Cyberpunk, Ghostrunner, Outriders - oto polskie akcenty podczas Gamescomu 2020
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
31 sie 2020, 13:49

Gamescom 2020 w wersji cyfrowej zakończony. Oto co pokazały polskie spółki gamingowe

Gamescom w wersji cyfrowej już za nami. Przedstawiamy polskie gry jakie zostały zaprezentowane podczas tegorocznych targów.

W zeszłym roku podczas targów Gamescom wiele polskich spółek gamingowych prezentowało swoje produkcje, ale również spotykało się w celach biznesowych. W tym roku mogliśmy zobaczyć jedynie trailery oraz gameplaye najważniejszych gier. Wśród polskich tytułów zaprezentowano m.in. Outriders od People Can Fly oraz Ghostrunner od One More Level.

Podobnie jak w zeszłym roku, gwiazdą targów był Cyberpunk 2077. Otrzymał on kilka nagród m.in. w kategorii The Gamescom Most Wanted Award. Oczywiście, nie obyło się również bez wpadek… Mowa o prezentacji gry również osadzonej w cyberpunkowym świecie, czyli Ghostrunner od One More Level. Omyłkowo zaprezentowano trailer z datą premiery zaplanowaną na 27 października 2020 roku.
 

Zobacz także: Oto co polskie spółki gamingowe pokazały podczas targów Gamescom

Cyberpunk 2077 wielokrotnie nagrodzony

Produkcja od CD PROJEKT po raz kolejny triumfowała podczas targów Gamescom. Tym razem Cyberpunk został 5-krotnie wyróżniony m.in. w kategorii The Best of Gamescom 2020. Publiczność zdecydowała również, że jest to najbardziej wyczekiwana gra. I to wszystko pomimo braku prezentacji nowego trailera podczas targów.

Najnowsze prezentacje Cyberpunka można oglądać podczas dedykowanego eventu zatytułowanego Night City Wire. Do tej pory odbyły się już 2 odcinki, jednak jak zapowiada CD PROJEKT, to nie koniec. Na szczęście na ten moment nie zmieniono daty premiery i najbardziej wyczekiwana gra zadebiutuje już 19 listopada 2020 roku.
 

Ghostrunner w cyberpunkowym świecie

Gra Ghostrunner podbiła serca graczy już podczas ubiegłorocznego Gamescomu. Jest to jedna z ciekawszych gier osadzona w cyberpunkowym świecie. W trakcie tegorocznych targów niestety producenci tytułu zaliczyli niemałą wpadkę. Opublikowano trailer, który zdradza datę premiery (27.10.2020). Oczywiście materiał już został usunięty, jednak rano spółka poinformowała o rezygnacji prezes Iwony Cygan-Opyt z pełnienia funkcji.

Wydawcą gry będzie spółka All in! Games oraz międzynarodowy wydawca, 505 Games. Dla wszystkich zaskoczonych taką datą premierą, przypomnijmy, że prezes All in! Games zapowiedział w wywiadzie, że gra powinna ukazać się jeszcze przed Cyberpunkiem. „Aktualnie jesteśmy w trakcie doprecyzowania daty premiery. Naszym założeniem było, aby gra ukazała się przed debiutem Cyberpunk 2077” – zapowiadał Piotr Żygadło.
 

Bloober Team szykuje się do dwóch ważnych premier

Krakowski specjalista od horrorów przygotowuje się do najważniejszych premier w tym roku, czyli The Medium oraz Observer: System Redux. Obydwie produkcje są przeznaczone na konsole nowej generacji i mają pokazać jakie możliwości zapewnią nowe sprzęty. Również podczas Gamescomu mieliśmy okazję zobaczyć nowe materiały od Bloobera.

W trakcie Gamescomu pracownicy Bloobera opowiedzieli jak wyglądają prace przy tworzeniu The Medium, czyli gry która zapewni symultaniczną rozrywkę na dwóch ekranach. Krakowskie studio współpracuje również z aktorem, Troyem Bakerem.
 

W zeszłym tygodniu na Steamie pojawiło się również demo gry Observer: System Redux. Premiera tytułu została zaplanowana na IV kwartał 2020 roku.

People Can Fly zaprezentowało kolejny materiał Outriders

People Can Fly nie jest jeszcze notowane na warszawskiej giełdzie. Słowo jeszcze jest w tym przypadku kluczowe, ponieważ jak poinformowało ISBtech, spółka już szykuje się do debiutu na GPW. Na Gamescomie mieliśmy okazję zobaczyć kolejny materiał z flagowego tytułu studia, czyli Outriders. Jest to jeden z nielicznych, polskich tytułów AAA.
 

Nowy dodatek do gry Green Hell

Produkcja od Creepy Jar to niekwestionowany sukces na rynku gier. Gracze mogą liczyć na rozwijanie symulatora amazońskiej dżungli. Na Gamescomie zapowiedziano wydanie dodatku zatytułowanego The Spirits of Amazonia. Co więcej, zostanie on podzielony na kilka dodatków. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

„Nadchodzący dodatek to kolejna znacząca aktualizacja, którą przygotowujemy do gry. Rozmachem przerasta on nawet wprowadzenie trybu multiplayer, który, jak wiadomo, stanowił impuls dla setek tysięcy graczy do zapoznania się z naszą grą. Liczymy, że podobnie będzie w przypadku Spirits of Amazonia” – powiedział Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.
 

Poruszająca gra Paradise Lost

Paradise Lost od polskiego studia PolyAmorous zaprezentuje wizję postapokaliptycznej Polski. Gracze wcielą się w rolę małego chłopca, który przemierza zniszczone tereny kraju po II wojnie światowej. Wydawcą tytułu będzie, podobnie jak w przypadku Ghostrunnera, spółka All in! Games.
 

Occupy Mars: The Game z promocją podczas Gamescomu

Prolog gry Occupy Mars: The Game jako jeden z nielicznych znalazł się na liście najbardziej wyczekiwanych premier Steama. Spółka Pyramid Games, która niedawno zadebiutowała na rynku NewConnect, przygotowała swoje stoisko online na Gamescomie. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na Gamescom, pozwoliła ona zwiększyć świadomość naszej marki wśród graczy. W ramach atrakcji przygotowaliśmy również stoisko online, będące częścią Gamescom 2020 Indie Arena: Polish Booth gdzie można np. porozmawiać z wirtualnym astronautą” – powiedział prezes spółki, Jacek Wyszyński.

Zobacz także: Kilka sukcesów, kilka porażek. 12 ważnych polskich gier, które zostały wydane w 2020 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.