Total Tank Simulator i Gwint wśród najlepszych premier Steama w maju
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 cze 2020, 10:23

Steam podsumowuje najlepsze premiery maja. Wśród nich ponownie aż 3 polskie produkcje!

Steam opublikował listę najlepszych premier w maju. Wśród nich znalazło się kilka polskich produkcji m.in. Total Tank Simulator od Noobz from Poland oraz GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana od CD PROJEKT.

Jak co miesiąc, platforma Steam publikuje listę 20 najpopularniejszych premier. W maju znalazło się kilka polskich produkcji. Pierwszą z nich jest Total Tank Simulator, czyli battle simulator od Noobz from Poland. Na liście znalazła się również Wiedźmińska Gra Karciana od CD PROJEKT. Wśród najlepszych wydanych dodatków znalazło się HGTV DLC do House Flippera.

Na liście znalazła się również gra z portfolio wydawniczego CreativeForge Games. Mowa o Blackthorn Arena, która miała premierę w wersji wczesnego dostępu w styczniu 2020 roku, a na maj przypadła premiera pełnej wersji gry.
 

gry

Zobacz także: 3 polskie gry wśród najlepszych premier kwietnia na platformie Steam

Total Tank Simulator od Noobz from Poland

Total Tank Simulator to pierwsza gra studia Noobz from Poland. Polską spółką zainteresował się międzynarodowy wydawca, 505 Games. Jeszcze przed premierą wydano 5 wersji demo, które cieszyły się dużą popularnością wśród graczy. Jak widać, gra w pełnej wersji nie zawiodła oczekiwań, a na Steamie zebrała ponad 70% pozytywnych opinii.

Gra typu battle simulator została osadzona w czasach II wojny światowej. Według opinii 505 Games, polski tytuł jest jednym z trzech liderów tego typu gier. Do najpopularniejszych należy szwedzka produkcja Totally Accurate Battle Simulator od Landfall Games. Prezes spółki, Jarosław Kotowski, jeszcze przed premierą zapowiedział, że trwają już prace nad wydaniem DLC do gry.

Noobz from Poland przygotowuje się również do debiutu na NewConnect. Na razie spółka nie podaje więcej szczegółów, jednak już w zeszłym roku przeprowadzono emisję akcji, w ramach której spółka pracuje nad nowym projektem.

Zobacz także: Premiera Total Tank Simulator od Noobz from Poland jeszcze w tym miesiącu. Spółka szykuje się też do debiutu na NewConnect

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

Jak widać, Wiedźmin wciąż cieszy się popularnością wśród graczy. 19 maja na Steamie opublikowano GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w wersji free to play. Gra została uznana za jedną z najlepszych premier w maju, ale również znalazła się wśród największych 5 premier darmowych gier według jednoczesnej liczby graczy.

Początkowo był to jedynie dodatek do III części Wiedźmina, jednak CD PROJEKT zdecydował się na wydanie oddzielnego tytułu. Gra była dostępna wyłącznie na platformie GOG, a teraz również użytkownicy Steama mają szansę na darmową rozgrywkę karcianą z Wiedźminem. Tytuł jest dostępny od dłuższego czasu również w wersji mobilnej.
 

Gra Karciana Wiedźmin

House Flipper – HGTV DLC

W najnowszym zestawieniu Steama, wyróżniono również 5 DLC wydanych w maju. Wśród nich znalazł się dodatek do House Flippera. 14 maja PlayWay wydał HGTv DLC, który jest inspirowany programem telewizyjnym o tej samej nazwie. Już kilka dni później spółka w raporcie posprzedażowym poinformowała o sprzedaży ponad 55 tys. sztuk dodatku.

Premiera HGTV DLC wpłynęła również na większą sprzedaż podstawowej wersji House Flippera, która została wydana w 2018 roku. W najnowszym dodatku gracze mają do wykonania 10 nowych zleceń w rejonie zatoki Massachusetts.

HGTV DLC

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.