Panzer Dragoon to dopiero początek. Forever Entertainment stawia na remaki starych gier
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
27 cze 2019, 15:36

Panzer Dragoon to dopiero początek. Forever Entertainment stawia na remaki starych gier i zapowiada drugą część kultowej produkcji

Gdyńska spółka notowana na NewConnect zaskoczyła wszystkich i podczas konferencji Nintendo na targach E3 zaprezentowała trailer najnowszej produkcji „Panzer Dragoon Remake”. Tym samym Forever Entertainment rozpoczął kampanię marketingową i zapowiada powstanie drugiej części kultowej produkcji z lat 90. „Panzer Dragoon II Zwei”. W planach spółka ma wydawanie jednego, większego tytułu raz na 12-18 miesięcy.

Prezes spółki, Zbigniew Dębicki był zaskoczony tak pozytywnym odbiorem nowej produkcji. Gra ma zostać wydana zimą tego roku, jednak nie podano jeszcze konkretnej daty premiery. Ponadto, Forever Entertainment jest już w trakcie preprodukcji „Panzer Dragoon II Zwei”. Spółka prowadzi również negocjacje w sprawie wydania innego, znanego remake’u. Na razie spółka nie podała informacji o którym tytule mowa.

Zobacz także: Forever Entertainment stworzy remake kultowej gry Panzer Dragoon. Spółka gamingowa z NewConnect zaprezentowała pierwszy trailer na targach E3

panzer zwei

Źródło: Forever Entertainment

Forever Entertainment stawia na remake

Do tej pory gdyńska spółka stawiała na 3 segmenty swojej działalności, czyli produkcje własne, działalność wydawniczą oraz rozwiązania technologiczne. Teraz dodała kolejny filar jakim mają się stać nowe wersje kultowych gier. Forever Entertainment zakłada wydawanie jednego remake’u raz na 12-18 miesięcy.

W najbliższym czasie spółka skupia się na wydaniu dwóch części Panzer Dragoon, ale to nie wszystko. Jak podkreślił prezes Dębicki, obecnie trwają negocjacje, które mają na celu pozyskanie kolejnej licencji na wydanie „klasyka”. Są one już w fazie końcowej, więc wkrótce poznamy kolejny tytuł od Forever Entertainment.

Wydawcą „Panzer Dragoon Remake” jest Forever Entertainment, a producentem zależna spółka, MegaPixel Studio. Na grę został przeznaczony mały budżet, dlatego wystarczy mała sprzedaż, aby produkcja zaczęła na siebie zarabiać. Spółka nie podaje szacunkowej sprzedaży jakiej spodziewa się z nowej produkcji.

Premiera gry odbędzie się już zimą, jednak spółka nie podaje dokładnego terminu. Wiemy jedynie, że ma to nastąpić maksymalnie do marca 2020 roku. Wyjątkowo powstanie pudełkowa wersja gry „Panzer Dragoon Remake”. Jednak uwaga, pojawiły się już pierwsze fake konta oferujące przedsprzedaż gry. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Forever Entertainment, na ten moment nie jest prowadzona żadna przedsprzedaż. Tak samo spółka nie podaje na razie ceny za grę.

W fazie preprodukcji znajduje się druga część produkcji „Panzer Dragoon II Zwei”. Pierwotna wersja ukazała się rok po premierze pierwszej części, w 1996 roku. Jeżeli spółka dotrzyma terminów, to premiery kolejnej wersji możemy się spodziewać w połowie 2021 roku.

Po targach E3 kurs znacząco wybił się w górę do ceny 3,37 zł. W ostatnich dnia znów zaobserwowano spadek, ale po wczorajszych informacjach próbuje przebić cenę 3,20 zł za akcje.
 

Kurs akcji Forever Entertainment rok 2019

Forever


„Panzer Dragoon Remake” może odnieść wielki sukces na skalę światową, a odnawianie kultowych produkcji przez spółkę może znacząco zwiększyć ich przychody. Jeśli ktoś nie wierzy w ten remake, to Forever Entertainment przygotował filmik z reakcjami fanów z całego świata.

Zobacz także: Dzisiaj oficjalnie ruszają Targi E3. Ta impreza jeszcze nigdy nie była tak biało-czerwona, jak w tym roku!

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.