Tank Mechanic i Car Mechanic Simulator łączą siły. DeGenerals stawia na cross-promocję tytułu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 sty 2021, 06:50

Tank Mechanic i Car Mechanic Simulator łączą siły. DeGenerals stawia na cross-promocję tytułu

Tank Mechanic Simulator to flagowy projekt spółki DeGenerals, która szykuje się do debiutu na rynku alternatywnym. Tytuł ma pojawić się w Car Mechanic Simulator.

Tank Mechanic Simulator, czyli symulator naprawy czołgów z II wojny światowej, zadebiutował na Steamie w lutym 2020 roku. W całym ubiegłym roku wygenerował 3,8 mln zł przychodów, a studio DeGenerals zamierza dalej rozwijać swój flagowy tytuł. Tylko w tym roku odbędzie się premiera dwóch DLC produkcji.

Oprócz DLC od DeGenerals, gracze mogą liczyć również na pojawienie się tytułu w… Car Mechanic Simulator. Hit sprzedażowy PlayWaya z 2018 roku otrzyma darmowy dodatek Military DLC, który będzie dostępny dla posiadaczy CMS. DeGenerals nawiązało współpracę ze spółką RedDot na cross-promocję tytułów. Premiera powinna odbyć się jeszcze w I półroczu 2021 roku. Więcej na ten temat opowiedzieli przedstawiciele DeGenerals podczas wczorajszego webinaru.

„Odbiorcami TMS są zarówno pasjonaci militariów, jak i motoryzacji, mechaniki pojazdów. Do tej pory trafiliśmy w szczególności do pierwszej grupy. Dzięki współpracy z RedDot możemy istotnie poszerzyć bazę odbiorców, informacja o naszej grze i jej próbka będzie dostępna dla 1,5 mln graczy CMS18 w wersji PC” - komentuje Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.
 

Zobacz także: Tank Mechanic Simulator od DeGenerals pojawi się w Car Mechanic Simulator

Cross-promocja ważnych tytułów PlayWaya

Tank Mechanic Simulator był jednym z najważniejszych tytułów grupy PlayWaya, który zadebiutował na rynku w ubiegłym roku. Do tej pory tytuł otrzymał na Steamie ponad 4 tys. recenzji, z czego 87% z nich jest pozytywnych. W samym 2020 roku Tank Mechanic wygenerował 3,8 mln zł przychodów. Do tej pory sprzedano ponad 135 tys. egzemplarzy, a wishlista tytułu wynosi ponad 150 tys. zapisów.

„Tank Mechanic Simulator to duży sukces, to jedna z najlepszych gier w całym portfolio PlayWay. Od premiery gry w lutym 2020 r. do końca listopada 2020 r. trafiła ona do rąk ponad 125 tys. graczy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Koszty produkcji zwróciły się w ciągu niespełna 3 dni. Przychody ze sprzedaży tytułu przekroczyły poziom 3,5 mln zł, a gra mimo prawie roku od premiery, cały czas generuje stabilne przepływy pieniężne sprzedając się samodzielnie” – powiedział w wywiadzie Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

Spółka planuje w tym roku wydać dwa DLC do Tank Mechanic Simulator. Oprócz tego zdecydowała się na współpracę ze studiem RedDot, odpowiedzialnym za inny hit sprzedażowy PlayWaya: Car Mechanic Simulator 2018. Dzięki nawiązaniu współpracy, TMS pojawi się w CMS w postaci darmowego dodatku. Będzie to Military DLC, który ma zadebiutować jeszcze w I półroczu 2021 roku. Dodatek ma trafić do wszystkich posiadaczy Car Mechanic, a jak podkreśla spółka jest ich 1,5 mln. Dzięki temu DeGenerals zwiększy rozpoznawalność swojego tytułu.

Posiadacze CMS 2018 w darmowym dodatku militarnym będą mogli naprawić wóz bojowy, który jest dostępny w Tank Mechanic. Spółki rozważają również możliwość wydania DLC w wersji konsolowej, pomimo że TMS na razie jest dostępny jedynie na Steamie oraz Switchu.
 

Tank Mechanic Simulator


Przypomnijmy, że do 22 stycznia trwa publiczna oferta akcji DeGenerals o wartości 10,2 mln zł. Spółka planuje w tym roku zadebiutować na NewConnect.

Zobacz także: „Tank Mechanic Simulator to jedna z najlepszych gier w całym portfolio PlayWay” – Robert Pietrzko, DeGenerals

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.