Premiera 4. części gry Sniper Ghost Warrior już jutro bez trybu multiplayer. CI Games wprowadzi go dopiero w grudniu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 lis 2019, 07:10

Jutro premiera kolejnej części gry Sniper Ghost Warrior. Fani produkcji CI Games na tryb multiplayer będę musieli poczekać do grudnia

Już jutro odbędzie się premiera kolejnej części flagowej serii CI Games, „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Gra będzie dostępna w wersji na PC, XBOX oraz PS4. Fani produkcji będą musieli jednak zaczekać na tryb multiplayer, który zostanie wprowadzony dopiero w grudniu. Na trzy tygodnie przed premierą, prezes CI Games zmniejszył swój udział w akcjonariacie spółki z 36,84% do 32,52%. Mimo to zapewnia, że nowa część Snipera będzie lepsza od poprzedniej.

- Mocno wierzę, że mimo dużo niższego budżetu mamy znacząco lepszą grę od SGW3. Zarówno pod kątem gameplay jak i strony wizualnej. Kilka kluczowych zupełnie nowych cech czyni ją bardziej taktyczną, a z drugiej strony daje więcej satysfakcji z gry. Nie mamy jeszcze twardych danych co do szacowanej sprzedaży ale uważam, że jest wiele elementów, które przemawiają za udaną premierą - komentuje prezes CI Games, Marek Tymiński.

W czerwcu 2019 roku spółka wyemitowała 12 mln akcji po 0,9 zł każda. W ten sposób do spółki trafiło 10 mln zł m.in. na marketing kluczowej gry w tym roku oraz prace nad kolejną częścią „Lords of the Fallen” .To pokazuje, że na akcjach spółki naprawdę sporo się działo przed premierą i inwestorzy wyczekują jej efektów.

Zobacz także: Wierzę, że mimo dużo niższego budżetu mamy lepszą grę od SGW3 mówi Marek Tymiński prezes CI Games

Kolejna część gry Sniper trafi do fanów

„Sniper Ghost Warrior Contracts” jest już 4. częścią z tej serii. Pierwsza ukazała się prawie dekadę temu i stanowiła przełom w działalności spółki. Cała seria posiada rzeszą fanów, a najlepiej o tym świadczą liczby. Według serwisu SteamSpy tylko na Steam sprzedaż drugiej części serii przekroczyła 1 mln sztuk, a ostatniej trzeciej części 500 tys. sztuk. To najlepiej pokazuje, że chętnych na kupno gry nie zabraknie pod warunkiem, że polska spółka gamingowa dostarczy odpowiedni produkt. Jak wiemy jest to najważniejsza premiera CI Games w tym roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsole XBOX i PS4. Nowy tytuł jest już dostępny od kilku dni w przedsprzedaży, a jego wyjściowa cena to 26,99 USD/EUR. Do dnia premiery można zakupić ją w promocyjnej cenie.

Na ten moment można wyraźnie ocenić, że nowa gra CI Games sprzedaje się umiarkowanie dobrze. Produkcja okupuje w tej chwili 4. stronę globalnych bestsellerów Steam i każdego dnia pnie się coraz wyżej. Na pewno w dniu premiery nieocenionym narzędziem do crosspromocji będzie zaoferowanie gry nabywcom poprzednich części sagi, których jak wiemy jest sporo. Kluczem do sukcesu będzie jednak jakość nowej produkcji.  

Spółka prowadzi również dedykowaną stronę internetową poświęconą grze. W odróżnieniu od poprzednich części, najnowszy tytuł będzie dostępny zarówno w trybie singleplayer jak i multiplayer. Jednak ten drugi nie zostanie uruchomiony w dniu premiery. CI Games zapewnia, że w ramach bezpłatnego patcha, multiplayer zostanie wprowadzony jeszcze w grudniu br.
 


- Gra będzie posiadać zarówno tryb kampanii dla pojedynczego gracza jak i tryb gry wieloosobowej. Tytuł dostarczy wciągającą rozgrywkę, opartą na misjach. Jednocześnie zdecydowaliśmy odejść od gry w otwartym świecie, stawiając na otwartą architekturę misji. W trybie kampanii, gracze wkroczą do świata kontraktów, które oferują jasny cel główny z ustalonym wynagrodzeniem, oraz dodatkowe zadania do wypełnienia, płatne w formie premii. Bazujemy na tym co stworzyliśmy przy pracy nad poprzednią częścią serii, ulepszając jednocześnie poszczególne systemy. Jestem przekonany, że tak dopracowany projekt będzie konkurencyjną propozycją na rynku shooterów – powiedział prezes spółki podczas czatu w Strefie Inwestorów.

Jeszcze w czerwcu spółka przeprowadziła emisję akcji, w ramach której pozyskała blisko 10 mln zł. Finansowanie zostało przeznaczone m.in. na dokończenie produkcji nowej części Snipera i zrealizowanie premiery jeszcze w tym roku.

Zobacz także: CI Games kończy pracę nad trybem multiplayer w Sniper Ghost Warrior Contracts i podtrzymuje termin premiery w 2019 roku

Sytuacja CI Games

Na kilka tygodni przed premierą, prezes i główny akcjonariusz spółki, Marek Tymiński w trzech transakcjach pakietowych zbył 7 mln akcji po cenie 0,99 zł za sztukę. To oznaczało zmniejszenie zaangażowania w akcjonariacie CI Games do 32,52% z 36,84%. To o tyle ciekawe, że dosłownie pół roku wcześniej spółka wyemitowała około 12 mln akcji w celu pozyskania kapitału. Ostateczna cena w tamtej ofercie wyniosła 0,9 zł.

Kurs akcji nie reagował nerwowo ani na pierwszą, ani na drugą informację. Znacząca presja na kursie akcji pojawiła się dopiero w momencie, gdy spółka poinformowała o tym, że tryb multiplayer nie będzie dostępny w dniu premiery. Kurs spółki spadł do poziomów sprzed roku, czyli do ceny 0,80 zł. Kapitalizacja spółki wynosi obecnie 134 mln zł.

- Chciałbym zwrócić uwagę, że obecnie posiadany przeze mnie pakiet akcji to ponad 32% Spółki. Jest to jeden z największych pakietów właścicielskich wśród branżowych spółek notowanych na GPW – powiedział Strefie Inwestorów prezes CI Games.
 

Notowania CI Games

CI Games

Ostatnio również Bethesda poinformowała o przesunięciu premiery gry „Doom Eternal” z 20 listopada na dopiero 2020 roku, dzięki czemu nowy Sniper nie ma konkurencji pod względem shooterów w najbliższym czasie.

Zobacz także: Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts na wszystkie platformy 22 listopada - Marek Tymiński prezes CI Games odpowiada na 6 pytań związanych z najnowszą produkcją spółki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.