Ghostrunner jedną z najbardziej wyczekiwanych gier, obok Cyberpunka i Dying Light 2
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
22 wrz 2020, 06:45

Ghostrunner pnie się na wishliście platformy Steam. Premiera gry od One More Level już za miesiąc

Za około miesiąc, a dokładnie 27 października, na rynku gier pojawi się polska gra Ghostrunner od studia One More Level. Aktualnie tytuł znajduje się na 8. miejscu Top Wishlists Steam.

Gra Ghostrunner jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji, zaraz obok Cyberpunka czy Dying Light 2. Obecnie znajduje się już na 8. miejscu Top Wishlists platformy Steam, a ostatnio poznaliśmy jej datę premiery – 27 października 2020 roku. Liczba oczekujących graczy wynosi aktualnie ponad 461 tys. osób. Wydawcą gry są All in! Games, czyli spółka notowana na głównym rynku GPW oraz 505 Games, włoski wydawca, który coraz częściej pokazuje swoją obecność na polskim rynku gier.

Jeszcze kilka miesięcy temu Piotr Żygadło, prezes All in! Games zapowiadał, że premiera gry odbędzie się jeszcze przed debiutem Cyberpunka. Tytuł od One More Level również został osadzony w cyberpunkowym świecie, a grę można już zakupić w przedsprzedaży na Steamie w promocyjnej cenie (99,20 zł). Można powiedzieć, że gra świetnie się sprzedaje, bo pomimo tego, że oferowana jest w przedsprzedaży już okupuje 16 pozycję zestawienia listy bestsellerów Steam.
 

Ghostrunner w cyberpunkowym świecie

Pierwsze informacje na temat Ghostrunnera poznaliśmy podczas zeszłorocznego Gamescomu. Wtedy też polska produkcja została zaprezentowana na stoisku NVidia i spotkała się z pozytywnym odbiorem przez uczestników wydarzenia. W tym roku, pomimo obostrzeń związanych z epidemią koronawiursa, gra była wielokrotnie prezentowana podczas eventów gamingowych odbywających się w wersji online.

Podczas ostatniego wydarzenia, jakim było PAX Online poznaliśmy datę premiery. Ghostrunner ukaże się już 27 października w wersji na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł można już zakupić w przedsprzedaży na Steamie w promocyjnej cenie. Aktualnie gra znajduje się na 8. miejscu Top Wishlists platformy i goni takie produkcje jak Cyberpunk 2077 czy Dying Light 2.

W Ghostrunnerze gracz wcieli się w rolę cyber-wojownika, który żyje w wielkiej wieży Dharma. Jego zadaniem jest walka z wrogami i ostatecznie pokonanie „Klucznika”. Polska produkcja zostanie pokazana z perspektywy pierwszej osoby, a jak czytamy na Steamie będzie ekstremalnym horrorem.

Producentem gry jest spółka notowana na NewConnect, One More Level. W raporcie finansowym za II kwartał 2020 roku możemy przeczytać, że gra jest już „przechadzalna” i wymaga finalnych szlifów przy współpracy z wydawcami – All in! Games oraz 505 Games. Ponadto, spółka zamierza rozwijać grę po premierze.

„Rozpoczęte zostały przygotowania do wsparcia gry po jej premierze. Plan produkcji zakłada dodanie darmowych trybów rozgrywki, płatnych, ale opcjonalnych kosmetycznych dodatków oraz pełnoprawnego rozszerzenia fabularnego. Wszystko w ciągu 12 miesięcy od premiery gry” – czytamy w raporcie finansowym One More Level.

W dniach 6-13 maja udostępniono darmową wersję demo gry, która cieszyła się dużą popularnością. Tym samym zadecydowano o pozostawieniu dema Ghostrunnera, aby zwiększyć sprzedaż produkcji. Od tego czasu kurs spółki One More Level urósł o ponad 400%, a po ogłoszeniu daty premiery wyszedł na historyczne maksima.
 

Notowania One More Level

One More Level

Zobacz także: „Przyjęło się mówić, że COVID-19 nie uderzył w rynek gier, a moim zdaniem kryzys nadejdzie za rok lub 2 lata” - Piotr Żygadło, All in! Games

3 producentów i 2 wydawców Ghostrunnera

Trzeba przyznać, że w produkcję Ghostrunnera zaangażowanych jest wiele spółek. Zacznijmy od wydawców. Pierwszym z nich jest All in! Games, wcześniej Setanta, notowana na głównym rynku GPW. Na początku czerwca 2020 roku spółka podjęła współpracę z włoskim wydawcą 505 Games,, który jest współwydawcą tytułu. Warto podkreślić, że to nie jedyny akcent 505 Games na polskim rynku gier. Włoska spółka jest również wydawcą takich gier jak Drift 21 czy Total Tank Simulator.

Jeśli chodzi o producentów to twórcą gry jest One More Level, spółka notowana na rynku NewConect. W listopadzie 2019 roku All in! Games podpisało umowy o współpracy z Apogee Software Ltd, znane jako 3D Realms oraz Slipgate Ironworks ApS.

„Zarząd Emitenta (All in! Games) informuje, że działania nad cyberpunkową grą akcji Ghostrunner będą odbywały się w ten sposób, że Slipgate Ironworks i ONE MORE LEVEL będą pracować jako producent, a 3D Realms i All in! Games będą realizować dystrybucję i prowadzić marketing” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Gracze, którzy oczekują już na Ghostrunnera, mogą liczyć również, że One More Level niebawem rozpocznie prace koncepcyjne nad nowym projektem.

Zobacz także: Gra Ghostrunner wśród najbardziej wyczekiwanych premier tego roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.