Pyramid Games z grupy PlayWay już niebawem zadebiutuje na NewConnect
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
05 sie 2020, 06:55

Pyramid Games z grupy PlayWay już niebawem zadebiutuje na NewConnect

Pyramid Games to spółka wchodząca w skład grupy PlayWay. Już niebawem zadebiutuje na NewConnect. Równolegle producent gier planuje opublikować darmowy prolog gry Occupy Mars: The Game, który znalazł się na liście najbardziej wyczekiwanych premier Steama.

Pyramid Games działa na rynku gier od 2012 roku. W 2017 roku spółka podjęła współpracę z grupą PlayWay i aktualnie przygotowuje się do debiutu na NewConnect. Na ten rok zaplanowano również kilka premier, z czego jedna z nich wyróżnia się już na rynku gier. Mowa o Occupy Mars: The Game. Jeszcze w tym miesiącu prolog tytułu ukaże się na Steamie i już znajduje się na liście najbardziej wyczekiwanych premier.

„Eksploracja Marsa jest popularnym tematem, ale skala popularności naszej gry zadziwia nawet naszego wydawcę. Gra jest rezultatem naszych pasji. Przez lata śledziliśmy z uwagą to, co robi NASA, SpaceX i inne firmy technologiczne i staraliśmy się nawiązać w grze do różnych szczegółów i ciekawostek, które gracze zainteresowani tematem zauważają” – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.
 

Zobacz także: 26 spółek, które planują debiut na GPW lub NewConnect w 2020 i 2021 r. oraz kolejne 10, które rozważa taki scenariusz

Nadchodzące tytuły od Pyramid Games

Studio Pyramid Games zostało założone w 2012 roku. Od 2017 roku wchodzi w skład grupy PlayWay i jest jedną z ciekawszych spółek wchodzących w skład grupy. Tematyka przygotowanych przez studio gier skupia się na odkrywaniu nieznanego i zdobywania wiedzy. Jak podkreśla prezes Pyramid Games, spółka stawia na kierunek popularnonaukowy.

„Choć wiele naszych gier ma w sobie elementy symulatorów, równie ważne są dla nas naukowe podstawy tych produkcji. Dlatego też w Rover Mechanic Simulator gracz operuje na dokładnych modelach łazików, ale też zapoznaje się z funkcjami konkretnych części maszyn, a Dinosaur Fossil Hunter odda możliwie dokładnie specyfikę pracy paleontologa” – mówi Jacek Wyszyński. „Z kolei nasz największy tytuł, Occupy Mars: The Game w bliski realiów sposób przybliży potencjalny podbój Czerwonej Planety. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że gracze oczekują też zabawy i frajdy z rozgrywki, dlatego i o tym aspekcie nie zapominamy” – dodaje.

Spółka ma już kilka gier na swoim koncie, w większości przeznaczone na platformy mobilne. Należą do nich m.in. Motorcycle Mechanic Simulator oraz RMX Real Motocross. W 2018 roku odbyła się premiera tytułu AlterCosmos w wersji na PC.

Na 2020 rok spółka zaplanowała kilka premier. Jako pierwsza ukaże się pełna wersja gry Rover Mechanic Simulator, czyli symulator napraw łazików marsjańskich. Tytuł ukazał się we wczesnym dostępie na początku lutego 2020 roku i cieszy się popularnością wśród graczy – uzyskał 95% pozytywnych ocen na Steamie.
 

Rover Mechanic Simulator


Flagowym tytułem spółki jest Occupy Mars: The Game, czyli gra hard-SF z otwartym światem. Premiera prologu ma być jeszcze w tym miesiącu. Można powiedzieć, że gra już odniosła sukces, ponieważ prolog znalazł się na liście najbardziej wyczekiwanych premier platformy Steam. Co więcej, w zestawieniu wyprzedza znany tytuł Guerrilla, czyli Horizon Zero Dawn, który będzie mieć zaraz premierę na PC.

W połowie lipca PlayWay opublikował informacje na temat wishlist swoich tytułów i wśród najlepiej budujących się produkcji znalazł się Occupy Mars: The Game. Obecnie ponad 115 tys. użytkowników oczekuje na grę. Prezes Jacek Wyszyński podkreśla aspekty naukowe, które również znajdą się w produkcji. W 2021 roku planowana jest wersja mobilna gry.

„W grze staraliśmy się trzymać naukowych realiów, zachowując przy tym przyjemność z rozgrywki. Wykonaliśmy tonę pracy przy researchu, ale dzięki temu wiemy, jak na Marsie wyprodukować wodę, tlen, pożywienie - i tą wiedzę nasza gra przekaże graczom. Czasami w dość brutalny sposób, bo aby przeżyć, gracze będą uczyć się na własnych błędach - o które nietrudno na planecie tak niegościnnej jak Mars. Myślę, że gra może przydać się też pracownikom NASA przy testowaniu pewnych koncepcji związanych z kolonizacją” – opowiada prezes Pyramid Games.

TOP Wishlist Steam

Jednak to nie wszystkie propozycje od Pyramid Games. Spółka przygotowuje się również do premiery Dinosaur Fossil Simulator. Na ten projekt spółka przeprowadziła kampanię crowdfundingową na Kickstarterze, w ramach której pozyskała ponad 36 tys. CAD.

Pyramid Games w swojej działalności wykonuje również projekty na zlecenie. Aktualnie jest w zaawansowanej fazie tworzenia 3 gier – Castle Flipper, Farming Life oraz Zoo Keeper. Wydawcą tych gier będzie Gaming Factory, niedawny debiutant warszawskiej giełdy.

System OpenCoOp do symulatorów

Pyramid Games nie tylko tworzy gry. W ramach programu GameInn spółka otrzymała dofinansowanie w wysokości 615 tys. zł na stworzenie systemu kooperacyjnego online do gier symulacyjnych. W końcu Polska symulatorami stoi, a liczba produkowanych symulatorów - w szczególności w grupie PlayWay - jest ogromna.

Wartość całkowita projektu wynosi 883 tys. zł. Realizacja może nie tylko pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe spółki, ale również na całą branżę gier.

„Dodanie trybu online wydłuża rynkowy czas życia gry komputerowej, a także pozwala na osiągnięcie efektu viralowego produkcji. Gracze zapraszają do gry swoich znajomych, co znacznie zwiększa potencjał sprzedażowy tytułu. Będziemy oferowali również innym spółkom możliwość przeportowania gier single-player do trybu kooperacji online z wykorzystaniem naszej technologii. Jesteśmy przekonani, że technologia wzbudzi duże zainteresowanie - posiadamy już wiele listów intencyjnych zawartych z innymi podmiotami w tej kwestii” – podkreśla Jacek Wyszyński.

Zobacz także: Na producentów gier z GPW i Newconnect spadł deszcz pieniędzy. Ponad 150 mln dla 43 spółek w ramach konkursu GameINN

Debiut spółki na NewConnect

Oprócz przygotowań do premier gier, spółka już niebawem zadebiutuje na rynku NewConnect. Jeszcze na początku roku Pyramid Games przeprowadziło dwie emisje akcji, w ramach których pozyskano 3 mln zł. W związku z tym aktualnie nie jest planowana kolejna, pomimo wielu zapytań inwestorów o ofertę publiczną.

„Otrzymujemy bardzo dużą ilość zapytań od inwestorów zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem komunikatorów. Po ponad roku prac nad przygotowaniami do debiutu i po wielu rundach skrupulatnej pracy nad dokumentami wszyscy czujemy, że NewConnect jest już tuż tuż, tak więc spodziewamy się, że data debiutu zostanie wyznaczona niebawem” – zapowiada prezes spółki.

Zobacz także: Pyramid Games szykuje się do debiutu na NewConnect

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.