Przeniesienie premiery Doom Eternal to dobra wiadomość dla Sniper Ghost Warrior Contracts – Marek Tymiński z CI Games
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
14 paź 2019, 08:44

Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts na wszystkie platformy 22 listopada - Marek Tymiński prezes CI Games odpowiada na 6 pytań związanych z najnowszą produkcją spółki

Premiera gry Sniper Ghost Warrior Contracts, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nastąpi w tym roku i odbędzie się 22 listopada 2019 roku. Gra właśnie przeszła certyfikacje na konsole. Na jakiem etapie jest produkcja, czego mają spodziewać się gracze i co oznacza dla polskiego shootera przeniesienie premiery gry Doom Eternal z listopada 2019 na 2020 roku, zapytaliśmy prezesa CI Games Marka Tymińskiego.

Paweł Biedrzycki: Prace nad SGW Contracts wchodzą w kluczową fazę. Na jakim etapie jest obecnie produkcja?

Marek Tymiński: W piątek podaliśmy, że najnowszy Snajper osiągnął Złoto. Oznacza to, że gra przeszła certyfikacje na obie konsole i jesteśmy gotowi pójść z nią do fizycznej produkcji nośników. Jeśli chodzi o samą grę to zespół ciężko pracuje nad doszlifowaniem rozgrywki i dopieszczeniem całej gry. Planujemy duży update tytułu w day 1 patch, czyli przed samą premierą gry.

Zobacz także: CI Games ustalił cenę emisyjną akcji. Pozyska środki na rozwój i marketing nowych gier 

Jak dużej gry mają się spodziewać gracze i inwestorzy?

Kampania single player to najważniejszy aspekt gry. Przejście jej za pierwszym razem zajmie kilkanaście godzin. To dość długo jak na shootera, który wychodzi w mid price. Nowe konstrukcje gry pozwalają na dość duże replayability, czyli ponowne granie tych samych kontraktów w celu np. przejścia ich w inny sposób i otrzymaniu za nie innej nagrody. Rozgrywkę wydłuży również tryb dla wielu graczy opierający się na najbardziej sprawdzonych elementach poprzednich części. Być może zaskoczymy graczy interesującym updatem tego trybu jakiś czas po premierze.

Czy termin premiery na 22 listopada zostanie utrzymany?

Tak, 22 listopada to dzień globalnej premiery najnowszego Snajpera na konsole i PC.

Zobacz także: Znamy datę premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Kurs akcji CI Games pnie się w górę, a spółka liczy na wysoką sprzedaż 

Kurs akcji CI Games w 2019 roku

CI Games notowania

Bethesda właśnie poinformowała, że przenosi premierę Doom Eternal z 20 listopada 2019 na 2020 rok. Co to oznacza dla SGWC?

Brak premiery Dooma oznacza, że w tygodniu premierowym Snajper nie będzie miał konkurencji innego istotnego shootera. Dotyczy to również tygodnia po premierze. To bardzo dobra wiadomość, liczymy na zwrócenie większej uwagi na nasz tytuł oraz lepszą ekspozycję zarówno na sklepowych półkach, jak również w kanałach cyfrowych.

Jakie konkurencyjne tytuły debiutujące w listopadzie i grudniu mogą odciągnąć uwagę od SGWC?

Najnowszy Ghost Recon miał już swój debiut, dużo uwagi skupi wokół siebie Call of Duty. Snajper ma kilka mocnych cech, które go wyróżniają i dla których gracze będą chcieli w niego zagrać. Chociażby jest bardziej taktyczny i wymaga trochę więcej myślenia i kombinacji.

Obserwując grupy na Steam to SGWC nie wywołuje dużego zainteresowania. Jaki macie plan na promocję tego tytułu i czy zamierzacie krosować sprzedaż z nabywcami poprzednich wersji gry?

Właściwa kampania reklamowa rozpocznie się na dwa tygodnie przed premierą gry. Jestem przekonany, że nasze plany co do kampanii są wystarczające, aby gra została zauważona na globalnym rynku i mogła odnieść komercyjny sukces.

Zobacz także: Mamy już wewnętrzne daty premier, zarówno Sniper Ghost Warrior Contracts oraz Lords of The Fallen 2 - rozmowa z prezesem CI Games, Markiem Tymińskim

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.