6 wiadomości z polskich spółek gamingowych, które przez koronawirusa mogliście przeoczyć
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 mar 2020, 06:30

6 ważnych wiadomości z polskich spółek gamingowych, które przez koronawirusa mogliście przeoczyć

Pandemia COVID-19 w Polsce to główny temat wszystkich mediów. Wśród natłoku informacji, fani gamingu mogli przeoczyć ważne informacje z ostatnich dni. Przedstawiamy te najważniejsze.

Pierwszą z nich jest premiera Panzer Dragoon: Remake od Forever Entertainment. 26 marca gdyńska spółki poinformowała o dostępności gry na Nintendo Direct i rozpoczęciu sprzedaży w trybie „shadow drop”.

„Zarząd Forever Entertainment (...) informuje, iż gra Panzer Dragoon: Remake została zaprezentowana na Nintendo Direct i jednocześnie wprowadzona do sprzedaży w trybie „Shadow Drop”. Tryb wprowadzenia do sprzedaży jako „Shadow Drop”, polega na trzymaniu w tajemnicy terminu wydania gry do ostatniej minuty przed ogłoszeniem, dzięki czemu uzyskuje się efekt zaskoczenia graczy, który zostaje dodatkowo zintensyfikowany prezentacją gry na ważnym medialnym wydarzeniu” - czytamy w komunikacie spółki.
 

Zobacz także: Kurs dolara i światowa kwarantanna wywołana przez koronawirusa napędza sprzedaż polskim producentom gier

Panzer Dragoon: Remake od Forever Entertainment już dostępny

Na tę premierę czekaliśmy całą zimę. Tak jak zapowiadała gdyńska spółka, pierwszy remake w ich portfolio wydawniczym ukazał się jeszcze „tej zimy”. Panzer Dragoon: Remake po raz pierwszy został przedstawiony podczas zeszłorocznych targów E3 i już wtedy zyskał ogromną popularność.

Panzer Dragoon: Remake jest pierwszym tytułem w portfolio spółki z działalności remakowej. Jest to reaktywacja kultowego tytułu z 1995 roku. Forever Entertainment już przygotowuje drugą część tytułu, a jej premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Ponadto, spółka posiada licencję na wydanie gry na konsole nowej generacji.

Jak poinformowała spółka, gra jest obecnie dostępna w Europie, Australii, Nowej Zelandii, USA, Kanadzie, Meksyku, a także po raz pierwszy w krajach Ameryki Południowej. Natomiast już 2 kwietnia tytuł zadebiutuje na Nintendo Switch w Japonii. Jej cena wynosi 24.99 EUR/USD.

Jeszcze w piątek, 27 marca rozpoczęła się przedsprzedaży gry w wersji pudełkowej na platformę Nintendo Switch przez Limited Run Games.
 

Zobacz także: Akcje Forever Entertainment na historycznych maksimach przed premierą Panzer Dragoon: Remake

CI Games zapowiada premiery na ten rok

W ostatnich dniach również prezes CI Games, Marek Tymiński zdradził kilka szczegółów dotyczących obecnych prac studia. Po pierwsze, trwają już działania nad produkcją Lords of the Fallen 2, które jeszcze w zeszłym roku zostały wstrzymane. Gra powstaje z myślą o konsolach nowej generacji, więc premiery możemy się spodziewać nie wcześniej niż na przełomie 2020/2021 roku.

Również studio pracuje nad drugą częścią gry Sniper Ghost Warrior Contracts. Pierwsza część miała premierę dopiero kilka miesięcy temu, a już fani serii mogą się spodziewać kolejnej odsłony jeszcze w tym roku. Produkcja powinna być dostępna zarówno w wersji na PC jak i konsole.

„Prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2 idą pełną parą. Za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wykluczam, że nastąpi ona jeszcze w tym roku. Zespół tworzący serię składa się z doświadczonych osób, dlatego prace nad kolejną częścią są znacznie bardziej przewidywalne, łatwiej je zaplanować i reagować na bieżąco, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem – zapowiada prezes CI Games - Przygotowujemy dużą nową cechę gry, która powinna zachęcić do zakupu nowej części zarówno fanów serii jak i nowych graczy. Wprowadzimy również wiele innych udoskonaleń w stosunku do poprzedniej części. Będzie to zupełnie nowa historia w innym, nowym rejonie świata. Gra trafi na konsole i PC, a jej budżet produkcyjny będzie niższy od poprzedniego” - dodaje.

Dla fanów CI Games mamy dobrą informację – w ciągu najbliższych miesięcy ukaże się gra Röki. Będzie to produkcja z portfolio United Label, która już trafiła na listę najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsole Nintendo Switch.

Zobacz także: Prezes CI Games, Marek Tymiński informuje o postępach prac przy kluczowych projektach

Premiera Drug Dealer Simulator w kwietniu

Znamy już datę premiery Drug Dealer Simulator od Movie Games. Odbędzie się ona 16 kwietnia 2020 roku. Pierwotnie miała ukazać się w I kwartale, jednak jak podkreśla spółka, została przesunięta ze względu na pandemię COVID-19 i liczne promocje na platformie Steam.

„Data premiery nie jest przypadkowa. W marcu bowiem, z uwagi na sytuację z koronawirusem, platforma Steam oferuje większość gier w przecenie, a kwietniowa data pozwoli naszej grze uczciwie konkurować cenowo z innymi produkcjami, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na sprzedaż DDS. Zachęcamy do zapoznania się z nowym trailerem oraz do śledzenia kampanii promocyjnej gry, ponieważ będziemy mieli dla graczy wiele ciekawych zdarzeń marketingowych, w tym także z udziałem Małolata, znanego rapera który podjął z nami współpracę przy promocji Drug Dealer Simulator” – powiedział Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.
 

W ostatnich dnia spółka zapowiedziała również nową produkcję – American Motorcycle Simulator. Planowana data premiery została zapowiedziana na 2021 roku. Zadaniem gracza, który wcieli się w rolę amerykańskiego motocyklisty, będzie przemierzenie legendarnej Drogi 66.

Zobacz także: Movie Games ustalił datę premiery Drug Dealer Simulator

Sonka portuje gry dla 505 Games

SONKA, czyli niedawny debiutant na rynku NewConnect, zdradził szczegóły dotyczące projektu dla włoskiego wydawcy 505 Games. Polska spółka jest już w trakcie finalizowania portu gry Book of Demons, a jej premiera odbędzie się już w kwietniu.

SONKA specjalizuje się w portowaniu gier. Tytuł Book of Demons będzie dostępny w wersji na konsole Xbox One, PS4 oraz Nintendo Switch. Warto podkreślić, że dotychczasowa wersja na PC sprzedała się w 400 tys. kopiach.

„Book of Demons to świetna, polska gra. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do rozpropagowania jej na świecie - zarabiając przy okazji pieniądze (SONKA dostała za wykonanie portu zapłatę, ma również procentowy udział w zyskach) - jesteśmy też bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Portowanie dla światowej sławy wydawcy pozwoli nam „wejść na salony”, przypieczętować swoją obecność w branży gier wideo. Dodatkowo, prace z obydwoma partnerami - Thing Trunk oraz 505 Games - przebiegały w profesjonalny i bezproblemowy sposób, nie wykluczamy możliwości współpracy przy kolejnych projektach” – komentuje Rafał Sankowski, prezes zarządu SONKA.

Zobacz także: SONKA finalizuje port gry Book of Demons dla 505 Games

CreativeForge Games sprzedał prawa do gry Hard West

25 marca spółka CreativeForge Games poinformowała o przeniesieniu przyszłych praw majątkowych do jednego z tytułów spółki gry Hard West.

„Przedmiotem zawartej umowy jest przeniesienie na Kupującego majątkowych praw autorskich do gier komputerowych Hard West i Hard West: Scars of Freedom (dalej jako: Gry), udzielenie zezwolenia na wykonywanie autorskich praw zależnych oraz przeniesienie praw do assetów związanych z Grami” - czytamy w komunikacie.

Wydawcą gry Hard West oraz Hard West: Scars of Freedom był Good Shepherd Entertainment. Polska spółka sprzedała prawa do gry za 650 tys. zł.

„Jednocześnie Kupujący udzielił Spółce licencji niewyłącznej, na czas nieoznaczony, do korzystania z Gier już wydanych (tj. wersji na PC, Nintendo Switch) a także do wersji mobile i konsolowych o ile ich wydanie nastąpi do dnia 31 stycznia 2021 r. Przychody ze sprzedaży Gier wydanych na wspomnianych platformach we wskazanym terminie przysługują wyłącznie Emitentowi” - czytamy dalej.

To oznacza, że w wyznaczonym czasie należne wpływy ze sprzedaży gry będą trafiać do CreativeForge Games.

Gra o seryjnym zabójcy od Klabatera

Na tę premierę trzeba jeszcze zaczekać, ale tylko kilka miesięcy. Już we wrześniu ukaże się gra o seryjnym mordercy – This is the Zodiac Speaking. Wydawcą gry jest Klabater, a producentem Punch Punk Games.

Dokładnie 24 września 2020 roku fani mrocznych thrillerów będą mogli zagrać w produkcję, która powstała w oparciu o prawdziwe zdarzenia. Gra opowie historię śledztwa w sprawie jednego z najbardziej tajemniczych amerykańskich seryjnych morderców. Tytuł będzie dostępny zarówno w wersji konsolowej jak i na PC oraz Mac.

„Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach, z odniesieniem do rzeczywistości, mają olbrzymi potencjał komercyjny i duże grono odbiorców. Zodiak to wyrazista amerykańska historia, wciąż żywa, który mimo upływu lat, ma nadal ogromny wpływ na światową kulturę. Seryjni mordercy i ich zbrodnie fascynują widzów i czytelników od lat – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera - W produkcji Punch Punk Games i Klabatera gracze będą mogli zapoznać się z faktami i spekulacjami dotyczącymi króla seryjnych morderców nieuchwytnego Zodiaka. Jestem pewien, że to będzie przygoda, która nikogo nie pozostawi obojętnym” - dodaje.

This is the Zodiac Speaking to już druga gra, po Harry at the End of The World, wydana wspólnie przez spółki Klabater i Punch Punk Games.

Zobacz także: Gra o seryjnym mordercy - This is the Zodiac Speaking - od Klabatera będzie mieć premierę we wrześniu 2020 r.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.