Blair Witch na 50 miejscu wishlist Steam. Premiera najważniejszej produkcji Bloober Team już za 3 tygodnie
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 sie 2019, 16:17

Blair Witch już na 50. miejscu wishlisty Steam, a premiera gry za 3 tygodnie

Już za 3 tygodnie premierę będzie mieć gra „Blair Witch” od Bloober Team. To przez nią ostatnie tygodnie były pomyślne dla notowań krakowskiej spółki (+22,4% w miesiąc). Przed premierą spółka zaprezentuje swój gamingowy horror podczas targów Gamescom w Kolonii. Tymczasem najnowsza produkcja Bloobera wskoczyła już na 50. miejsce na wish-liście Steam.

Na miesiąc przed premierą spółka Bloober Team opublikowała oficjalny gameplay „Blair Witch”. W niecałą dobę miał on już blisko 250 tys. wyświetleń, a teraz ta liczba urosła dwukrotnie (730 tys.). Gra cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na nawiązanie do kultowego filmu „Blair Witch Project” z 1999 roku. Krakowska spółka otrzymała zielone światło w tworzeniu fabuły gry od producenta filmu, Lionsgate.
 

steam

Zobacz także: Kurs akcji Bloober Team na rocznych maksimach. Spółka opublikowała oficjalny gameplay z gry „Blair Witch”, której premiera już za miesiąc

Pasmo sukcesów Bloober Team

Pomimo że prace nad grą trwają od 2017 roku, to „Blair Witch” po raz pierwszy został zaprezentowany dopiero na początku czerwca, podczas targów E3 w Los Angeles. Już wtedy wielką euforię wywołała zapowiedź nowej gry, zaraz po premierze drugiej części „Layers of Fear”. Niedawno również ujawniono szczegóły na temat tej produkcji. Fabuła będzie opierać się na eksploracji lasu przez mężczyznę z kamerą, która odgrywa ważną rolę (podobnie jak w filmie). Postacią wspierającą głównego bohatera będzie pies.

W tym tygodniu gra wskoczyła już na drugą stronę wishlisty Steam i obecnie znajduje się na 50. miejscu, tuż przed „Chernobylite” (od polskiej spółki The Farm 51). Z naszych szacunków wynika, że wishlista na gamingowy horror może oscylować wokół poziomu 100 tys., ponieważ gra wyprzedziła w rankingu m.in. „Alaskan Truck Simulator”, który niedawno poinformował, że 80 tys. osób czeka na premierę ich produkcji. Co więcej, „Blair Witch” zostanie wydany jedynie na konsole XBOX oraz PC.

Zobacz także: Bloober Team zdradza szczegóły produkcji Blair Witch. Kurs akcji mocno w górę

Ostatnie wiadomości od krakowskiej spółki mają pozytywny wpływ na notowania Bloober Team. Na początku sierpnia cena za akcję sięgała 90 zł, a obecnie oscyluje wokół 75 zł, tymczasem 3 miesiące temu kręciła się koło 50 zł. Kapitalizacja spółki wynosi około 134 mln zł.

Notowania Bloober Team

Bloober Team wykres


Prezes Bloober Team, Piotr Babieno zapowiedział kolejną produkcję o roboczej nazwie „Medium”, nad którą pracuje już wydzielony zespół. Ma to być największa gra w historii Bloobera, która ma ukazywać dwa światy na dwóch ekranach.

Głównym bohaterem tej produkcji będzie kobieta, która jest medium. Będzie ona widziała zarówno świat rzeczywisty jak i duchowy. Pokazanie obrazu na dwóch ekranach pozwoli spółce przykuć większą uwagę gracza. Jednak jak zdradził prezes Babieno, gra jest przygotowywana na konsole nowej generacji, co oznacza, że na premierę trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Zobacz także: Prezes Bloober Team zdradził szczegóły projektu Medium - największej gry w historii polskiego studia

Krakowska spółka otrzymała ostatnio dofinansowanie w wysokości ponad 20 mln zł. Tę kwotę przeznaczy na realizację projektu „Wzrost konkurencyjności firmy Bloober Team S. A. na rynku światowym dzięki opracowaniu innowacyjnej technologii niezbędnej do tworzenia gier fabularnych z gatunku horror/thriller”.

Bloober jest specjalistą jeśli chodzi o gry utrzymane w klimacie grozy, a do ich wcześniejszej gier należą takie tytuły jak „Layers of Fear” czy „Observer”. To właśnie na tę drugą produkcję spółka podpisała umowę wydania jej na rynek azjatycki. Ukaże się tam na platformę Nintendo Switch.

A to nie koniec informacji – Bloober również podpisał umowę ze spółką Into the Unknown. Polska spółka udzieliła licencji podmiotowi zagranicznemu na stworzenie gry planszowej opartej na jej IP. W ostatnim przeglądzie opcji strategicznych Bloober Team zadecydowało o rozważaniu jedynie propozycji od inwestorów branżowych, co pozwoli na zachowanie niezależności spółki.

Już 30 sierpnia za 3 tygodnie świat ujrzy jedną z najstraszniejszych produkcji i to właśnie od polskiej spółki. Jeszcze na kilka dni przed premierą Bloober Team podkręci nastroje fanów i inwestorów podczas targów Gamescom w Kolonii. Nie możemy się doczekać efektów dwuletniej pracy nad tą grą.

Zobacz także: Targi Gamescom 2019 już wkrótce. Wiemy co pokaże CD PROJEKT, Techland, 11 bit studios i inni producenci gier z GPW oraz NewConnect

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.