Premiera Oculus Quest 2 nowych gogli VR od Facebooka już jutro
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 paź 2020, 07:00

Facebook wypuszcza nowe gogle VR. Na dzień przed premierą Oculus Quest 2 jest już wyprzedany!

Skoro są konsole nowej generacji, to również czas na najnowsze gogle VR. Jutro odbędzie się premiera sprzętu pod nazwą Oculus Quest 2.

Premiera pierwszej wersji gogli Oculus Quest miała miejsce w maju 2019 roku. Zaledwie kilkanaście miesięcy później Facebook zaprezentował nowy sprzęt, którego premiera odbędzie się 13 października 2020. Jak twierdzą twórcy urządzenia, jego wyróżnikiem będzie szybki procesor oraz grafika nowej generacji. Cena gogli Oculus Quest 2 będzie wynosić 349 euro.

„Oculus Quest 2 to przede wszystkim nowa generacja układu scalonego Qualcomm Snapdragon, który pozwala na tworzenie jeszcze lepszych jakościowo gier pod względem graficznym. Dodatkowo, okulary VR są wyposażone w wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1 832 x 1 920 pikseli na każde oko. W pierwszej wersji był to OLED oraz 1600x1440. Modyfikacje wizualne zapewniają również większą wygodę dla użytkownika” – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates.

Osoby, które chcą w dniu premiery zakupić nowy sprzęt, muszą się liczyć z wydłużonym czasem oczekiwania. Na ten moment najszybszy termin wysyłki do Polski to 27 października.
 

Zobacz także: Rynek gier VR korzysta na epidemii COVID-19. Urządzenia wirtualnej rzeczywistości sprzedają się jak świeże bułeczki

Nowe gogle od Facebooka

Jak już wspominaliśmy, gogle Oculus Quest 2 będą kosztować 349 euro. Jest to cena zdecydowanie niższa, niż w przypadku pierwszej wersji urządzenia. Oculus Quest to gogle stand-alone. Jest to więc samodzielne, bezprzewodowe urządzenie. Zapewniają one użytkownikom zdecydowanie większą swobodę ruchu oraz immersyjność w porównaniu do sprzętów, które wymagają podłączenia do PC lub smartfona.

Co jeszcze wyróżnia nowe gogle? „Nowy Oculus jest zauważalnie lżejszy, co jest istotne przy dłuższych rozgrywkach. Widoczna zmiana jest też w przypadku procesora, pamięci i rozdzielczości” – zauważa prezes Incuvo Andrzej Wychowaniec.

Jak wiadomo, rynek gier w ostatnich miesiącach mocno zyskał, tak jak i wirtualna rzeczywistość. Z analiz IMARC Group wynika, że wartość globalnego rynku gier VR w 2019 roku wyniosła około 13 mld USD. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa oraz kryzys gospodarczy, pojawia się pytanie czy konsumenci zdecydują się na taki wydatek, jak zakup Oculus Quest 2. W końcu gogle to nie wszystko, trzeba się liczyć jeszcze z zakupem kilku gier.

Okazuje się jednak, że nowe gogle to hit sprzedażowy! „Oculus Quest 2 już w tym momencie jest całkowicie wyprzedany w formie przedsprzedaży. Wiele zamówień będzie realizowanych dopiero od listopada tego roku. Przystępna cena 299 USD za najtańszą wersję gogli również sugeruje, że będzie to tegoroczny świąteczny hit” – zwraca uwagę Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.
 

gogle VR

Gry na Oculus Quest 2

Skoro gogle zapewnią grafikę nowej generacji, gracze mogą liczyć na lepszą jakość gier. Jednak nim dany tytuł trafi na Oculus Quest 2, musi spełniać odpowiednie kryteria. „Proces akceptacji projektu gry przez Oculus to złożona ewaluacja produktu na podstawie wewnętrznych procedur firmy. Dotyczy zarówno innowacyjności, jak i rynkowego zapotrzebowania. Dreamo VR otrzymało już akceptację do wydania na bezprzewodowe gogle Oculus Quest. Jest to gra idealnie nadająca się do pokazania technologii sterowania dłońmi za pomocą gestów” – opowiada nam Karolina Koszuta.

Tym samym Carbon Studio już przygotowuje swoje produkcje do obsługi nowych gogli. Również inne spółki specjalizujące się w wirtualnej rzeczywistości oczekują na premierę Oculus Quest 2, która może przyciągnąć zupełnie nowych użytkowników. Incuvo przygotowuje aktualnie wersję VR produkcji Green Hell, który powinna się ukazać na Oculusie w IV kwartale 2021 roku.

PunkPirates w swoim portfolio ma już kilka wydanych produkcji. „Spółka planuje w I kwartale 2021 roku przenieść Escape Room VR: Stories na Oculus Quest, gra będzie kompatybilna również z Quest 2. Zgodnie z przyjętą strategią biznesową, wszystkie nowe produkcje są tworzone z myślą o urządzeniach Oculus Quest/ Quest 2” – zapewnił nas Leszek Krajewski.

Zobacz także: „Kończymy prace nad grą DANGER! COVID-19, która ukaże się jeszcze w bieżącym miesiącu” – Leszek Krajewski, PunkPirates

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.