Cyberpunk 2077 na konsole Xbox series X i PlayStation 5 już w dniu premiery
Obrazek użytkownika Karolina Piotrowska
22 wrz 2020, 07:39

W grę Cyberpunk 2077 na konsoli Xbox Series X i PlayStation 5 zagramy już w dniu premiery

Konsola Xbox Series X i PlayStation 5 zapewniają kompatybilność wsteczną, więc Cyberpunk 2077 będzie grywalny bezpośrednio po ich premierze.

Cyberpunk 2077 to nie tylko najbardziej wyczekiwana polska gra, ale prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana gra w historii. Premiera tytułu została zaplanowana na 19 listopada 2020 roku. Gra trafi na PC i konsole XBOX One i PS4. CD PROJEKT nie zaplanował w dniu premiery gry dedykowanej na konsole nowej generacji, ale w Cyberpunka na next-genach gracze będą mogli zagrać już w dniu premiery z wykorzystaniem kompatybilności wstecznej.

Cyberpunk 2077 od CD PROJEKT na konsole nowej generacji

Cyberpunk 2077 to polska gra, której wydawcą i producentem jest CD PROJEKT. Jej premiera odbędzie się tego samego dnia, co premiera konsoli nowej generacji PlayStation 5.

Gra będzie dostępna na obie konsole nowej generacji, ale na droższe wersje. W dniu premiery będziemy mogli zagrać w nią na Xbox Series X i PlayStation 5 po pobraniu aktualizacji, a na dedykowaną wersję gry na nowe konsole będziemy musieli jeszcze poczekać do 2021 roku. Osoby, które kupią wersję gry na PS4 i Xbox One, dzięki pobranej aktualizacji będą mogły zagrać w Cyberpunka od razu na konsoli nowej generacji. Premiera dedykowana na konsole nowej generacji rozbudowanej wersji gry Cyberpunk, wykorzystującej możliwości next-genów, została zaplanowana na 2021 rok.
 

Cyberpunk

Zobacz także: Premiera konsol PlayStation 5 po premierze Konsol Xbox, ale w dniu premiery Cyberpunk 2077

Konsole Xbox i PlayStation 5 przed i w dniu premiery Cyberpunk 2077

Premiera konsoli Xbox odbędzie 10 listopada, czyli tydzień przed premierą gry Cyberpunk 2077. Natomiast premiera PlayStation 5 odbędzie się tego samego dnia, co premiera Cyberpunka 2077, czyli 19 listopada. Co ciekawe daty premier obydwu konsol nowej generacji zostały zapowiedziane po ostatecznym potwierdzeniu premiery Cyberpunka 2077.

Konsole nowej generacji Xbox Series X i PlayStation 5 zapewniają kompatybilność wsteczną, to znaczy, że po pobraniu aktualizacji będziemy mogli zagrać w gry, które zostały zakupione na PS4 lub Xbox One. gry będą od razu działać na PS5 i nowym Xboksie, dzięki czemu Cyberpunk będzie w pełni grywalny na konsolach nowej generacji, bezpośrednio po ich premierze. Oprócz tego już w dniu premiery na obydwa urządzenia będą dostępne dedykowane gry pokazujące ich możliwości.

W przypadku konsoli PS5, będziemy mieć sporo nowych możliwości, dzięki bardzo szybkiemu dyskowi SSD w interfejsie NvMe. Będzie to pierwsza konsola na rynku z takim rozwianiem, Dostęp do danych i zapis będzie sto razy szybszy niż w poprzednich edycjach konsoli.

W momencie premiery konsoli PlayStation 5 Sony udostępni sto najpopularniejszych tytułów. Z PS4. Pozostałe tytuły będą trafiać stopniowo do usługi wstecznej kompatybilności.

Ponadto, na pewno Xbox Series X trafi gra The Medium i Observer: System Redux od Bloober Team oraz Outriders od People Can Fly.

Zobacz także: Premiera konsol Xbox nowej generacji odbędzie się tuż przed premierą Cyberpunka 2077 – wyciekła data i cena nextgenów Microsoftu

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.