Movie Games szykuje się do premiery Drug Dealer Simulator. Na gry dewelopera czeka już 325 tys. użytkowników platformy Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
06 kwi 2020, 12:02

Movie Games szykuje się do premiery Drug Dealer Simulator. Na gry dewelopera czeka już 325 tys. użytkowników platformy Steam

Gra Drug Dealer Simulator od Movie Games jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów od warszawskiego studia. Premiera już 16 kwietnia.

Movie Games zaktualizowało dzisiaj informację na temat wishlist na swoje produkcje. Jedną z najbardziej wyczekiwanych gier spółki jest Drug Dealer Simulator, który będzie miał premierę za 10 dni. W tej chwili 80 tys. graczy zapisało się na wishlistę. Tytuł będzie  dokładnie 16 kwietnia.

Łącznie na gry warszawskiego dewelopera czeka około 325 tys. użytkowników platformy Steam.

„Wishlisty na platformie Steam pozwalają producentom gier ocenić potencjalne zainteresowanie graczy nadchodzącymi produkcjami. Bardzo cieszy nas fakt, że na nasze gry czeka aż tyle osób. Oczywiście motywuje nas to do dalszej pracy, aby przekazać fanom wirtualnej rozgrywki ciekawe tytuły o najlepszej jakości” - mówi Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Zobacz także: Inwestowanie w gry i filmy - jak to robić, żeby zarobić - Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games

Premiera Drug Dealer Simulator za kilka dni

W połowie marca ustalono datę premiery symulatora dilera narkotykowego na 16 kwietnia 2020 roku. Początkowo gra miała się ukazać jeszcze w I kwartale, jednak ze względu na epidemię koronawirusa i liczne promocje na platformie Steam, zdecydowano się na przełożenie daty debiutu.

Dzisiaj Movie Games poinformowało, że Drug Dealer Simulator cieszy się jednym z największych zainteresowań wśród tytułów warszawskiego studia. Wishlista produkcji, na kilka dni przed premierą, wynosi 80 tys. zapisów.

Symulator dilera narkotyków ma pokazać jak wygląda świat przestępczy i ma być jednocześnie przestrogą, aby do niego nie wchodzić w prawdziwym życiu. Gracz wcieli się w rolę osiedlowego dealera, który dzięki ścieżce kariery, będzie mógł zostać nawet narkotykowym bossem.

Zobacz także: „PlayWay zrobił dla polskiego gamingu więcej niż CD PROJEKT” - rozmowa z Maciejem Miąsikiem z Pixel Crow

Przypomnijmy, że Movie Games jeszcze w zeszłym roku podjęło współpracę z raperem Michałem „Małolatem” Kaplińskim, który wspomagał spółkę w tworzeniu gry oraz udziela wsparcia marketingowego.

„Data premiery nie jest przypadkowa. W marcu bowiem, z uwagi na sytuację z koronowirusem, platforma Steam oferuje większość gier w przecenie, a kwietniowa data pozwoli naszej grze uczciwie konkurować cenowo z innymi produkcjami, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na sprzedaż DDS. Zachęcamy do zapoznania się z nowym trailerem oraz do śledzenia kampanii promocyjnej gry, ponieważ będziemy mieli dla graczy wiele ciekawych zdarzeń marketingowych, w tym także z udziałem Małolata, znanego rapera który podjął z nami współpracę przy promocji Drug Dealer Simulator” - zapowiadał Mateusz Wcześniak.
 

Inne produkcje od Movie Games

Drug Dealer Simulator to nie jedyna produkcja, nad którą pracuje Movie Games. Ostatnio spółka zapowiedziała grę American Motorcycle Simulator, a jego wishlista już przekracza 10 tys. zapisów.

Inne gry w portfolio spółki to Alaskan Truck Simulator, który powstaje we współpracy z Discovery. Wishlista tego tytułu przekroczyła już 100 tys. użytkowników, a premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Na drugim miejscu, bo aż 95 tys. zapisów ma gra Lust from Beyond, a Car Wash Simulator zgromadził 40 tys. chętnych graczy.

„Szczególnie zadowalający jest bardzo duży wzrost liczby osób oczekujących na American Motorcycle Simulator, który został ogłoszony dopiero 19 marca. Jest to bez wątpienia efekt synergii między wspomnianą produkcją, a Alaskan Truck Simulator, na którą czeka aż 100 tys. graczy. Pracujemy nad kolejnymi projektami, w najbliższym czasie ogłosimy jeszcze jeden tytuł, który będziemy produkowali” - powiedział prezes Movie Games.

Obecnie spółka jest wyceniana na blisko 93 mln zł, a kurs akcji powraca do poziomów sprzed epidemii koronawirusa.

Notowania Movie Games

Movie Games

Zobacz także: 6 ważnych wiadomości z polskich spółek gamingowych, które przez koronawirusa mogliście przeoczyć

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.