Premiera polskiej gry Metamorphosis od Ovid Works jeszcze w tym roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 lut 2020, 12:18

Premiera Metamorphosis, polskiej gry opartej o twórczość Franza Kafki, od Ovid Works jeszcze w tym roku

Gra Metamorphosis, oparta o twórczość Franza Kafki, będzie mieć premierę jeszcze w tym roku. Polska spółka Ovid Works sfinalizowała już prace nad tytułem.

Spółka Ovid Works zakończyła już prace nad swoim flagowym tytułem, jakim jest Metamorphosis. Obecnie wprowadzane są ostatnie poprawki, a gra jest portowana na konsole. Będzie to gra, która w opiera się o twórczość znanego pisarza, Franza Kafki. W głównej mierze jest inspirowana opowiadaniem „Przemiana”.

Premiera gry została zaplanowana na ten rok, jednak spółka nie podaje na razie daty dziennej. Ovid Works planuje również w pierwszej połowie roku zadebiutować na NewConnect.

- Gra Metamorphosis jest już gotowa. Jesteśmy aktualnie na etapie wprowadzania ostatnich poprawek oraz portowania gry, która będzie dostępna na PC, PS4, XBOX ONE i SWITCH. Ostatnim krokiem przed premierą, która odbędzie się w br., będzie kampania marketingowa i PR-owa gry – komentuje Jacek Dębowski, Prezes Zarządu Ovid Works.
 

Zobacz także: Ovid Works stawia pierwszy krok w drodze na NewConnect

Premiera Metamorphosis oraz debiut na NewConnect

Ovid Works istnieje na polskim rynku gamingowym od niedawna, bo od 2015 roku. Gra Metamorphosis ma być flagowym tytułem spółki, który będzie mieć premierę jeszcze w tym roku.

- Metamorphosis będzie naszą flagową grą. Przedstawiony świat wyróżnia się pod względem jakości oraz dopracowania artystycznego. Wszystkie tekstury oraz postacie w grze są ręcznie malowane. Przy projektowaniu gry czerpaliśmy z wiedzy zdobytej podczas badań nad narracją w ramach programu GameINN – mówi prezes spółki.

Gra jest inspirowana światem stworzonym przez Franza Kafkę, a głównym celem spółki jest tworzenie gier poprzez opowiadanie historii. Główny bohater, w którego wciela się gracz, zmienia się w insekta. Tym samym poszukuje on możliwości, aby powrócić do swojej ludzkiej natury. Rozgrywka jest pełna surrealistycznych krajobrazów. Podstawą gry jest eksploracja otoczenia oraz rozwiązywanie zagadek.

W zeszłym roku Game Informer oraz Gamespot uznały tytuł za jeden z najlepszych zaprezentowanych na konferencji GDC 2019 w San Francisco. Produkcja awansowała również do grona finalistów Nordic Game Discovery Contest 2019.

Ovid Works jest zależny od notowanej na NewConnect spółki Varsav Game Studios. Również planuje zadebiutować na rynku alternatywnym w pierwszej połowie 2020 roku.

- Jesteśmy na etapie finalizowania prac nad Dokumentem Informacyjnym, który następnie złożymy na GPW. Giełdowy debiut będzie dla nas zwieńczeniem ciężkiej pracy i starań włożonych w rozwój studia w ostatnich latach. Uważam, że nasza twórczość inspirowana różnymi wątkami ze świata kultury, literatury, czy filmu ma niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat, czym wyróżniamy się na tle konkurencji – powiedział prezes Dębowski.

W 2017 roku spółka wydała symulator kosmonauty, czyli grę Interkosmos dedykowaną na VR. Ovid Works obecnie pracuje nad produkcją Falling Star, która będzie właśnie kontynuacją poprzedniego tytułu. Dodatkowo, wspólnie z Awaken Realms, studio przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad grą Multiplayer inspirowaną planszówką Nemesis.

Zobacz także: 15 spółek, które mogą zadebiutować na GPW w 2020 roku

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.