The Dust prezentuje pierwszy trailer gry I, the Inquisitor i zwiększa budżet produkcyjny tytułu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 maj 2021, 10:17

The Dust prezentuje pierwszy trailer gry I, the Inquisitor i zwiększa budżet produkcyjny tytułu

The Dust opublikowało najnowszy materiał wideo z gry I, the Inquisitor. Spółka planuje zwiększenie budżetu gry, dlatego przeprowadzi emisję akcji.

O tworzeniu gry na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” autorstwa Jacka Piekary spółka informowała jeszcze w marcu 2019 roku. Nabyte prawa upoważniają spółkę do produkcji jednej gry na urządzenia stacjonarne, ale również jednej w wersji mobilnej. Wtedy też wspominano, że budżet produkcyjny gry wyniesie około 7 mln zł. Po dwóch latach, The Dust poprzez planowaną emisję akcji chce zabezpieczyć część tych środków oraz dokonać zwiększenia pierwotnie założonego budżetu gry. W tym celu, w ramach oferty publicznej akcji zamierza pozyskać 5 mln zł netto.

„Opublikowane dzisiaj nagranie to pierwszy materiał wideo dotyczący gry „Ja, Inkwizytor”. Zawarliśmy w nim kilka fragmentów gameplaya przedstawiających miejsca do których trafi gracz, w tym miasteczka Koenigstein w którym toczyć będzie się główna fabuła i prowadzone przez Mordimera śledztwa. Drugim ważnym obszarem w naszej nadchodzącej produkcji jest Nieświat, który na filmie można rozpoznać po mrocznych i tajemniczych fragmentach. Odwiedzanie tego miejsca będzie stanowić istotny element rozgrywki i przyczyni się do rozwiązywania intryg w wir których wrzucony zostanie główny bohater” – mówi Jakub Wollf, prezes The Dust.

Zakończenie produkcji tytułu jest zaplanowane wstępnie na IV kwartał 2022 roku. Spółka po dłuższym czasie opublikowała dzisiaj pierwsze wideo z gry.

Zobacz także: The Dust chce przeprowadzić emisję akcji o wartości 5,5 mln zł brutto

I, the Inquisitor najwcześniej pod koniec 2022 roku

Gra w oparciu o „Cykl Inwkizytorski” Jacka Piekary to bez dwóch zdań najważniejszy projekt spółki The Dust. Prace nad projektem trwają już od 2019 roku i wtedy też zakładano, że produkcja tytułu zostanie zakończona w IV kwartale 2022 roku. To nie oznacza, że wtedy odbędzie się również premiera, dlatego fani twórczości Jacka Piekary muszą być cierpliwi. Na razie The Dust opublikowało pierwsze wideo z gry.

Wraz z publikacją wideo, spółka przygotowuje się do emisji akcji serii F, w ramach której zamierza pozyskać około 5,5 mln zł. Dzięki tej kwocie firma zwiększy budżet I, The Inquisitor. Mówimy tutaj o zwiększeniu zatrudnienia w spółce, poszerzenie fabuły, a co za tym idzie wydłużenie rozgrywki. The Dust planuje również stworzyć większą liczbę wersji językowych produkcji.

Spółka jeszcze w 2019 roku pozyskała od inwestora 3 mln zł na finansowanie produkcji. Kwota miała zostać wypłacona w kilku transzach, a data wypłaty ostatniej przypada na początek 2022 roku. Ponadto, The Dust prowadzi rozmowy w celu pozyskania globalnego wydawcy swojego tytułu. Jak zapowiada spółka powinny zostać one zakończone jeszcze do końca roku. Aktualnie zespół produkcyjny realizuje wersję alpha gry.

„Fakt, że zdecydowaliśmy się na publikację materiału jest spowodowany wejściem produkcji w kolejny etap zaawansowania. Pracujemy obecnie nad wersją Alpha, w której kluczowe funkcjonalności gameplayowe są już zaimplementowane, a assety w dużym stopniu ukończone. Przed nami kolejny, znaczący z perspektywy całej produkcji etap, związany z wybraniem wydawcy dla naszego tytułu. Prowadzimy już rozmowy z kilkoma zainteresowanymi podmiotami i jeszcze w tym roku mamy zamiar wyłonić naszego partnera” – komentuje dalej Jakub Wollf.

Umowa z pisarzem Jackiem Piekarą została zawarta w 2019 roku. W produkcji The Dust gracz ma się wcielić w rolę Mordimera Madderdina, czyli bohatera „Cyklu Inkwizytorskiego”. Umowa zapewnia producentom gry dowolność w realizacji tytułu. Spółka może mieć jeszcze szansę na stworzenie wersji planszowej, jednak do 2024 roku te prawa przysługują innej osobie.

Więcej na temat planów spółki będzie można usłyszeć podczas webinaru z prezesem Jakubem Wolffem już 28 maja.

Zobacz także: Oferta publiczna akcji The Dust, producenta „I, the Inquisitor” [Webinar z prezesem spółki]

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.