Pierwszy w tym roku debiut na GPW nie może wystartować. TKO Games Operators +202%
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 kwi 2020, 12:29

Pierwszy w tym roku debiut nie może wystartować. Teoretyczny Kurs Otwarcia Games Operators +202%

Dziś na GPW miała zadebiutować pierwsza w tym roku spółka. Mimo koronakryzysu, Games Operators pozyskał z sukcesem środki w IPO. Jednak na pierwsze notowania musimy jeszcze poczekać, bo popyt na akcje jest zbyt duży.

Aktualizacja 17 kwietnia 2020, godz. 16.32: Pod koniec dzisiejszej sesji, giełda rozpoczęła notowania Games Operators. Spółka gamingowa z Grupy PlayWay zadebiutowała dzisiaj na warszawskim parkiecie o godz. 9. Kurs akcji jest obecnie na plusie 100%

Z powodu bardzo dużego zainteresowania akcjami spółki gamingowej systemy giełdowe nie dopuściły do pierwszych transakcji. W piątek po południu teoretyczny kurs otwarcia (tzw. TKO) wynosił +202%. Oznacza to, że cena za jedną akcję wyniosłaby około 68 zł, w porównaniu do 22 zł – ceny ostatecznej, przy której kupowano akcje w ofercie IPO. Ci, którzy nie przestraszyli się kryzysu wywołanego koronawirusem i zapisali się na akcje Games Operators, mają duże szanse na kolosalny zarobek.

Debiut na giełdzie zbiega się z premierą gry 112 Operator

Już w przyszły czwartek premierę na Steam będzie miała jedna z najważniejszych produkcji studia, gra 112 Operator - symulator centrum powiadamiania ratunkowego. Jest ona sequelem gry 911 Operator, która po premierze w 2017 r. odniosła duży sukces. Łącznie sprzedano ponad 1,3 mln kopii na platformy PC, Xbox oraz PS4. Także wersja mobilna cieszyła się sporym zainteresowaniem. Poprzednik 112 Operator odpowiadał za większość wygenerowanych przychodów w 2018 i 2019 r. Spółka liczy, że bardzo duże zainteresowanie graczy pierwszą częścią także będzie widoczne w wynikach sprzedaży 112 Operator.
 

gry_Games_Operators


Games Operators z grupy PlayWay jest pierwszą spółką debiutującą na głównym rynku oraz  5 na GPW wliczając wcześniejsze debiuty na NewConnect. Zaledwie 10 dni temu zadebiutowała inna spółka, w której akcjonariacie także jest PlayWay, czyli SimFabric. Jej notowania otworzyły się dopiero 3. dnia od debiutu.

Zobacz także: Debiut Games Operators z grupy PlayWay: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.