Gwiazdą tegorocznego Gamescomu był CD PROJEKT z grą Cyberpunk 2077. Oto co polskie spółki pokazały podczas targów
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 sie 2019, 11:22

Oto co polskie spółki gamingowe pokazały podczas targów Gamescom

Gwiazdą targów Gamescom był „Cyberpunk 2077”. Wszędzie rozwieszono billboardy z logiem gry, a w kolejce do stoiska CD PROJEKT fani stali nawet po kilka godzin! Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się gra „Blair Witch” od Bloober Team - już w tym tygodniu ma mieć swoją premierę. Tak jak zapowiadaliśmy, Gamescom był biało-czerwony!

Tegoroczna konferencja Gamescom w Kolonii obfitowała w wiadomości od polskich spółek. Poznaliśmy kilka premier gier m.in. „Bee Simulator”, który będzie dostępny już 14 listopada. Również opublikowano nowe trailery, jak np. „Chernobylite”. Nadchodzi czas globalnych premier polskich gier, które są wyczekiwane przez tysiące fanów na całym świecie!

relacja

Zobacz także: Nadchodzą kolejne biało-czerwone targi gamingowe. Już jutro rozpoczyna się Gamescom!

CD PROJEKT gwiazdą targów gamescom'19

To, że Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na świecie wiedzą wszyscy fani elektronicznej rozrywki. Producent Wiedźmina królował podczas tegorocznych targów. Oprócz nowości z najnowszej produkcji, CD PROJEKT powrócił do korzeni i zapowiedział 3 część Wiedźmina na konsole Nintendo Switch (gra będzie dostępna już 15 października).

Zobacz także: CD Projekt zapowiada na 15 X premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch

Jeżeli chodzi o „Cyberpunk 2077” to najnowszą informacją na temat produkcji jest wydanie jej na platformę Google Stadia w przyszłym roku. Jednak więcej szczegółów poznamy dopiero w późniejszym terminie. Podczas targów przedstawiciele mediów za zamkniętymi drzwiami mogli obejrzeć rozgrywki Cyberpunka, ale sami nie mogli zagrać. Jak podała spółka, już 30 sierpnia zostanie opublikowany 15-minutowy gameplay gry, który będzie dostępny dla wszystkich na platformach Twitch i Mixer.

Zobacz także: CD Projekt planuje w '20 wydać "Cyberpunk 2077" na platformę Google Stadia

Stoisko CD PROJEKT cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a na Twitterze spółka pokazała ile osób stało w kolejce, aby choć chwilę porozmawiać z twórcami gry. Nawet po kilka godzin najwierniejsi fani czekali przed stoiskiem polskiej spółki. Na początku zeszłego tygodnia notowania CD PROJEKT osiągnęły historyczne maksima i pomimo niewielkich spadków cena za akcję sięgała nawet 240 zł. Tym samym obecna kapitalizacja spółki wynosi około 23 mld zł.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 ma szansę przenieść CD PROJEKT do wyższej ligi - twierdzą zarządzający funduszu Skarbiec Spółek Wzrostowych, który w ostatnich latach zaorał konkurencję

Bloober Team zareklamował „Blair Witch”

Już w piątek odbędzie się premiera najsłynniejszego horroru „Blair Witch”. Mimo że kampania reklamowa trwała dość krótko, a o grze wiemy dopiero od 3 miesięcy, to cieszy się ona dużą popularnością. Ostatnio gamingowy horror znalazł się już na 1. stronie Wishlisty Steam, a krakowska spółka poinformowała, że liczba osób oczekujących na premierę wynosi już 100 tys.

Gra będzie dostępna na PC, konsole XBOX, a także w abonamencie Xbox Game Pass. „Blair Witch” został zaprezentowany podczas konferencji Xboxa w Kolonii. Na Gamescomie Bloober Team przedstawił nowy trailer i opublikował ponad 20-minutowy gameplay. Jak podkreślał prezes spółki jeszcze przed rozpoczęciem targów, Bloober Team już stał się producentem horrorów premium.

Zobacz także: Premiera „Blair Witch” od Bloober Team już za dwa tygodnie

CI Games pokazało 3 produkcje w Kolonii

Na kilka dni przed premierą CI Games podało oficjalną datę premiery czwartej części Snipera. Będzie ona dostępna już 22 listopada, a - jak podkreśla prezes spółki, Marek Tymiński - jest to idealny termin przed świętami Bożego Narodzenia. Podczas targów Gamescom fani mogli zagrać już w „Sniper Ghost Warrior Contracts”, a pierwsze opinii są pozytywne.

- Premiera najnowszej odsłony Snipera odbędzie się w gorącym okresie przedświątecznym. To globalna data premiery zarówno na konsole, jak i na komputery PC. Będziemy z nią dobrze widoczni na półkach sklepów na całym świecie, poprzez naszą własną dystrybucję w USA oraz sieć międzynarodowych partnerów dystrybucyjnych. Tego dnia grę będzie można również kupić w kanałach cyfrowych. Szacujemy, że już w ciągu pierwszego roku sprzedaży właśnie z nich pochodzić będzie większość naszych zysków – podkreśla prezes Tymiński.

CI Games pokazało również dwie mniejsze produkcje z serii United Label, czyli „Röki” oraz „Eldest Souls”. Pierwsza z nich odniosła już pierwsze sukcesy, ponieważ została zaprezentowana na stoisku Nintendo. Gra będzie dostępna na konsole Nintendo Switch.

Zobacz także: Znamy datę premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Kurs akcji CI Games pnie się w górę, a spółka liczy na wysoką sprzedaż

Nowy trailer „Chernobylite” od The Farm 51

The Farm 51, spółka notowana na NewConnect, zaprezentowała nowy trailer gry „Chernobylite”. Jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, jednak wciąż nie znamy daty dziennej. Fabuła została osadzona kilka lat po wybuchu reaktora jądrowego, a głównym bohaterem będzie fizyk, który szuka swojej zaginionej partnerki.

Podczas targów w Kolonii pierwsze osoby mogły już zagrać w wersję demo gry. Poznaliśmy parę szczegółów na temat produkcji m.in. występują w niej elementy science fiction, jak podróżowanie w czasie. Gra początkowo będzie dostępna na PC, a dopiero później na konsole PS4 oraz XBOX.

Już w listopadzie premiera „Bee Simulator”

Varsav Game Studios zaprezentowało dwie produkcje podczas targów Gamescom: „Bee Simulator” oraz „Giants Uprising”. Warszawska spółka w końcu ustaliła datę premiery symulatora pszczoły na 14 listopada. „Bee Simulator” będzie dostępny w Epic Games Store oraz na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Data drugiej produkcji jak na razie nie jest znana. Spółka z NewConnect zaprezentowała się na dwóch stoiskach, w części entertainment oraz biznesowej firmy Big Ben Interactive. W Kolonii opublikowano najnowszy trailer z gry „Bee Simulator”.

Zobacz także: Bee Simulator od Varsav Game Studios będzie dostępny na wyłączność w Epic Games Store

Cyberpunkowa gra „Ghostrunner od ONE MORE LEVEL

Kolejna spółka notowana na NewConnect zaprezentowała swoją najnowszą produkcję. ONE MORE LEVEL zapowiedziało cyberpunkową grę „Ghostrunner”, której premiera odbędzie się w III kwartale 2020 roku. Wydawcą jest polska spółka All in! Games, która wspiera kampanię marketingową gry.

Na oficjalnym koncie spółki na YouTubie nowy trailer w ciągu 2 dni został wyświetlony już ponad 140 tys. razy. Fabuła gry toczy się w post-apokaliptycznym świecie, w którym gracz jest cyber-wojownikiem i musi stanąć do walki w obu światach: fizycznym i cyberprzestrzeni.

- Nasza najnowsza gra „Ghostrunner” to połączenie bardzo interesującej fabuły z najwyższą jakością grafiki. Bardzo się cieszymy, że możemy w końcu odsłonić szczegóły tej produkcji i pokazać ją graczom oraz mediom. Premiera gra na wszystkich najważniejszych platformach została zaplanowana na III kwartał 2020 r. Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy nad „Ghostrunnerem”, ale jesteśmy przekonani, że ta produkcja będzie krokiem milowym w rozwoju Spółki i pozwoli nam zbudować bardzo mocną pozycję w branży producentów gier komputerowych - ocenia Iwona Cygan-Opyt, prezes zarządu spółki ONE MORE LEVEL.

Zobacz także: ONE MORE LEVEL zaprezentowało na Gamescom nową grę „Ghostrunner”

Gra inspirowana kreskówkami od Artifex Mundi

Na kilka dni przed rozpoczęciem targów, spółka notowana na głównym rynku udostępniła na platformie Steam grę „Hot Shot Burn” we wczesnym dostępie. Premiera pełnej wersji nastąpi dopiero w I kwartale 2020 roku. Twórcą produkcji jest wewnętrzne studio spółki, Flaming Flamingo.

- Gamescom był dla Hot Shot Burn drugim, po Evolution Championship Series (EVO) w Las Vegas, ważnym eventem rozpoczętej kampanii marketingowej. Byliśmy obecni w obu strefach: Entertainment oraz B2B. W strefie Entertainment gra została przyjętą z dużym entuzjazmem przez graczy. Ci co zagrali, przyprowadzali swoich znajomych, a ci kolejnych znajomych. Cieszymy się, że gra, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, dostarcza rozrywki graczom. Szczególnym powodzeniem cieszyły się organizowane turnieje. Finalnym potwierdzeniem tkwiącego w grze potencjału oraz ogromnym wyróżnieniem była przyznana nam nagroda w kategorii „Best Multiplayer Game” na Gamescom Indie Booth 2019 - komentuje Przemysław Błaszczyk, CFO spółki.

hot shot

Już 5 września premiera „Green Hell”

Na targach zaprezentowała się również spółka Creepy Jar. Już niecałe 2 tygodnie dzielą nas od premiery gry „Green Hell”. W Kolonii udostępniono fragmenty trybu fabularnego, a to ostatni moment przed wrześniową premierą.

- Podczas targów po raz pierwszy prezentujemy graczom fragment trybu fabularnego i obserwujemy, że wszystkim podoba się klimat oraz sposób w jaki poprowadzona jest narracja – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes spółki – Nasze stoisko budzi ogromne zainteresowanie, gra u nas kilkaset osób dziennie. Cieszymy się z liczby odwiedzających, to napawa nas optymizmem w związku ze zbliżającą się premierą. Dodatkowo, dzięki obserwacji na żywo z czym gracze sobie radzą dobrze, a z czym gorzej, możemy jeszcze wprowadzić ostatnie poprawki, tak żeby w dniu premiery dostarczyć odbiorcom produkt o jeszcze wyższej jakości - dodaje.

creepy jar

Zobacz także: Już 5 września premiera „Green Hell” od Creepy Jar. Gra cieszy się zainteresowaniem w Kolonii

7 Levels prezentuje „Jet Kave Adventure”

Targi Gamescom były dla spółki 7Levels zwieńczeniem pracy nad grą „Jet Kave Adventure”, która będzie miała swoją premierę już w III kwartale 2019 roku. W Kolonii udostępniono po raz pierwszy grywalną wersję najnowszej produkcji. Odwiedzający stoisko mogli zagrać zarówno na przenośnej konsoli jak i telewizorze. „Jet Kave Adventure” to gra platformowa 2,5D przeznaczona dla jednego gracza. Już 17 września będzie dostępna na konsole Nintendo Switch.

Również podczas konferencji w Kolonii krakowska spółka odbyła spotkania biznesowe z przedstawicielami europejskiego Nintendo. Spółka szykuje się teraz na targi PAX WEST w Seattle.

- To dla nas nie tylko spotkania biznesowe, to także świetna okazja do wzięcia udziału w jednej z najważniejszych tego typu imprez na świecie dla wszystkich członków naszego zespołu. Do Kolonii przyjechaliśmy niemal całym składem. Jest to wydarzenie zwieńczające proces produkcji gry Jet Kave Adventure. Mamy możliwość zobaczyć stoiska największych na świecie producentów gier, porozmawiać z innymi developerami i po prostu dobrze się bawić! – kontynuuje Krzysztof Król, wiceprezes spółki.

Zobacz także: Jet Kave Adventure od 7Levels zadebiutuje eksluzywnie na Nintendo Switch już 17 września

Najnowszy gameplay „Dying Light 2” Techlandu

Spółka Techland - która nie jest notowana na giełdzie, ale podobno się wybiera - zaprezentuje jeszcze dzisiaj najnowszy gameplay produkcji „Dying Light 2”. Premiera gry została zapowiedziana na wiosnę 2020 roku, podobnie jak „Cyberpunk 2077”. „Dying Light 2” w Polsce będzie dystrybuowane przez firmę Cenega.

Podczas targów Gamescom spółka jedynie za zamkniętymi drzwiami prezentowała fragmenty rozgrywki swojej najnowszej produkcji. Przedstawiciele mediów mogli obejrzeć jak pracownicy Techlandu grają w II część Dying Light.

1C Entertainment zapowiada premierę swojej najnowszej produkcji „King’s Bounty 2”

Na targach Gamescom pojawiła się również spółka 1C Entertainment, która planuje wejście na GPW jeszcze w tym roku. W Kolonii zaprezentowano grę strategiczną „King's Bounty 2”. Jak podkreśla spółka, najważniejszymi aspektami najnowszej produkcji są m.in. filmowa fabuła, nowy system rozwoju postaci oraz mieszanka realizmu z fantasy.

Kolejne, międzynarodowe targi przyniosły wiele pozytywnych informacji od polskich spółek gamingowych. W Kolonii swoje stoiska miały jeszcze m.in. Forever Entertainment, Klabater czy Carbon Studio. W części biznesowej, bez pokazów gier, brały udział 11 bit studios oraz BoomBit. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczynają się targi Pax West w Seattle.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.