Forever Entertainment zadziwił inwestorów szacunkowymi wynikami. Znamy najważniejsze silniki wzrostu producenta gier na drugą połowę roku
Obrazek użytkownika Rafał Irzyński
24 lip 2019, 13:14

Forever Entertainment zadziwił inwestorów szacunkowymi wynikami. Znamy najważniejsze silniki wzrostu producenta gier na drugą połowę roku

Forever Entertainment pozytywnie zaskoczył inwestorów szacunkowymi wynikami finansowymi za I półrocze 2019 roku. To kolejna spółka gamingowa po Ultimate Games, która tego dokonała. Spółka w tym okresie zanotowała 91% wzrost przychodów oraz podwoiła zyskowność. Kurs akcji notowanych na NewConnect zareagował na nowe informacje pozytywnie, rosnąc o ponad 10%.

Przychody Forever Entertainment w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2019 r. zostały oszacowane przez zarząd na 6,3 mln zł, co oznacza wzrost o 91% wobec porównywalnego okresu rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł o 118% rdr do 2,4 mln zł wobec 1,1 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk netto został „pozytywnie obciążony” zdarzeniem jednorazowym i wyniósł 4,4 mln zł na tle 1,1 mln zł rok wcześniej. Nie wliczając zdarzenia jednorazowego zysk netto spółki za I półrocze 2019 wzrósł o 100% rdr.

Zobacz także: Ultimate Fishing Simulator napędza wyniki finansowe Ultimate Games. Spółka największe nadzieje wiąże z grą którą tworzy we współpracy z Discovery

Szacunkowe dane finansowe Forever Entertainment:

(mln zł)I półrocze 2019 r.I półrocze 2018 r.
Przychody ze sprzedaży6,33,3
Zysk operacyjny2,41,1
Zysk netto4,41,1
Zysk netto *2,21,1

Źródło: Forever Entertainment

* Zysk netto za I pół. 2019, skorygowany o zdarzenie jednorazowe z tytułu wzrostu wartości inwestycji w akcje MegaPixel Studio SA.

Na wzrost przychodów spółki wpłynęła przede wszystkim większa wartość przychodów ze sprzedaży gier. Portfolio firmy jest systematycznie zwiększane w ostatnich kwartałach. Ostatnio Forever Entertainment poinformował o zakończeniu procesu certyfikacji gry Tap Skaters, która będzie 50-tym tytułem w portfolio spółki dostępnym na konsolę Nintendo Switch. Z poziomu uzyskanych przychodów można wnioskować, że gry polskiej spółki cieszą się coraz większym popytem. Poprosiliśmy prezesa Forever Entertainment, Zbigniewa Dębickiego o wskazanie tytułów, które sprzedawały się najlepiej i przyniosły spółce najwyższe zyski:

- Najlepiej sprzedającymi się tytułami z naszego portfolio są: Hollow - gra dostępna na wszystkich platformach z wyjątkiem mobilnych, Violett - jeszcze zadebiutuje na Nintendo Switch Japan, Timberman VS – sprzedał się w ponad 200.000 kopii na Nintendo Switch, Thief Simluator (premiera była 16 maja 2019) oraz NoReload Heros.

Kurs akcji Forever Entertainment

Kurs akcji Forever Entertainment

W wynikach za I półrocze 2019 r. został ujęty one-off z tytułu wzrostu wartości inwestycji w udziały spółki zależność MegaPixel Studio S.A. Jest to pochodna podwyższenia kapitału zakładowego w tej spółce przez osoby trzecie. Spółka ta we współpracy z Forever Entertainment tworzy m.in. grę „Panzer Dragoon: Remake”. Pozytywny jednorazowy wpływ na wynik netto Forever Entertainment wyniósł ok. 2,2 mln zł.

Zobacz także: Forever Entertainment stworzy remake kultowej gry Panzer Dragoon. Spółka gamingowa z NewConnect zaprezentowała pierwszy trailer na targach E3

Bogata lista premier Forever Entertainment na kolejne kwartały

Na liście premier spółki zaplanowanych na III kwartał br. są aż 23 tytuły dedykowane na Nintendo Switch, 4 tytuły na Nintendo Switch Japan oraz 3 tytuły na PC. Wśród nich są znane produkcje grupy PlayWay notowanej na głównym rynku GPW i zaliczymy do nich m.in. Agony czy Cooking Simulator w wersji na Nintendo Switch. Liczba premier zaplanowanych na IV kwartał br. nie będzie się mocno różnić od poprzedzającego kwartału i obejmie 20 tytułów, w tym 4 na platformę Xbox One. Na stronie internetowej Forever Entertainment można znaleźć pełną listę zaplanowanych premier wraz z harmonogramem, choć spółka zaznacza, że jest to wskazanie tylko przybliżonej daty premier.

Wszystkie premiery można znaleźć TUTAJ.

W opinii Prezesa Zarządu, Zbigniewa Dębickiego najbardziej obiecującymi grami w nadchodzących kwartałach będą:

  • Hollow 2,
  • Cooking Simulator,
  • Ultimate Fishing Simulator,
  • Rise Eterna.

- W powyższym zestawieniu celowo nie podaję Panzer Dragoon: Remake, ponieważ nasze oczekiwania wobec tytuły są znacznie wyższe niż względem jakiejkolwiek innej gry dotąd wydanej przez Spółkę – dodał Prezes Zarządu, Zbigniew Dębicki.

Perspektywy Forever Entertainment na II półrocze 2019 r.

Dynamiki wzrostowe przychodów i zysków Forever Entertainment z okresu obejmującego pierwsze sześć miesięcy 2019 r. wyglądają bardzo dobrze. Patrząc na bogatą listę premier w nadchodzących kwartałach oraz bardzo dobre perspektywy dla światowego rynku gier, inwestorzy mogą oczekiwać kontynuacji tych dynamik w kolejnych okresach.

- Chcę podkreślić, że nasze szacunkowe wyniki wskazują, że po sześciu miesiącach 2019 roku wypracowaliśmy około 2/3 zarówno przychodów ze sprzedaży, jak i zysku netto skorygowanego o zdarzenia jednorazowe. To jest bardzo dobra informacja dla naszych akcjonariuszy na drugie półrocze tego roku biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy zadowoleni z bieżącej sprzedaży gier, które miały swoje premiery w 2019 roku. Przed nami kolejne premiery tytułów oczekiwanych przez graczy na całym świecie. Mówiąc o tych perspektywach nie ujmuję w nich premiery gry Panzer Dragon Remake. W przypadku tej gry konieczne jest zachowanie cierpliwości, aby móc określić jej pełny wpływ na perspektywy wynikowe Forever Entertainment w ciągu najbliższych 12 miesięcy - powiedział Strefie Inwestorów prezes Forever Entertainment, Zbigniew Dębicki.

Zobacz także: Panzer Dragoon to dopiero początek. Forever Entertainment stawia na remaki starych gier i zapowiada drugą część kultowej produkcji

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.