Założyciele Ten Square Games sprzedają akcje za tyle ile był warty Boombit w IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
28 sty 2020, 21:42

Główni akcjonariusze Ten Square Games chcą sprzedać akcje za tyle ile był warty cały BoomBit w IPO

Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal, założyciele i główni akcjonariusze Ten Square Games, poinformowali w komunikacie o chęci sprzedaży części akcji i rozpoczęciu budowy przyspieszonej księgi popytu (ABB). Zaoferowali łącznie do 13,31% akcji spółki. Po cenach zamknięcia z wtorkowej sesji wystawiony na sprzedaż pakiet jest warty około 250 mln zł, czyli mniej więcej tyle ile cały BoomBit podczas debiutu w maju.

Maciej Popowicz zaoferuje nie więcej niż 9% akcji w kapitale zakładowym spółki, a Arkadiusz Pernal zaoferuje do sprzedaży do 4,31% akcji. Tym samym zmniejszą swój udział w akcjonariacie z 58% do 45% posiadanych łącznie akcji.

2 miesiące po wygaśnięciu lock-upów akcjonariusze sprzedają akcje

Przy okazji debiutu spółki na giełdzie w maju 2018 r. także zostały zaoferowane akcje należące do Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala. Wtedy zmniejszyli swoje zaangażowanie w akcjonariacie spółki o 1/3 przy cenie akcji 46 zł za sztukę. Teraz, 2 miesiące po wygaśnięciu lock-upów, ponownie oferują akcje, lecz już przy wycenie spółki czterokrotnie wyższej.

Popowicz i Pernal zaczynali od współtworzenia Naszej Klasy. Serwis społecznościowy z czasem stał się największą w Polsce platformą gier on-line dostępnych w modelu free-to-play. Zdobyte w ten sposób doświadczenie w tworzeniu gier przenieśli do Ten Square Games. Spółka w dniu pierwszej oferty publicznej akcji nie posiadała zadłużenia i nie potrzebowała kapitału na dalszy rozwój. W związku z tym inwestorom w IPO zostały zaoferowane tylko i wyłącznie akcje należące do dotychczasowych akcjonariuszy.

Zobacz także: Debiut Ten Square Games: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Tak jak przy okazji debiutu, tak i teraz, akcjonariusze informują, że zamierzają dalej pozostać w spółce i uczestniczyć w jej rozwoju:

- Zamiarem Akcjonariuszy jest pozostanie strategicznymi inwestorami w Spółce i dalsze wspieranie Spółki w jej dynamicznym rozwoju – czytamy w komunikacie.

Wzmożona podaż akcji Ten Square Games

Przy okazji budowy przyspieszonej księgi popytu przez głównych akcjonariuszy, warto przypomnieć, że nie tylko oni zmniejszyli zaangażowanie w spółce w ostatnim czasie. Także przewodniczący rady nadzorczej, Maciej Żużałka poinformował w styczniu o zbyciu akcji. Sprzedał 25 tys. walorów w cenie 245 zł za akcję. Wcześniej o zmniejszeniu zaangażowania w Ten Square Games poinformowało NN OFE. Fundusz zszedł poniżej progu 5% w akcjonariacie.
 

Notowania Ten Square Games
TSG


Przypomnijmy, że na początku stycznia spółka opublikowała szacunkowe przychody za IV kwartał 2019 roku, które wyniosły 78,4 mln zł. Roczny raport finansowy poznamy dopiero 23 marca. Większość przychodów stanowi sprzedaż gry Fishing Clash, która cały czas bije rekordy popularności w portfolio spółki. Obecnie Ten Square Games oczekuje na uzyskanie licencji, aby sprzedawać grę na chińskim rynku.

Zobacz także: Kurs akcji Ten Square Games łapie zadyszkę. Po NN OFE akcje sprzedaje przewodniczący rady nadzorczej 

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.