CreativeForge Games realizuje grę Gwiezdne Wrota w oparciu o znany hit z Hollywood
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
11 maj 2021, 19:15

CreativeForge Games realizuje Gwiezdne Wrota. Slitherine przedstawił trailer gry, której realizację powierzył CFG

CreativeForge Games tworzy grę na podstawie filmu „Gwiezdne Wrota” z 1994 roku. Tytuł został zaprezentowany dzisiaj po raz pierwszy podczas eventu brytyjskiego wydawcy Slitherine Software.

W czerwcu 2020 roku CreativeForge Games podpisało umowę wydawniczą z brytyjską firmą Slitherine Software na największy projekt w portfolio polskiej spółki. Dzisiaj po raz pierwszy zaprezentowano nad czym pracuje od roku studio, czyli tytuł Stargate: Timekeepers podczas eventu organizowanego przez zagranicznego wydawcę. W ubiegłorocznym komunikacie ESPI podkreślano, że premiera gry powinna odbyć się jeszcze w tym roku, wtedy zapowiadano grudzień 2021 roku.

Gra tworzona w oparciu o znane IP to nie pierwszy taki projekt w portfolio CreativeForge Games. Jeszcze na początku marca spółka podpisała umowę z firmą PROCIDIS odpowiedzialną za produkcję serialu „Było sobie życie”. Tym samym polskie studio planuje zrealizować ten tytuł do 2023 roku. W 2019 roku CFG podpisało umowę na realizację gry w universum Postal.

„Stargate to w tej chwili największy i najbardziej rozpoznawalny tytuł w historii CFG. Slitherine posiadał prawa do tytułu, a my mieliśmy pomysł i kompetencje jak go zrealizować. Szybko nawiązaliśmy współpracę, a same prace nad tytułem idą bardzo sprawnie i na razie wszystkie założone terminy w harmonogramie są dotrzymane” – mówi Strefie Inwestorów Piotr Karbowski, prezes zarządu CreativeForge Games.
 

Zobacz także: CreativeForge Games podpisało umowę z zagranicznym wydawcą na największą grę w obecnym portfolio studia

Największy projekt w historii CreativeForge Games

Zaprezentowana dzisiaj gra Stargate: Timekeepers to zdecydowanie największy projekt, który realizuje spółka CreativeForge Games. Jakby tego było mało to tworzy go w oparciu o znane IP jakim jest film „Gwiezdne Wrota” z 1994 roku. Później, na bazie filmu, powstał również serial. Przypomnijmy, że film opowiada o grupie archeologów, którzy znajdują metalowy pierścień w Gizie, który pozwala przenosić się w czasoprzestrzeni.

Wydawcą polskiego tytułu będzie brytyjska firma Slitherine Software. W swoim portfolio wydawca ma już wiele gier, głównie osadzonych w czasach wojennych m.in. Panzer Corps 2, Shadow Empire czy też Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War. Umowę na realizację tytułu podpisano w czerwcu 2020 roku. Już wtedy zakładano, że premiera produkcji odbędzie się jeszcze w 2021 roku.

„Ostateczny termin wydania gry zależy od wydawcy, ale w momencie podpisania umowy zapowiadaliśmy, że tytuł zostanie wydany w 2021 roku. Nic więcej w tej chwili nie mogę na ten temat powiedzieć oprócz tego, że chcemy aby gra docelowo trafiła na wszystkie platformy” – zapowiada Piotr Karbowski.

Gwiezdne wrota


Spółka nie zdradza jaki jest podział zysku z nowego tytułu. Prezes podkreśla, że dzięki realizacji kolejnego tytułu na bazie znanego IP może otworzyć firmie nowe możliwości w pozyskiwaniu nowych gier. CreativeForge Games aktualnie ma już dwie podpisane umowy wydawnicze ze Slitherine Software. Drugą podpisał w październiku 2020 roku, a czas produkcyjny ma potrwać 14 miesięcy.

„Realizacja Stargate wpisuje się w przyjętą przez grupę CFG strategię realizowania coraz większych produkcji wraz z wydawcami lub na własny rachunek. Liczymy, że prezentacja tytułu otworzy nam drzwi do negocjacji kolejnych tytułów z wydawcami i właścicielami IP na realizację ekscytujących projektów co nieustannie robimy” – podsumowuje prezes CreativeForge Games.

Zobacz także: Sprzedaż gier w 2021 roku spadnie, po raz pierwszy od wielu lat. Analitycy Newzoo przewidują, że rynek gier złapie w tym roku zadyszkę

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.