Movie Games i Platige Image łączą siły i będą produkować gangsterskie gry z segmentu AA
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 lut 2021, 10:15

Movie Games i Platige Image łączą siły. Będą razem produkować gangsterskie gry AA

Movie Games oraz Platige Image nawiązały współpracę. Spółki planują tworzyć gry z segmentu AA i zawiązać razem spółkę kapitałową. W reakcji na te doniesienia kursy akcji obydwu spółek na NewConnect rosną.

Platige Image w ostatnich tygodniach zapowiedział nową strategię rozszerzoną o produkcję gier wideo. Część inwestorów zastanawiała się w jaki sposób Platige będzie finansować ten obszar działalności. Na efekty nie trzeba było czekać długo. Wczoraj spółka poinformowała o nawiązaniu współpracy z Movie Games. Wspólnie planują tworzyć produkcje z segmentu AA i założyć spółkę kapitałową. Spółki zakładają produkcję 3 gier o tematyce gangsterskiej, które będą osadzone w różnych czasach historycznych.

„Bardzo cieszymy się z powodu współpracy z firmą o takiej rozpoznawalności i dorobku jak Platige Image. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych umiejętności dewelopersko-wydawniczych z kreatywnością i artyzmem Platige Image pozwoli nam stworzyć nową jakość w segmencie AA. Liczymy, że wspólnie zaprojektowana przez nas saga gier przygodowo-gangsterskich osadzona w historycznych realiach spotka się z ciepłym przyjęciem graczy na całym świecie” – komentuje Piotr Gnyp, Head of Communication spółki Movie Games.
 

Notowania akcji Movie Games (góra) i Platige Image (dół)

Movie Games i Platige Image

Zobacz także: Platige Image zamierza produkować gry i filmy na własny rachunek. Spółka ogłosiła nową strategię

Nowy podmiot z segmentu gier AA

Movie Games od dłuższego czasu buduje swoją grupę według przemyślanej strategii. Na swoim koncie ma już sukces gry Drug Dealer Simulator, a wśród spółek zależnych istnieją takie podmioty jak True Games, które pracuje nad tytułem Gangster Simulator. Wspólnie z Platige Image zamierzają założyć spółkę kapitałową, która będzie odpowiedzialna za produkcję gier o tematyce gangsterskiej. Nowe tytuły mają spełniać wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image.

„Rozmowy z Platige Image przebiegają bardzo sprawnie. Liczymy, że dzięki współpracy Rodzina Movie Games jeszcze bardziej zagospodaruje potencjał segmentu AA. Od kilku miesięcy wspomagamy zespół Brave Lamb Studio w produkcji gry Field Hospital. Spółka powołana wspólnie z Platige Image poszerzy nasze portfolio gier AA o gry przygodowo-gangsterskie” – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games.

Jak wspomniał Mateusz Wcześniak, w grupie Movie Games można wyróżnić również spółkę Brave Lamb Studio. Specjalizuje się ona w segmencie gier indie premium. Aktualnie pracuje nad grą Field Hospital, osadzonej w czasach I wojny światowej. Zadaniem gracza będzie zarządzanie szpitalem polowym w trudnych warunkach. W czasie rozgrywki gracz często będzie stawać przed decyzjami, które zaważą na losach dalszej rozgrywki.

Movie Games ma dostarczyć nowemu studiu know-how produkcyjny i wydawniczy. Jeszcze w styczniu Platige Image ogłosiło nową strategię, zgodnie z którą zamierza produkować filmy oraz gry wideo na własny rachunek. Jak wynika z komunikatu spółek, nowa spółka będzie wykorzystywać potencjał gier komputerowych poprzez np. ekranizację.

W nowej spółce, która dopiero zostanie powołana, Movie Games będzie odpowiadać za wydawanie tytułów oraz pozyskiwanie finansowania na rozwój. Natomiast Platige Image skupi się na wizualnej oprawie gier oraz fabule nowych produkcji.

Zobacz także: Frostpunk od 11 bit studios jest dla nas inspiracją – rozmowa z członkiem zarządu Brave Lamb Studio, Michałem Dziwnielem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.