść bardzo dobre rezultaty.

- Pierwsze rezultaty są już widoczne. Od kilku dni obserwujemy dynamiczny wzrost poziomu wishlist obydwu gier, a to dopiero początek współpracy – mówi prezes Movie Games.

Zobacz także: Gra Chernobylite oraz The Beast Inside trafią w tym tygodniu do sprzedaży. The Farm 51 i Movie Games łączą siły we wspólnej kampanii

Poznaj czarnobylską Strefę Wykluczenia

Tym razem gliwicka spółka opowiada historię fizyka, który jeszcze przed wybuchem pracował w reaktorze jądrowym. W katastrofie stracił swoją ukochaną, jednak po 20 lat wraca do miejsca tragedii, gdzie chce odkryć tajemnicę zniknięcia kobiety. Okazuje się, że obecnie przebywa tam wojsko, które wydobywa tytułowy czernobylit.

Głównym zadaniem gracza jest przetrwanie jak najdłużej podczas odkrywania tajemnic. Nad produkcją pracuje obecnie 20 osób, a już od dzisiaj gra jest dostępna w early access: zarówno na platformie Steam, jak i GOG. Premiera pełnej wersji jest przewidywana w połowie 2020 roku. W tym samym czasie zostanie również wydana produkcja na konsole. Cena egzemplarza we wczesnym dostępie będzie wynosić 29,99 USD/ 24,99 USD.

W kwietniu br. The Farm 51 przeprowadziło udaną zbiórkę crowdfundingową na Kickstarterze, w ramach której pozyskali dwukrotnie większą kwotę, niż oczekiwali – ponad 200 tys. USD. Osoby, które wsparły spółkę w kampanii, miały okazję zagrać w demo gry i otrzymać klucz na Steama do wczesnego dostępu. Również kiedy gra zostanie wydana na konsole, osoby dostaną egzemplarze na swój port.

Przed premierą „Chernobylite” notowania gliwickiej spółki spadają (w ciągu miesiąca poszły w dół o 9%), a wczoraj na zamknięciu cena za akcję wynosiła 27 zł. Rok temu kurs akcji był na poziomie 50 zł, jednak po debiucie gry „World War 3” zainteresowanie produkcją spadło z dnia na dzień. Tym samym teraz kapitalizacja The Farm 51 wynosi około 170 mln zł.

Notowania The Farm 51

The Farm 51

Zobacz także: Dramatyczna wyprzedaż akcji The Farm 51. Kurs poniżej poziomu sprzed premiery World War 3

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.