Gameplay Blair Witch ma już ponad 50 tys. wyświetleń. Premiera gry od Bloober Team już za miesiąc
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 lip 2019, 10:52

Kurs akcji Bloober Team na rocznych maksimach. Spółka opublikowała oficjalny gameplay z gry „Blair Witch”, której premiera już za miesiąc

Tylko miesiąc dzieli nas od premiery najsłynniejszego horroru od Bloober Team. Już 30 sierpnia będziemy mogli zagrać w „Blair Witch”, grę która powstaje przy współpracy z Lionsgate. Wczoraj krakowska spółka opublikowała oficjalny gameplay, a notowania Bloobera znalazły się najwyżej od roku. Cena za akcję na otwarciu dzisiejszej sesji wynosi 77 zł.

Bloober Team to dobrze znana spółka gamingowa z NewConnect. Początkowo nie odnosiła sukcesów, a jedna z jej gier otrzymała miano „najgorszej gry na Playstation 4”. Teraz spółka cały czas pnie się w górę i podnosi sobie poprzeczkę - posiada trzy zespoły, które pracują nad kolejnymi produkcjami. Niedawno swoją premierę miała druga część „Layers of Fear”, a zaraz będzie dostępna produkcja oparta na horrorze „Blair Witch Project”. To nie koniec, bo spółka oficjalnie informuje, że pracuje nad kolejnym projektem o roboczym tytule Medium.

Zobacz także: Bloober Team zdradza szczegóły produkcji Blair Witch. Kurs akcji mocno w górę

Oficjalny gameplay Blair Witch już dostępny

W poniedziałek 29 lipca spółka opublikowała oficjalny gameplay na swoim koncie na YouTubie. Tak jak spółka zapowiadała, oprócz głównego bohatera będzie również towarzyszył mu pies. Ma on być elementem wspierającym całą rozgrywkę. Akcja toczy się w lesie, a bohater odnajduje zapisy z kamer, które są wspomnieniami.

Nie bez powodu premiera gry odbywa się jeszcze w tym roku. Mija dokładnie 20 lat od premiery jednego z najsłynniejszych horrorów „Blair Witch Project”. Jest to kontrowersyjny film, którego budżet wynosił jedynie 60 tys. USD, a z samej sprzedaży biletów zarobiono ponad 200 mln USD.

Gra będzie dostępna już 30 sierpnia zarówno na PC jak i konsole XBOX. Niestety, posiadacze PlayStation 4 będą zawiedzeni, ponieważ na konsole Sony nie zaplanowano wydania gry. Po raz pierwszy zapowiedziano grę podczas targów E3 w Los Angeles, czyli na początku czerwca. Gameplay w niecałą dobę ma już ponad 240 tys. wyświetleń. Jeszcze podczas wczorajszej sesji Bloober Team skoczył w górę, a cena za akcję wynosi teraz 77 zł.

Zobacz także: Gra Blair Witch od Bloober Team największą niespodzianką targów E3 wśród polskich producentów gier. Kurs akcji mocno w górę

To najwyższe notowania w tym roku. Wcześniej najwyższą cenę udało się osiągnąć w maju 2017 roku, kiedy wynosiła ona nawet ponad 120 zł. Wpływ na notowania miały wtedy najwyższe wyniki za I kwartał 2017 roku.

Notowania Bloober Team

Bloober Team kurs akcji

Specjalista od horrorów

W swoim gamingowym portfolio Bloober Team ma już takie tytuły jak „Observer” czy „Layers of Fear”, które odnoszą sukcesy. Produkcja oparta na kultowym horrorze dołączy już niebawem, a przed spółką wielkie wyzwanie. Jak zapowiedział prezes Piotr Babieno, jego zespół pracuje obecnie nad największą produkcją w historii Bloobera, czyli „Medium”.

Jak na razie jest to robocza nazwa, a gra ma przedstawiać rzeczywistość z różnych perspektyw. Docelowo krakowska spółka chce pokazać dwa światy na dwóch ekranach. Bohaterką najnowszej produkcji będzie kobieta, która będzie medium. Będzie widziała zarówno świat rzeczywisty jak i duchowy.

Niedawno krakowska spółka podpisała umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości, od którego otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 75 tys. zł. Kwota zostanie przeznaczona na rozwój na rynku japońskim oraz rosyjskim.

Zobacz także: Prezes Bloober Team zdradził szczegóły projektu Medium - największej gry w historii polskiego studia

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.