Serial Netflix dał drugą młodość grze Wiedźmin od CD PROJEKT
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 gru 2019, 09:23

Gra Wiedźmin 3, za sprawą serialu Netflix, przeżywa drugą młodość. W produkcję CD PROJEKT gra najwięcej graczy od lat

Ponad cztery lata po premierze, gra Wiedźmin 3 od CD PROJEKT zyskuje drugą młodość za sprawą serialu Netflix. Na platformie Steam w grę Wiedźmin III: Dziki Gon gra blisko 50 tys. użytkowników, najwięcej od premiery dodatku Krew i Wino w 2016 roku. Produkcja CD PROJEKT znajduje się również na 1. miejscu Global Top Sellers platformy Steam.

Geralt z Rivii w grze Wiedźmin 3 znów robi furorę na całym świecie. Tym razem za sprawą amerykańsko-polskiego serialu na Netflixie. Co prawda, nie cieszy się on wieloma pozytywnymi recenzjami od krytyków, jednak fani już czekają na kolejny sezon. Niektórzy nawet wyczekują już kolejnej części gry Wiedźmina… Przedstawiciele CD PROJEKT już wielokrotnie powtarzali, że nie zamierzają porzucać franczyzy opartej o świat wiedźmiński, czego najlepszym przykładem jest ostatnie porozumienie spółki CD PROJEKT z Andrzejem Sapkowskim.

Zobacz także: Książki Sapkowskiego numerem 1 na Amazon, a gra "Wiedźmin 3" numerem 1 na Steam. Serial od Netflixa napędza polski biznes

Wiedźmin III ponownie hitem na Steam

Już nie Red Dead Redemption 2, tylko trzecia część Wiedźmina jest bestsellerem sprzedaży na platformie Steam. To podwójny sukces, ponieważ polski tytuł miał premierę w połowie 2016 roku, a wciąż cieszy się ogromną popularnością. Obecna sprzedaż gry to praktycznie czysty zysk dla CD PROJEKT bo budżet gry już się wielokrotnie spłacił.

Obecnie na platformie Steam gra blisko 50 tys. użytkowników, co pozwala zaatakować rekord liczby graczy sprzed 3 lat. Warto przypomnieć, że CD PROJEKT niedawno poinformowało o sprzedaży już 20 mln egzemplarzy Wiedźmina III. Serial, który jest dostępny zaledwie od kilku dni na Netflixie może ponownie napędzić machinę sprzedaży polskiej produkcji czego najlepszym przykładem jest skokowy wzrost aktywnych graczy.

Niedawno CD PROJEKT wydało również wersję gry na Nintendo Switch.


Liczba aktywnych graczy w grę Wiedźmin 3 na Steam

Liczba graczy W3


Dzięki zawarciu porozumienia pomiędzy CD PROJEKT a Andrzejem Sapkowskim, polska spółka gamingowa otrzymała prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu. Tym samym, fani opowieści o Geralcie liczą na stworzenie kolejnej części gry co przy ostatniej reaktywacji wydaje się coraz bardziej realne. CD PROJEKT w obowiązującej do 2021 roku strategii rozwoju ma bowiem zapisane wydanie dwóch tytułów AAA, z czego Cyberpunk 2077 ma być tylko jednym z nich. Czym zaskoczy CD PROJEKT w 2021 roku?

Jak na razie CD PROJEKT szykuje się do premiery Cyberpunka 2077, osiągając historyczną wycenę na poziomie 26,5 mld zł. Cena za akcję to już blisko 280 zł.

Zobacz także: Mijają 4 lata od premiery Wiedźmina 3 - gry której dużo zawdzięczają akcjonariusze CD PROJEKT, producenci gier i cały rynek kapitałowy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.