Polacy stworzą grę w oparciu o francuski serial „Było sobie życie” - CreativeForge Games pozyskało kolejne zagraniczne IP
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 mar 2021, 12:54

CreativeForge Games pozyskało kolejne zagraniczne IP. Spółka stworzy grę w oparciu o serial „Było sobie życie”

Kto nie zna francuskiego serialu „Było sobie życie”? Teraz polska spółka CreativeForge Games stworzy grę na podstawie kultowej bajki.

Wczoraj spółka CreativeForge Games poinformowała o podpisaniu umowy z firmą PROCIDIS, która jest odpowiedzialna za produkcję serialu „Było sobie życie”. Jest to kultowy, francuski serial z końca lat 80. Opowiada on o budowie ludzkiego ciała i nie tylko. Teraz polska spółka przeniesie francuską produkcję do świata gier. Gracze będą musieli zaczekać na grę do 2023 roku, wtedy planowane jest zakończenie produkcji tytułu.

„Umowa z PROCIDIS na realizację gry w oparciu o IP Było Sobie Życie to kolejna międzynarodowa współpraca, którą udało nam się nawiązać w ramach Grupy CreativeForge Games. Cały czas prowadzimy kolejne rozmowy i widzimy duże zainteresowanie współpracą z nami. Było Sobie Życie zdecydowaliśmy się zrealizować ze względu na duży potencjał komercyjny i globalną rozpoznawalność marki. W obecnych, pandemicznych warunkach, tematyka związana z biologią i funkcjonowaniem organizmu człowieka jest tym bardziej na czasie” – komentuje Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.
 

Nowe IP w portfolio CreativeForge Games

Spółka CreativeForge Games konsekwentnie poszerza swoje portfolio o zagraniczne IP. Jeszcze w ubiegłym roku podpisała umowę ze Slitherine Software UK na realizację dwóch gier opartych o nieujawnione IP oraz pozyskało projekt Postal Brain Damaged w ramach, którego realizuje spinn-of. Teraz spółka zrealizuje grę w oparciu o serial „Było sobie życie”. Jak podkreśla prezes CreativeForge Games, nowe IP ma duży potencjał komercyjny. Co więcej, tematyka bezpośrednio związana z biologią w dobie pandemii może jeszcze bardziej zaciekawić potencjalnych odbiorców gry.

Realizacją produkcji zajmie się studio SlavGames, które działa w ramach grupy CreativeForge Games od września 2020 roku. Negocjacje ze spółką PROCIDIS trwały kilka miesięcy. Produkcja tytułu opartego o francuski serial ma potrwać do 2023 roku. Premiera gry została zaplanowana na wszystkie platformy: PC, konsole oraz Nintendo Switch.

„Mamy zamiar stworzyć grę na podstawie serialu Było Sobie Życie. Będzie to tytuł łączący w sobie elementy zręcznościowe, akcji oraz edukacyjne - zależy nam, aby wątek edukacyjny został oprawiony w atrakcyjną dla graczy formę. W grze znajdą się postacie dobrze znane fanom animowanej serii, a fabuła serialu zostanie przez nas rozwinięta. Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Wydawcą będzie CreativeForge Games. SlavGames pełni rolę producenta oraz współwydawcy, wspierającego w tym obszarze CFG” – komentuje Krzysztof Magda, prezes SlavGames.

„Było sobie życie” będzie pierwszą produkcją realizowaną przez studio SlavGames. Serial z końcówki lat 80. do dzisiaj jest popularny. Wszyscy, którzy chcą powspominać kultową produkcję, mogą obejrzeć cały serial na Netflixie.
 

netflix

Asy w portfolio CreativeForge Games

Pozyskanie licencji na realizację gry w oparciu o słynne IP serialu „Było sobie życie” pokazuje, w którym kierunku rozwija się CreativeForge Games. Aktualnie najważniejszym projektem spółki jest produkcja gry bazującej na umowie z brytyjską firmą Slitherine Software. Według zapowiedzi prezesa, pierwsze szczegóły dotyczące realizowanych projektów powinny zostać zaprezentowane jeszcze w I półroczu 2021 roku.

CreativeForge Games realizuje dwie gry w oparciu o umowy z wydawcą Slitherine Software. Oprócz tego spółka niebawem opublikuje na Steamie prolog gry Aircraft Carrier Survival. W portfolio spółki są jeszcze takie tytuły jak House Flipper City, Builders of Greece czy Phantom Doctrine 2. Aktualnie kapitalizacja spółki znajduje się na poziomie 90 mln zł. 

Notowania CreativeForge Games

CFG

Zobacz także: CreativeForge Games podpisało umowę z zagranicznym wydawcą na największą grę w obecnym portfolio studia

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.