Bloober Team zapowiada kolejną grę w universum Observera
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 sty 2020, 16:58

Bloober Team planuje wydanie kolejnej produkcji z serii Observer. Kurs akcji mocno w górę

Ten tydzień obfituje w wiadomości od Bloobera. Spółka zapowiedziała wydanie kolejnej gry w tym roku. Tym razem będzie to produkcja z marki Observer. Jeszcze na początku tygodnia Bloober Team zapowiedział już premierę swojego największego projektu, jakim będzie Medium, na IV kwartał 2020 roku.

To może być znów rok gamingowych horrorów. Przypomnijmy, że gra Observer wydana w 2017 roku przez Bloober Team odniosła sukces. Na Metacritic otrzymała ocenę 78%, czyli dość wysoko w porównaniu np. do drugiej części Layers of Fear. Jak na razie spółka nie podaje więcej informacji na ten temat, a w szczególności daty premiery. Możemy się jedynie spodziewać, że jej debiut zaskoczy nas jeszcze w tym roku.

- Zarząd Bloober Team S.A. informuje, że zakończył pierwszą część prac nad produktem związanym z marką swojej gry "Observer". O szczegółach w związku z kampanią marketingową Emitent będzie informował w kolejnych miesiącach odrębnym raportem bieżącym. W ocenie Emitenta sprzedaż Produktu będzie mieć wpływ na wyniki finansowe Emitenta za rok 2020 i kolejne okresy – czytamy w komunikacie spółki.

Spółka opublikowała również tajemniczy teaser:

Fani gry już spekulują czy powstanie druga część Observera, a może zostanie wydana jedynie w wersji na VR?

Zobacz także: Gra Medium trafi na konsole nowej generacji. Bloober Team zapowiedział premierę największej produkcji w historii studia

Kolejna zapowiedź Bloobera

Już wiemy, że zakończyła się pierwsza część prac nad kolejną grą od Bloober Team. Tym razem nie będzie to kolejna odsłona Layers of Fear, a produkt z marki Observer. Spółka nie podaje szczegółów na ten temat, jednak możemy spodziewać się premiery jeszcze w tym roku. Kurs spółki na zakończenie dzisiejszej sesji rośnie o blisko 15%, a cena za akcję wynosi już około 86 zł.

Notowania Bloober Team

Bloober

Gra Observer została wydana w sierpniu 2017 roku. Gracz mógł przenieść się do roku 2083 do Krakowa, gdzie polskie społeczeństwo zostało podzielone na klasy. Tytułowy Observer to Daniel Lazarski, czyli członek korporacyjnej policji. W jego rolę wcielił się Rutger Hauer, holenderski aktor znany również z takich produkcji jak „Blade Runner” czy „Sin City”. Niestety, zmarł w zeszłym roku.

Jeszcze na początku tygodnia krakowska spółka zapowiedziała premierę gry swojego największego projektu, czyli Medium. Jej debiut ma mieć miejsce w IV kwartale 2020 roku, a co więcej będzie dedykowana na konsole nowej generacji. Prace nad grą trwają już blisko 7 lat, a produkcja ma się wyróżniać symultaniczną rozgrywką, która będzie możliwa na dwóch ekranach.

W ostatnim raporcie finansowym Bloober Team za III kwartał w 2019 roku w pozycji półprodukty i produkty w toku, gdzie spółka księguje nakłady na produkcję gier, widnieje wartość 31 mln zł. Obecnie trwają prace nad dwoma tytułami, co oznacza, że nakłady mogą oznaczać zarówno koszty produkcji Medium oraz kolejnego Observera.

Jak wiemy, Bloober znany jest z niespodzianek. W zeszłym roku podczas targów E3 spółka zaskoczyła grą Blair Witch, którą wydała trzy miesiące później. Teraz również powinniśmy spodziewać się kolejnych, pozytywnych informacji.

Zobacz także: Bloober Team oddał hołd Rutgerowi Hauerowi. Gra, którą razem stworzyli, wkrótce trafi na rynki azjatyckie

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.