Emisja akcji Gaming Factory zarejestrowana, kapitał z IPO trafi do spółki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 sty 2021, 06:45

Emisja akcji Gaming Factory zarejestrowana. Spółka wreszcie może zacząć korzystać z pozyskanego kapitału w IPO

Po kilku miesiącach od debiutu KRS wreszcie zarejestrował akcje nowej emisji Gaming Factory. Spółka może więc zacząć wykorzystywać pozyskane w trakcie IPO środki.

Gaming Factory zadebiutowało na głównym rynku GPW pod koniec lipca 2020 roku. Debiut został poprzedzony emisją akcji, w ramach której spółka pozyskała 17 mln zł. Dopiero pod koniec grudnia KRS zarejestrował akcje nowej emisji Gaming Factory i podwyższenie kapitału zakładowego spółki z kwoty 450 tys. zł do kwoty 560 tys. zł co stało się bezpośrednim impulsem do mocnego odreagowania kursu akcji spółki. To wydarzenie ma bardzo znaczący wymiar operacyjny dla Gaming Factory, bo dopiero teraz spółka może zacząć realnie korzystać z pozyskanego kapitału w trakcie IPO, ponieważ DM Trigon odblokował zdeponowane środki pozyskane w trakcie publicznej oferty akcji.

„Rejestracja akcji nowej emisji przez KRS to moment wyczekiwany mocno przez Spółkę i Inwestorów. W praktyce oznacza to, że możemy rozpocząć procedurę ujednolicenia notowań PDA i akcji GIF notowanych na giełdzie. Co ważniejsze, nareszcie będziemy mogli korzystać ze środków powierzonych nam przez Inwestorów w trakcie IPO. Dotychczas środki były zdeponowane w DM Trigon” – komentuje Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

Notowania akcji i PDA spółki Gaming Factory

Gaming Factory akcje

Zobacz także: Gaming Factory wreszcie notowane. Debiut PDA +93%, a akcji nawet +133%

Plany Gaming Factory na 2021 rok

29 grudnia Gaming Factory w raporcie bieżącym poinformował o rejestracji przez KRS akcji nowej emisji spółki. Do tej pory na warszawskim parkiecie były notowane zarówno prawa do akcji Gaming Factory oraz zwykłe akcje. Teraz spółka może ujednolicić notowania. Ponadto, firma otrzyma środki finansowe z IPO, które przeznaczy na kilka dużych projektów.

„W ostatnich miesiącach komunikowaliśmy kilka dużych projektów, wymagających wyższych nakładów finansowych niż dotychczasowe projekty i właśnie na ten cel będą potrzebne środki z emisji. Dodatkowo czekamy na kilka premier naszych gier i chcemy sporo zainwestować w marketing. Pozyskana kwota pozwala nam na pracę w komfortowych warunkach i jestem przekonany, że już w tym roku kilka naszych projektów może odnieść komercyjny sukces” – podkreśla prezes Gaming Factory.

Ze względu na przesunięcia premier z IV kwartału 2020 roku to właśnie w 2021 roku spółka szykuje wiele debiutów gier z portfolio wydawniczego. Jeszcze w styczniu Gaming Factory czeka premiera pierwszej gry w tym roku - Gunslingers and Zombies w wersji wczesnego dostępu. Spółka w swoim portfolio ma jeden kontrowersyjny tytuł Human Farm, który wzbudza spore zainteresowanie wśród graczy. Gra powinna być dostępna jeszcze w tym roku.

„Już wkrótce będziemy zapowiadać premiery większych tytułów jak Sapper – Defuse The Bomb Simulator, ZooKeeper, Lost Viking – Kingdom of Women, Farming Life, Bakery Simulator, Castle Flipper, Ironsmith Medieval Simulator. I to są gry, które zostaną zaprezentowane, a co najmniej zapowiedziane w pierwszej połowie roku, zatem mamy naprawdę sporo produkcji do pokazania” – dodaje Mateusz Adamkiewicz.
 

gry GIF

Zobacz także: "Nie możemy pozwolić sobie na wydanie niedopracowanych produktów, musimy pracować na zaufanie graczy" – Mateusz Adamkiewicz prezes Gaming Factory

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.