Noobz from Poland rozpoczyna akcję marketingowa gry Total Tank Simulator, której wydawcą zostanie 505 Games
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 gru 2019, 10:25

Noobz from Poland rozpoczyna akcję marketingową Total Tank Simulator. Wydawcą polskiej gry będzie branżowy gigant z Europy Zachodniej

Noobz from Poland szykuje się do debiutu na NewConnect oraz premiery swojej pierwszej gry, Total Tank Simulator. Wczoraj pojawiła się informacja, że wydawcą produkcji będzie europejski gigant rynku wydawniczego, 505 Games. Noobz from Poland jest polską spółką produkującą gry, której udało się z sukcesem nawiązać współpracę z włoskim wydawcą. Wcześniej ECC Games również poinformowało, że podpisało z 505 Games list intencyjny na wydanie ich flagowego tytułu Drift20.

Wczoraj opublikowano pierwszy trailer gry, który rozpoczął kampanię marketingową Total Tank Simulator. Prace nad grą trwają już kilka lat, a jej premiera odbędzie się w I kwartale 2020 roku. Jak na razie spółka nie podaje dokładnej daty.
 

Zobacz także: Jesteśmy jednym z trzech światowych liderów produkujących nowy rodzaj gier typu battle simulator - Jarosław Kotowski z Noobz from Poland

505 Games wydawcą Total Tank Simulator

Total Tank Simulator będzie grą typu battle simulator, która została uznana przez 505 Games jako jedna z trzech najlepszych produkcji tego stylu. Porównywalnymi produkcjami jest świętujący obecnie wielkie sukcesy Totally Accurate Battle Simulator, którego sprzedaż na Steam przekroczyła grubo ponad 1 mln sztuk.

- Nie szukaliśmy w aktywny sposób wydawcy. To on nas znalazł i uznał, że powstaje nowy rodzaj gier, czyli battle simulator. Według nich na świecie jest trzech liderów tego stylu gry. Pierwszym z nich jest szwedzka produkcja „Totally Accurate Battle Simulator” od Landfall Games. Jego premiera odbyła się w kwietniu tego roku i do tej pory sprzedano już około 1 mln egzemplarzy. Kolejna, duża produkcja to „Ultimate Epic Battle Simulator”, która została już wydana dwa lata temu. Natomiast my jesteśmy trzecim podmiotem, który robi gry tego rodzaju i wydawca uznał, że jesteśmy jednym z trzech liderów – powiedział Jarosław Kotowski, prezes spółki w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Prace nad grą trwają już kilka lat, a do tej pory powstało 5 wersji demo gry. Cieszyły się one dużą popularnością na YouTubie – na pierwsze dwa dema zapisało się 40 tys. osób, a w ciągu 1,5 miesiąca gra miała już 7 mln wyświetleń. Dzięki stworzeniu kilku próbnych wersji gry, Jarosław Kotowski dążył do stworzenia unikalnego tytułu, który będzie się wyróżniał spośród innych. Przykładowo przetestowano wprowadzenie trybu multiplayer, jednak okazało się, że graczom nie podoba się ta wersja.

Total Tank Simulator zostanie wydany w I kwartale 2020 roku i będzie przeznaczony jedynie na PC. Gra została oparta o fizykę, a w pełnej wersji gry będzie dostępnych ponad 200 różnych rodzajów jednostek oraz 50 grywalnych map. Spółka kilka miesięcy po premierze planuje wydanie dużego, płatnego DLC do gry.

Zobacz także: Noobz from Poland planuje debiut na NewConnect

Plany spółki na 2020 rok

Kolejny rok może być intensywnym czasem dla Noobz from Poland. Oprócz premiery Total Tank Simulator, spółka zmierza na NewConnect. Jeszcze w listopadzie złożono Dokument Informacyjny, a debiut planowany jest na początku roku.

Oprócz produkcji Total Tank Simulator oraz płatnego DLC do gry, spółka ma również inne plany wydawnicze. Już trwają prace koncepcyjne nad kolejną produkcją, która powinna zostać niedługo zapowiedziana. Oprócz tytułów na PC, spółka rozpoczęła również prace nad kilkoma produkcjami na Nintendo Switch. Dwie gry są już gotowe i niebawem zostaną wydane.

- Noobz from Poland w Q1 2020 wyda swój flagowy produkt Total Tank Simulator. W drugiej połowie 2020 roku przewidziany jest spory dodatek (DLC). Dodatkowo w Q1 2020 planowane jest zakończenie preprodukcji nowej gry PC – zapowiedział Jarosław Kotowski.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 to nie wszystko – premiery gier spółek z GPW i NewConnect na 2020

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.