Kurs Forever Entertainment bije historyczne rekordy. Premiera Panzer Dragoon: Remake coraz bliżej
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 sty 2020, 06:39

Akcje Forever Entertainment na historycznych maksimach przed premierą Panzer Dragoon: Remake

Jeszcze w I kwartale 2020 roku premierę będzie mieć gra Panzer Dragoon: Remake od Forever Entertainment. Produkcja początkowo zostanie wydana na PC, konsole Nintendo Switch oraz Google Stadia. W przygotowaniu jest również druga część kultowego tytułu. Od zapowiedzi gry w trakcie targów E3 w czerwcu 2019 kurs akcji wzrósł o 74%. Co więcej, na koniec 2020 roku zaplanowano premierę kolejnego remaku – The House of the Dead.

Spółka w raporcie finansowym za III kwartał poinformowała o dwóch istotnych faktach:

  • Forever Entertainment posiada licencję na wydanie dwóch części Panzer Dragoon na konsole nowej generacji – Xbox Scarlett oraz PlayStation 5,
  • w przygotowaniu jest kolejny remake kultowego tytułu, a mianowicie The House of the Dead.

Jak na razie nie znamy dokładnej daty premiery Panzer Dragoon: Remake. Wiadomo jedynie, że ma ona nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku, a produkcja jest już na ukończeniu.

- W przypadku gry Panzer Dragoon: Remake, Forever Entertainment SA jest na etapie prac, gdzie wprowadza „ostatnie szlify”. Termin premiery pozostaje bez zmian i jak wcześniej Spółka informowała ma nastąpić „tej zimy” - zapowiada prezes spółki, Zbigniew Dębicki.

Zobacz także: Forever Entertainment zadziwił inwestorów szacunkowymi wynikami. Znamy najważniejsze silniki wzrostu producenta gier na drugą połowę roku

Produkcja remaków nowym pionem działalności spółki

Podczas konferencji Nintendo na targach E3, polska spółka z NewConnect zaprezentowała pierwszy trailer znanego tytułu Panzer Dragoon. Wiadomość o nowej produkcji Forever Entertainment została entuzjastycznie przyjęta przez fanów dawnego tytułu. Spółka we współpracy z MegaPixel Studio tworzy remake produkcji. Premierę zapowiedziano na „zimę 2019/2020”. Do tej pory nie podano daty dziennej.

Od zapowiedzi gry, kurs spółki cały czas zyskuje na wartości. Cena za akcję przekroczyła już 5 zł, a kapitalizacja Forever Entertainment wynosi 144 mln zł.

Notowania Forever Entertainment w 2019 roku

Forever Entertainment

Panzer Dragoon to kultowa gra z 1995 roku, która cieszyła się dużą popularnością, dlatego gdyńska spółka zdecydowała się na jej remake. Początkowo produkcja będzie dostępna na PC, konsole Nintendo Switch oraz Google Stadia. W późniejszym czasie zostanie również wydana na konsole nowej generacji.

- Kolejnym istotnym wydarzeniem w III kwartale 2019 roku było podpisanie aneksów do umowy licencyjnej Panzer Dragoon: Remake, Panzer Dragoon II Zwei: Remake. Na mocy aneksu FE otrzymała licencję na wydanie obu gier na kolejnej generacji konsol Play Station 5, Xbox Scarlett, Google Stadia, Epic Game Store, a także wydanie pudełkowe – czytamy w raporcie za III kwartał 2019 roku.

We wrześniu 2019 roku spółka zawarła również istotną umowę z Limited Run Games z USA. Dotyczy ona wydania pudełkowej limitowanej edycji gry Panzer Dragoon: Remake.

Zobacz także: Panzer Dragoon to dopiero początek. Forever Entertainment stawia na remaki starych gier i zapowiada drugą część kultowej produkcji

Co ciekawe, również pod koniec września ubiegłego roku, spółka poinformowała o zawarciu umowy z SEGA Holding Co. Ltd. Z Japonii. Na jej podstawie Forever Entertainment uzyskało licencję na wydanie kolejnego remaku w dwóch częściach. Tym razem mowa o The House of the Dead.

Jest to gra z 1996 roku, która była przeznaczona na automaty, konsolę SEGA Saturn oraz PC. Tytuł był również reaktywowany na platformy mobilne oraz konsole SONY Network. Premiera The House of the Dead: Remake została zaplanowana jeszcze przed końcem 2020 roku.

- Nowa wersja gry będzie charakteryzowała się całkowicie nową grafiką (adekwatną do dzisiejszych standardów) i kilkoma modyfikacjami rozgrywki, dzięki czemu gra stanie się bardziej atrakcyjna dla współczesnych graczy, jednocześnie pozostanie wierna oryginałowi pod względem fabularnym – poinformowała spółka w komunikacie.
 

the house

Plany wydawnicze Forever Entertainment

Spółka z NewConnect w głównej mierze specjalizuje się w grach na Nintendo Switch. Spółka w swojej strategii stawia na 4 filary działalności:

  • własne produkcje,
  • rozwiązania technologiczne,
  • produkcja remaków,
  • działalność wydawnicza.

Co jeszcze szykuje w tym roku Forever Entertainment?

- W odniesieniu do planów wydawniczych, Spółka planuje kilkadziesiąt premier w 2020 roku . Najistotniejsze premiery to: Panzer Dragoon: Remake, Green Hell, Hollow 2, Rise Eterna, Cooking Simulator, Ultimate Fishing Simulator, The Mansion, The House of Dead: Remake. Dodatkowo Spółka aktualnie finalizuje negocjacje na wydanie kolejnych dużych gier, których premiera również powinna mieć miejsce jeszcze w 2020 roku – zapowiada prezes spółki.

Źródło grafik The House of the Dead: PlayStation

Zobacz także: Forever Entertainment stworzy remake kultowej gry Panzer Dragoon. Spółka gamingowa z NewConnect zaprezentowała pierwszy trailer na targach E3

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.