3 polskie gry w gronie najlepszych premier kwietnia na platformie Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 maj 2020, 06:45

3 polskie gry wśród najlepszych premier kwietnia na platformie Steam

Aż 3 polskie gry znalazły się w zestawieniu najpopularniejszych premier kwietnia na platformie Steam. Mowa o Drug Dealer Simulator, 112 Operator oraz Train Station Renovation.

Jak co miesiąc, platforma Steam podsumowuje minione premiery. W kwietniu, wśród 20 najpopularniejszych produkcji, znalazły się również 3 polskie tytuły. Niekwestionowanym sukcesem okazał się symulator dilera narkotykowego od Movie Games, który w ciągu kilku tygodni zarobił już ponad 1 mln USD.

Do grona udanych premier zalicza się również operator powiadamiania centrum ratunkowego od Games Operators. Była to najważniejsza premiera spółki w tym roku, a ponadto Games Operators zadebiutował w kwietniu na GPW. Wśród wyróżnionych gier znalazł się również Train Station Renovation od Live Motion Games. Jest to dopiero jedna z pierwszych produkcji studia, a spółka zamierza zadebiutować na NewConnect w 2021 roku.

Zobacz także: Gry symulacyjne świetnie się sprzedają podczas epidemii. Symulator sekcji zwłok to nowy obiecujący tytuł ze stajni PlayWay

Drug Dealer Simulator od Movie Games

Jak widać, kontrowersyjny temat może być przepisem na sukces i tak było w przypadku Movie Games. 16 kwietnia na platformie Steam zadebiutował Drug Dealer Simulator, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy. Warszawskie studio już zapowiada wydanie wersji przeznaczonej na konsole Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4 oraz gogle VR.
 


Jeszcze w zeszłym tygodniu spółka poinformowała o rekordowym zysku ze sprzedaży gry, który przekroczył już 1 mln USD. Jak podkreśla prezes, Mateusz Wcześniak to dopiero początek sukcesu tego tytułu. Ponadto, warszawskie studio przygotowuje się do kolejnych premier na ten rok, które mogą się okazać jeszcze bardziej spektakularne niż symulator dilera narkotyków m.in. Lust from Beyond.

„Drug Dealer Simulator to bez wątpienia największy sukces w historii Movie Games. Nieco ponad miesiąc od premiery, odliczając marżę Steama, gra zarobiła ponad milion dolarów, czego do tej pory nie udało się osiągnąć jeszcze żadnej naszej produkcji. A to dopiero początek. Trwają już prace nad wersjami przeznaczonymi na inne platformy. Na przestrzeni tego roku nasz symulator powinien się ukazać na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Przygotowywana jest też wersja na platformy VR-owe. Potencjał monetyzacyjny tytułu dopiero zostanie więc uwolniony” – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Sukces Drug Dealer Simulator wyniósł kurs akcji spółki na najwyższy poziom od początku notowań na NewConnect. Tym samym kapitalizacja Movie Games wynosi obecnie ponad 160 mln zł. Ponadto, spółka zakłada nowe studio deweloperskie - True Games - specjalizujące się w produkcjach o tematyce ulicznej. Inwestorami zostali znani raperzy: Wojciech „Sokół” Sosnowski oraz Michał „Małolat” Kapliński, który będzie pełnił funkcję szefa nowego studia.

Zobacz także: Raperzy „Sokół” i „Małolat” inwestorami w nowej spółce Movie Games

112 Operator od Games Operators

Kolejna produkcja, która znalazła się w zestawieniu Steam to 112 Operator od Games Operators. Jest to zarówno symulator centrum powiadamiania ratunkowego jak i kontynuacja gry 911 Operator, która odniosła sukces na rynku gier. Tytuł zadebiutował 23 kwietnia, a w ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaż pokryła 95% kosztów poniesionych przez spółkę przy jego produkcji.

„112 Operator to nasza najważniejsza premiera w tym roku. Gra jest rozwinięciem globalnego hitu 911 Operator, dzięki któremu do końca 2019 r. odnotowaliśmy ok. 10 mln zł przychodów, a dynamika sprzedaży nie spadała nawet w trzecim roku po premierze gry. Wierzymy, że dzięki solidnej bazie graczy i wysokim ocenom na Steam nowa gra, 112 Operator, również odniesie sukces” – powiedział Bartek Gajewski, prezes Games Operators.

Twórcy gry również podkreślają, że ich produkcja może pozwolić zrozumieć graczom z jakimi problemami codziennie spotyka się polska służba zdrowia. Teraz Games Operators zapowiada wydanie płatnego DLC, a zyski z jego sprzedaży zostaną przekazane służbie medycznej w walce z koronawirusem. W planach są w sumie 3 dodatki - 112 Operator: DLC Utilities, DLC Water oraz DLC Outbreak.

Przypomnijmy, że Games Operators zadebiutował na Głównym Rynku GPW w połowie kwietnia. Był to pierwszy debiut od czasów spółki BoomBit z maja 2019 roku.

Zobacz także: Pierwszy w tym roku debiut nie może wystartować. Teoretyczny Kurs Otwarcia Games Operators +202%

Train Station Renovation od Live Motion Games

Trzecią, najpopularniejszą produkcją na Steamie w kwietniu był Train Station Renovation od Live Motion Games. Sukces polskiego studia udało się osiągnąć pomimo że premiera gry odbyła się 30 kwietnia w trybie wczesnego dostępu. Koszty produkcji zwróciły się zaledwie w dobę od jej debiutu.

„Z wielką radością i satysfakcją ogłaszamy sukces symulatora Train Station Renovation. Nasza gra odzyskała wszystkie koszty zainwestowane w produkcję w niespełna dobę od rozpoczęcia sprzedaży. W pierwszych 72 godzinach sprzedaliśmy 19 766 kopii. Gra osiągnęła pierwsze miejsce bestsellerów platformy Steam i ósme miejsce Global Top Sellers” – informuje Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games.

Gra została pozytywnie oceniona na platformie Steam, a jak zapowiadają twórcy tytułu będzie dostępny w trybie wczesnego dostępu maksymalnie przez rok. Obecna wersja obejmuje na razie pierwszych 10 misji. Live Motion Games jeszcze przed wakacjami szykuje kolejną premierę – będzie to Car Trader Simulator. Ponadto, w pierwszej połowie 2021 roku planuje debiut na rynku NewConnect.
 

Train Station Renovation

Zobacz także: Live Motion Games w niecałą dobę odzyskało koszty produkcji Train Station Renovation

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.