Premiera gry Ghostrunner najważniejszego tytułu One More Level i All in! Games już jutro
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 paź 2020, 06:30

Premiera Ghostrunnera od One More Level już jutro. To może być najciekawsze wydarzenie na polskim rynku gier w tym roku

Premiera Ghostrunnera staje się faktem. Od jutra tytuł od spółki One More Level będzie dostępny na PC oraz konsolach.

Ostatnio pisaliśmy, że największe premiery od polskich spółek czekają nas właśnie w IV kwartale 2020 roku. Jedną z pierwszych jest Ghostrunner od One More Level. Wydawcą gry początkowo było tylko All in! Games z głównego rynku GPW, ale ze względu na ogromne zainteresowanie tytułem współwydawcą zostało również 505 Games.

Zobacz także: 505 Games coraz mocniej rozpycha się na polskim rynku gier. Zainwestowało nawet w pierwsze polskie studio

Włoski wydawca ocenił, że Ghostrunner będzie jedną z najważniejszych premier z jego portfolio wydawniczego. „W Digital Bros byliśmy podekscytowani grą od pierwszego dnia, kiedy wypróbowaliśmy wersję demo, a już zaraz będzie jego premiera. Spodziewamy się, że będzie to jeden z najważniejszych tytułów w naszym harmonogramie wydarzeń na ten rok. Cieszymy się, że możemy współpracować z One More Level przy tym projekcie” – mówi Strefie Inwestorów 505 Games.
 

Zobacz także: Ghostrunner pnie się na wishliście platformy Steam. Premiera gry od One More Level już za miesiąc

Ghostrunner najciekawszą premierą na polskim rynku gier

O Cyberpunku od CD PROJEKT mówi się już od kilka lat. W ostatnich tygodniach warszawska spółka zaprezentowała multum treści dotyczących gry, dlatego gracze już wiedzą czego mogą się spodziewać na premierze. Nieporównywalne są też budżety produkcyjne obydwu produkcji. W przypadku Cyberpunk 2077 mówimy o setkach milionów złotych, a patrząc po bilansie One More Level można przypuszczać, że budżet Ghostrunnera oscyluje wokół kilku ewentualnie kilkunastu milionów złotych.

Gra od One More Level została po raz pierwszy pokazana na zeszłorocznym Gamescomie. Już wtedy odbiór gry przez dziennikarzy był pozytywny. W tym roku, podczas eventów gamingowych organizowanych online, mogliśmy zobaczyć kolejne gameplaye z Ghostrunnera. Za to w maju udostępniono demo gry, które zachwyciło włoskiego wydawcę, 505 Games. Pomimo że gra już wtedy była na zaawansowanym etapie, to międzynarodowy wydawca dołączył polską grę do swojego portfolio.

Kurs akcji One More Level (góra) i All in! Games (dół) od maja 2020
kiedy Ghostrunner zaczął dynamicznie zyskiwać popularność

One More Level i All in! Games


Na miesiąc przed premierą wishlista oczekujących użytkowników Steama na Ghostrunnera przekraczała 460 tys. osób. W dniu debiutu gra będzie dostępna zarówno na PC jak i konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Natomiast w 2021 roku cyberpunkowy tytuł trafi na konsole nowej generacji. Tytuł od jakiegoś czasu jest oferowany w przedsprzedaży na Steam i mimo, że wciąż gracze nie mogą w niego zagrać to utrzymuje się bardzo wysoko w rankingu bestsellerów.

„Ghostrunner to zaawansowana gra o bardzo wysokiej jakości, która wyciska z konsol obecnej generacji pełnię możliwości. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, więc wiedzieliśmy, że musimy uwzględnić PlayStation 5 lub Xbox Series X w naszej strategii dla tego tytułu. Gracze, którzy zaopatrzą się w urządzenia next-gen będą pod jeszcze większym wrażeniem tego, jak prezentuje się cyberpunkowy świat stworzony przez twórców z One More Level, 3D Realms i Slipgate Ironworks. Właściciele PlayStation 4 i Xbox One, którzy planują nabycie nowej konsoli, nie muszą czekać z zakupem gry, gdyż w 2021 otrzymają bezpłatny upgrade na PS5 i Xbox Series X” - mówi Piotr Żygadło, prezes All in! Games.

Na dzień przed premierą gra znajduję się na 7 miejscu Top Wishlists Steam.

Ghostrunner wishlista

Zobacz także: Ghostrunner trafi na konsole nowej generacji w 2021 roku

One More Level, All in! Games i 505 Games połączyło siły

Ghostrunner to cyberpunkowa gra akcji przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Została zapowiedziana w zeszłym roku. Jeszcze wtedy wydawcą było jedynie All in! Games, które od kilku miesięcy jest notowane na warszawskim parkiecie po połączeniu z Setantą. Do grona wydawców tytułów dołączyło 505 Games należące do włoskiej grupy Digital Bros.

Według portalu Metacritic, 505 Games zostało uznane za najlepszego wydawcę 2019 roku. W swoim portfolio ma takie tytuły jak Death Stranding czy polski Total Tank Simulator. „505 Games, odpowiada za marketing, kontakty z przedstawicielami platform sprzedażowych oraz we współpracy z All In! Games za co-publishing, marketing oraz testy. Sądzę, że dzięki temu zyskujemy jeszcze lepszą widoczność naszego produktu a tym samym osiągniemy jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe” – komentuje Szymon Bryła, prezes One More Level.

One More Level jest twórcą Ghostrunnera. Jednak wśród producentów widnieją jeszcze inne spółki: 3D Realms oraz Slipgate Ironworks ApS. Pierwsza z nich odpowiada za dystrybucję oraz marketing, natomiast druga współpracuje jako producent gry.

Premiera Ghostrunnera to jedno z najważniejszych wydarzeń przed debiutem Cyberpunka 2077 czy The Medium od Bloobera. Czekamy z niecierpliwością!

Zobacz także: 505 Games coraz mocniej rozpycha się na polskim rynku gier. Zainwestowało nawet w pierwsze polskie studio

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.