Już jutro ruszają targi Gamescom w Kolonii. To kolejne wydarzenie gamingowe w tym roku, na którym polskie spółki będą grać czołową rolę
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
19 sie 2019, 06:57

Nadchodzą kolejne biało-czerwone targi gamingowe. Już jutro rozpoczyna się Gamescom!

Już od jutra zaleje nas fala informacji ze świata gier komputerowych. Polskie spółki gamingowe zaprezentują swoje produkcje podczas targów Gamescom w Kolonii. Mowa tutaj m.in. o produkcjach „Cyberpunk 2077”, „Dying Light 2”, „Blair Witch” czy „Children of Morta”. Wygląda na to, że tegoroczne targi będą miały polski charakter.

Aż do soboty będzie trwać jedno z najważniejszych wydarzeń gamingowych, zaraz po targach E3. Gamescom to nie tylko pokazy gier, ale również możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. W Niemczech pojawią się spółki z głównego parkietu: CD Projekt, 11 bit sudios, CI Games, Artifex Mundi, BoomBit. A także rynku NewConnect: Forever Entertainment, 7Levels, Varsav Game Studios. Swoje produkcje pokażą również firmy spoza giełdy: Klabater, Techland, Carbon Studio.

Zobacz także: Targi Gamescom 2019 już wkrótce. Wiemy co pokaże CD PROJEKT, Techland, 11 bit studios i inni producenci gier z GPW oraz NewConnect

CD PROJEKT organizuje konkurs na najlepszy cosplay Cyberpunka

Targi Gamescom nie mogłyby się odbyć bez producenta najbardziej wyczekiwanej gry, czyli Cyberpunka. Niezmiennie od kilku miesięcy znajduje się ona na 1. liście Wishlisty Steam. CD PROJEKT w tym roku zaprezentuje swój tytuł na żywo. Niestety, gameplay nie zostanie udostępniony fanom gry.

Jednak to nie wszystko, co pokaże spółka CD PROJEKT. W piątek 23 sierpnia na scenie Xboxa zostanie zorganizowany konkurs na najlepszy cosplay „Cyberpunk 2077”. Zwycięzca ma szansę wygrać nawet 2 tys. USD oraz zestaw gadżetów. Wygrana w kwalifikacjach umożliwia start w głównym finale konkursu, w którym pula nagród wynosi 30 tys. USD.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zagrania w 3. część „Wiedźmina” dedykowanego na Nintendo Switch. Wystarczy przyjść na stoisko Nintendo.

cyberpunk

Zobacz także: Cyberpunk 2077 pojawi się na Gamescom 2019

11 bit studios od części biznesowej

Warszawska spółka szykuje się do premiery „Children of Morta”, która odbędzie się 3 września na PC. Dopiero w połowie października tytuł będzie dostępny na konsole Xbox oraz PS4. Gra znajduje się już na 1 stronie Wishlisty Steam. Również w tym samym terminie zostanie wydana gra „Frostpunk” na konsole i będzie kosztować 29,99 USD/euro.

Niestety, pomimo nadchodzących premier, 11 bit studios nie zaprezentuje swoich produkcji na targach. Spółka będzie uczestniczyć jedynie w spotkaniach biznesowych.

Zobacz także: Premiera „Children of Morta” od 11 bit studios już we wrześniu

Bloober Team na kilka dni przed premierą „Blair Witch”

Już 30 sierpnia w piątek odbędzie się premiera gamingowego horroru na podstawie słynnego filmu „Blair Witch Project” z 1999 roku. Spółka Bloober Team zapowiedziała grę na 3 miesiące przed premierą, a produkcja i tak cieszy się dużym zainteresowaniem. Prace nad „Blair Witch” trwały 2 lata we współpracy z producentem filmu, Lionsgate.

- Jesteśmy gotowi do premiery. Szykujemy jeszcze ostre uderzenie marketingowe i promocyjne na targach Gamescom i PAX Prime. Dodatkowo lada moment rozpocznie się przedsprzedaż wersji Deluxe, zawierającej pełną ścieżkę dźwiękową i art-book. Blair Witch na motywach którego oparta jest gra to o kultowy horror sprzed lat, ale co ciekawe tytuł ma również bardzo dobrą rozpoznawalność wśród młodszych wielbicieli tego gatunku. Nie ukrywamy, że udało nam się wyrobić markę producenta horroru premium i sam fakt, że jest premiera nowego tytułu od Bloober Team, to jest wydarzenie na rynku. Dlatego nie będę krył, że liczymy na sukces - mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Krakowska spółka notowana na NewConnect pracuje jeszcze nad swoim największym projektem o roboczej nazwie „Medium”. Gra ma być przeznaczona na konsole najnowszej generacji, dlatego na premierę trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Zobacz także: Blair Witch już na 50. miejscu wishlisty Steam, a premiera gry za 3 tygodnie

Premiera kolejnej części Snipera od CI Games już w listopadzie

Już 22 listopada premierę będzie mieć kolejna część Snipera. Gra będzie dostępna zarówno na PC jak i konsole. CI Games, podobnie jak na targach E3, zaprezentuje trzy produkcje - „Sniper Ghost Warrior Contracts”, „Roki” oraz „Eldest Souls”.

- Na targach Gamescom pokażemy nowy region oraz nowe kontrakty najnowszego Snajpera. Przedstawimy również kilka nowych, unikalnych cech gry. Na targach będziemy również prezentować dwa tytuły spod szyldu United Label - Roki oraz Eldest Souls. Ich twórcy spotkają się z przedstawicielami prasy. Nasze stoisko znajdzie się w części biznesowej targów jako cześć Market Point. Taka formuła sprawdzała się dla nas bardzo dobrze we wcześniejszych latach – zapowiada Marek Tymiński, prezes CI Games.

Niedawno CI Games przeprowadził udaną emisję akcji, dzięki której uda się zrealizować premierę Snipera jeszcze w tym roku. Ponadto, spółka przygotowuje projekt realizacji drugiej części „Lords of the Fallen”.

sniper

Zobacz także: Znamy datę premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Kurs akcji CI Games pnie się w górę, a spółka liczy na wysoką sprzedaż

„Dying Light 2” od Techlandu jest równie wyczekiwaną grą co Cyberpunk

Na 10. miejscu Wishlisty Steam znajduje się polska produkcja „Dying Light 2” od spółki Techland. Podobnie jak Cyberpunk, będzie miała swoją premierę wiosną 2020 roku. Podczas targów Gamescom gameplay gry zostanie zaprezentowany dla przedstawicieli mediów na stoisku partnera, Koch Media.

- Na Gamescomie pokażemy mediom demo gry Dying Light 2, które zostało już fantastycznie przyjęte na tegorocznych targach E3 w Los Angeles, gdzie zdobyło ponad 40 nagród i nominacji. Prawie półgodzinna rozgrywka, którą zaprezentujemy, pokazuje całą gamę nowych możliwości rozgrywki, a także nasz autorski system wyborów i konsekwencji. Nie możemy się doczekać, jak demo naszej gry zostanie odebrane przez media europejskie. Gamescom to kolejny ważny krok w kampanii promocyjnej Dying Light 2 - najambitniejszej do tej pory produkcji Techlandu, która ukaże się wiosną 2020 roku – podkreśla Karol Bach, CFO spółki Techland.

Zobacz także: Techland publikuje nowy zwiastun i zapowiada na wiosnę 2020 r. premierę Dying Light 2

BoomBit nie zaprezentuje gier na Gamescomie

Spółka BoomBit - od niedawna notowana na głównym parkiecie GPW - również wybiera się do Kolonii. W ubiegłym roku, przed giełdowym debiutem, BoomBit również pojawił się na targach. W tym roku nie szykuje żadnych pokazów gier, zaprezentuje się jedynie w części biznesowej targów.

- Na Gamescom w Kolonii pojawi się nasz dział Business Development. Odbędzie szereg spotkań ze studiami deweloperskim, które potencjalnie mogłyby z nami współpracować. Wydawanie gier zewnętrznych twórców to jeden z filarów działalności BoomBit – nasze narzędzia business intelligence pomagają optymalizować grę, poprawiać jej parametry przez co zwiększają szanse na jej sukces – powiedział Marcin Olejarz, prezes BoomBit.

BoomBit poinformował ostatnio, że gra mobilna „Idle Coffee Corp” wejdzie na rynek chiński. Polska produkcja ma być promowana w chińskiej wersji serwisu TikTok, którego właścicielem jest dystrybutor, firma ByteDance. BoomBit planuje wprowadzenie kolejnych gier na ten rynek.

Zobacz także: Premiera gry BoomBit na rynku chińskim jeszcze w tym tygodniu – źródło

Artifex Mundi tworzy grę inspirowaną serialem „Rick and Morty”

Już od kilku dni gra „Hot Shot Burn” autorstwa Artifex Mundi jest dostępna na platformie Steam w formule Early Access. Na oficjalną premierę trzeba jeszcze trochę poczekać, została zaplanowana na I kwartał 2020 roku. Podczas targów Gamescom spółka będzie kontynuować kampanię marketingową, którą rozpoczęła w połowie lipca.

- Hot Shot Burn to projekt realizowany zgodnie z nową strategią spółki, kładącą szczególny nacisk na weryfikację potencjału rynkowego gry na wczesnym etapie jej realizacji, optymalizację budżetu oraz harmonogramu realizacji gry oraz ścisłą współpracę między zespołami deweloperskimi a wydawniczymi, owocującą produktem o maksymalnie dużym potencjale komercyjnym w stosunku do nakładów poniesionych na jego realizację. Ze względu na specyfikę gry, szczególnie duży nacisk kładziemy na budowanie społeczności dla gry, również poprzez udostępnienie gry do otwartych beta-testów graczom pozyskanym przy wykorzystaniu platformy Discord. Early Access gry na platformie Steam to kolejny etap tworzenia społeczności graczy Hot Shot Burn – komentuje Tomasz Grudziński, prezes Artifex Mundi.

Spółka pokazała grę już na początku sierpnia, podczas Evolution Championship Series (EVO) w Las Vegas.

Zobacz także: Spółka Artifex Mundi już 15 sierpnia udostępni Hot Shot Burn w Early Access

Varsav Game Studios pokaże dwie gry

Do niedawna najbardziej wyczekiwaną grą od warszawskiej spółki był symulator pszczoły. Pod koniec lipca Varsav Game Studios zapowiedziało kolejną produkcję, którą również zaprezentuje podczas Gamescomu. Jest to „Giants Uprising”, gdzie gracz wciela się w rolę olbrzyma, który musi walczyć z ludźmi mieszkającymi w wiosce.

Jak na razie zapowiedziano datę premiery nowej produkcji na 2020 rok, ale dla fanów gier spółki już niedługo zostanie wydany „Bee Simulator”. Podczas targów w Kolonii Varsav Game Studios będzie obecne w części entertainment oraz na stoisku Bigben Interactive w części biznesowej.

giants uprising

Forever Entertainment już niedługo wyda pierwszy remake

Zainteresowanie spółką znacznie wzrosło od zapowiedzi premiery gry „Panzer Dragoon Remake” podczas targów E3. Forever Entertainment nie spoczywa na laurach i już poinformował o wydaniu również drugiej części tej produkcji. Jednak to nie wszystko, ponieważ spółka zapowiada niespodziankę podczas tegorocznego Gamescomu.

- Na najbliższych targach Gamescom w Kolonii zaprezentujemy tytuły: Hollow 2, Rise Eterna, The Mansion oraz rozpoczniemy promowanie naszej technologii Sterio. Oczywiście targi są miejscem, gdzie chcemy pozytywnie zaskoczyć naszych obecnych i przyszłych graczy, więc mamy jeszcze jedną niespodziankę w zanadrzu – zapowiada prezes Zbigniew Dębicki.

Na początku sierpnia spółka opublikowała również wyniki za II kwartał 2019 roku, czym zaskoczyła inwestorów. Odnotowano 3,5 mln zł zysku netto, a dobre wyniki są zasługą wysokiej sprzedaż takich tytułów jak „Hollow” czy „Fear Effect Sedna”.

Zobacz także: Forever Entertainment publikuje wyniki za II kwartał 2019 - 3,5 mln zysku netto

Gra inspirowana Czarnobylem od The Farm51

Gra „Chernobylite” została osadzona w mieście po katastrofie słynnego reaktora. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, a produkcja znajduje się na drugiej stronie Wishlisty Steam. Podczas targów spółka pokaże swoim fanom demo najnowszej gry. Jeszcze przed rozpoczęciem Gamescomu, The Farm 51 udostępnił krótki gameplay.

Technologia VR od Carbon Studio

Carbon Studio już niedługo zadebiutuje na rynku NewConnect. Tymczasem podczas targów zaprezentuje swój kolejny projekt VR, który będzie dodatkiem do głównej gry „The Wizards”. Również pokaże produkcję „Dreamo”, której jest wydawcą.

- Carbon Studio pojawi się na konferencji Gamescom by promować najnowszy projekt - The Wizards - Dark Times. Jest to samodzielne dodatek do poprzednio wydanej gry VR The Wizards, w którym gracz ponownie wciela się w rolę potężnego czarodzieja broniącego królestwa Meliory. Postaraliśmy się, by w procesie produkcji uwzględnić prośby, preferencje i uwagi użytkowników bazowej gry, mając nadzieję dostarczyć jak najlepszy i najbardziej przystępny produkt. Samodzielny dodatek w wersji premierowej pojawi się na głównych platformach VR. Carbon Studio jest także wydawcą nadchodzącej gry logiczno-eksploracyjnej DREAMO, stworzonej przez studio Hypnotic Ants. Gamescom będzie okazją dla prasy i twórców treści, by po raz pierwszy zobaczyć grywalną wersję tego projektu. Gra dostępna będzie na platformę PC, a także w osobnej wersji na platformy PC VR – komentuje Aleksander Caban, prezes spółki.

Najważniejsze wydarzenie dla Klabatera

Jak podkreśla prezes spółki, Michał Gembicki, będą to najważniejsze targi Gamescom dla Klabatera. W Kolonii zostaną zaprezentowane trzy produkcje - „Crossroads Inn”, „Skyhill: Black Mist” oraz „Help Will Come Tomorrow”. Jak podkreśla prezes Gembicki, te gry oddają w pełni filozofię Klabatera. Poniżej kilka zdań Gembickiego o każdej z gier:

Crossroads Inn: „Nasz najważniejszy tytuł jest w produkcji już od ponad 2 lat. To zupełnie niepowtarzalna i na wiele sposobów nowatorska gra, który łączy popularne gatunki symulacji i strategii z klasycznymi rozwiązaniami znanymi z kultowych tytułów RPG. To nasza pierwsza produkcja tworzona przez wewnętrzne studio Kraken Unleashed. Gamescom będzie okazją do przed-premierowego zaprezentowania tytułu i pierwszą okazją do jego samodzielnego ogrania przez przedstawicieli mediów.”

Skyhill: Black Mist: „Gra rosyjskiego studia Mandragora. To horror, który łączy ze sobą elementy gry zręcznościowej, przygodowej i eksploracji. Gra jest kontynuacją bardzo udanej produkcji z 2015, która do dzisiaj sprzedała się na nakładzie ponad 200 egzemplarzy. Podczas tragów zaprezentujemy grywalne demo tego tytułu.”

Help Will Come Tomorrow: „Gra, którą widzimy jako duchową kontynuację We. The Revolution. Podobnie jak tamta produkcja, gra opowiada historię ludzi różnych klas i pochodzenia w przededniu wybuchu rewolucji, tym razem bolszewickiej. Wzruszająca historia ludzi z różnych sfer, którzy nagle zmuszeni są do współpracy w obliczu katastrofy kolei trans-syberyjskiej, którą podróżują.”

Wiadomo, że już niedługo premierę będzie miała 2. część Skyhill. Jest to tytuł z gatunku horror-survival. Spółka kilka dni temu opublikowała live action trailer.

Zobacz także: Coraz bliżej premiery Skyhill: Black Mist. Klabater przedstawia nowy live action trailer gry

One More Level z nową grą

Jeszcze dzisiaj spółka One More Level powinna zapowiedzieć swoją nową produkcję, która oficjalnie zostanie zaprezentowana podczas Gamescomu. Nowa gra jest z gatunku FPP, co oznacza, że będzie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Jest realizowana na silniku Unreal Engine 4, dzięki czemu będzie charakteryzowała się najwyższym standardem. Nowy tytuł będzie przeznaczony na komputery PC oraz konsole PS4 i Xbox One.

Nowa gra spółki została zgłoszona przez All In! Games, będącego jej wydawcą, do plebiscytu Gamescom Awards 2019 towarzyszącemu corocznym targom Gamescom w Kolonii w pięciu następujących kategoriach: Best Action Games, Best Original Game, Best Microsoft Xbox One Game, Best Sony Playstation 4 Game oraz Best PC Game.

Zobacz także: ONE MORE LEVEL zapowie nową grę na targach Gamescom

All in! Games również pojawi się w Kolonii

Na 18 stanowiskach gracze będą mieli okazję przetestować najnowsze produkcje od spółki All in! Games. Również podczas targów zaplanowane są spotkania z przedstawicielami mediów. Spółka zaprezentuje gry: „Tools Up!”, „Space Cows”, „Metamorphosis” i „Daymare: 1998”.

Podczas targów prasie oraz publiczności pierwszy raz przedstawione zostaną tytuły „Ghostrunner”, „NYX: The Awakening”, a także „Red Wings: Aces of the Sky”. Odbędą się rozmowy z zespołami deweloperskimi mające na celu nawiązanie współpracy i poszerzenie portfolio firmy.

All in! Games jest w trakcie połączenia z notowaną na GPW spółką Setanta.

Już niedługo premiera „Jet Kave Adventure” od 7Levels

Spółka 7Levels przed premierą gry Jet Kave Adventure również pojawi się na targach. Jak mówi wiceprezes spółki, Gamescom będzie świetną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, a w planach są spotkania z europejskim oddziałem Nintendo.

- Uznaliśmy, że Gamescom odbywa się zbyt blisko, by mogło nas tam zabraknąć. Tym bardziej, że niebawem planowana jest premiera naszej nowej gry, Jet Kave Adventure. Dzięki wsparciu organizacji Indie Games Polska, będziemy częścią polskiego stoiska w strefie biznesowej (hala 4.1, stoisko D-071g), w której planujemy spotkać się nie tylko z prasą, ale też z potencjalnymi partnerami biznesowymi i z europejskim oddziałem Nintendo – komentuje Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels.

Już jutro startują targi Gamescom. Ależ się będzie działo, będzie biało-czerwono! Nie możemy się doczekać prezentacji polskich spółek podczas międzynarodowego wydarzenia!

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.