Movie Games Mobile finalizuje połączenie ze spółką Infoscan
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
28 maj 2021, 07:00

Drug Dealer Simulator w wersji mobilnej będzie dostępny jeszcze w tym roku. Movie Games Mobile coraz bliżej wejścia na NewConnect

Movie Games Mobile to kolejna, po DRAGO entertainment, spółka z Grupy Movie Games, która będzie notowana na rynku NewConnect. Na giełdę wejdzie poprzez połączenie z firmą Infoscan.

O zaangażowaniu Movie Games w segment gier mobilnych pisaliśmy w listopadzie 2020 roku. Wtedy też powołano spółkę Movie Games Mobile, która rozpoczęła prace nad przeniesieniem kilku tytułów spółki właśnie na urządzenia mobilne. W pierwszej kolejności ma to być Drug Dealer Simulator. Movie Games Mobile zamierza współpracować również z innymi spółkami z grupy. Ostatnio podpisano w tym zakresie umowę z DRAGO entertainment.

Od początku działalności Movie Games Mobile zakładało debiut na rynku NewConnect. Jeszcze w grudniu ub.r. poinformowano, że odbędzie się on poprzez połączenie z inną spółką notowaną na rynku alternatywnym, Infoscan. Po kilku miesiącach wiemy, że finalizacja transakcji jest już coraz bliżej.

„Obecnie trwa proces wyceny spółek bazujący w przypadku Infoscan przede wszystkim na cenie rynkowej, zaś w odniesieniu do MGM na prognozie generowania przepływów pieniężnych przez biznes game dev. Kolejnym, już mniej czasochłonnym krokiem będzie sporządzenie planu połączenia, a następnie złożenie go w KRS i na końcu poddanie pod głosowanie walnych zgromadzeń obu spółek. Wierzymy, że ustalone przez biegłych parytety będą odzwierciedlały interesy Akcjonariuszy obu podmiotów i znajdą ich akceptację na NWZA” – mówi Strefie Inwestorów Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

Zobacz także: Movie Games wchodzi w gry mobilne. Powołuje spółkę Movie Games Mobile, która zamierza w przyszłości wejść na NewConnect

Movie Games Mobile połączy się z Infoscanem

Grupa Movie Games sukcesywnie się powiększa – należy do niej już kilka spółek m.in. DRAGO entertainment, Pixel Crow czy Movie Games Mobile. Ta ostatnia jest najbliżej debiutu na rynku NewConnect, którego dokonuje poprzez połączenie z firmą Infoscan. Do tej pory spółka prowadziła działalność na rynku telemedycyny.

Ostatnio poinformowano, że z dniem 30 czerwca 2021 roku z funkcji prezesa zarządu Infoscan rezygnuje Piotr Sobiś. Nowym prezesem od 1 lipca br. będzie Kamil Gaworecki, który jest aktualnie prezesem Movie Games Mobile. Jak zapewnia nas Gaworecki, proces połączenia spółek przebiega sprawnie, choć trwa dłużej niż zakładano.

„Do tej pory udało się przede wszystkim uporządkować sytuację w Infoscanie, co wymagało dużych nakładów pracy i czasu. Wyodrębniona została zorganizowana część przedsiębiorstwa, która następnie została poddana wycenie biegłego i sprzedana do podmiotu zainteresowanego jej zakupem. Spółka przeprowadziła też emisje ostatnich transz obligacji zamiennych na akcje w ramach umowy inwestycyjnej z zagranicznym funduszem, zakończyła negocjacje z pozostałymi obligatariuszami i pozyskała środki finansowe w ramach emisji akcji serii N. Wszystkie te działania miały na celu spłatę całości zadłużenia Infoscanu w kwocie ok. 2 mln zł, wynikającego z dotychczasowej działalności spółki” – opowiada Kamil Gaworecki.
 

Notowania spółki Infoscan

Infoscan

Zobacz także: Infoscan oraz Movie Games Mobile są coraz bliżej połączenia

Gry mobilne w Grupie Movie Games

Jak już wspomnieliśmy, Movie Games Mobile przeniesie najważniejsze gry studia na mobilne urządzenia. Spółka pracuje już nad pierwszymi projektami, a finansowanie ma zapewnione dzięki emisji akcji przeprowadzonej w ubiegłym roku. Wtedy Movie Games Mobile pozyskało 2,5 mln zł.

Aktualnie w fazie produkcji znajdują się 3 tytuły. Dwa z nich to gry typu hyper casual. Natomiast ostatnia to słynny Drug Dealer Simulator, który jest ogromnym sukcesem na koncie Movie Games. Drug Dealer Simulator Mobile powinien trafić do gracze jeszcze jesienią br. Jeszcze pod koniec kwietnia Movie Games Mobile ogłosiło współpracę z DRAGO entertainment i tym samym możemy liczyć, że gry krakowskiego studia będą dostępne również w wersji mobilnej.
 

Drug Dealer Simulator (wersja PC)

Drug Dealer


„W najbliższych tygodniach spółka planuje rozpocząć pracę nad kolejnym portem gry z Grupy Movie, nie będzie to jednak jeszcze żaden z tytułów pozyskanych w zeszłym roku, czyli Alaskan Truck Simulator, American Motorcycle Simulator, Gangster Simulator, lecz produkcja, która nie była jeszcze komunikowana, a z którą wiążemy spore nadzieje. Jak wiadomo, MGM ma podpisane z Movie Games, Road Studio, Mill Games oraz Drago Enterntainment umowy pierwszeństwa do konwersji na urządzenia mobilne wszystkich IP należących do tych podmiotów” – mówi o planach Kamil Gaworecki.

Model biznesowy Movie Games Mobile zakłada produkcję 2 dużych IP równolegle. Oprócz tego, spółka zakłada wydawanie 2-3 mniejszych tytułów typu casual na kwartał. Spółka z Grupy Movie Games nie zamierza zamykać się na przygotowywanie produkcji jedynie od firm zależnych. Spółka prowadzi już negocjacje z podmiotami zewnętrznymi, ale również myśli o stworzeniu własnego IP. Nastąpi to najwcześniej w 2022 roku.

Na warszawskim parkiecie producentów gier mobilnych wciąż jest najmniej. Należą do nich m.in. Ten Square Games, BoomBit oraz Huuuge. Kamil Gaworecki podkreśla, że jest to segment gier, który rozwija się zdecydowanie szybciej w porównaniu do tytułów konsolowych czy PC. „Zainteresowanie inwestorów producentami gier mobilnych będzie rosnąć, zaś my, mając za sobą solidne podstawy w postaci bardzo szerokiego i ciekawego pipeline produkcyjnego, wsparcia marketingowego, doradczego i technologicznego ze strony Movie Games oraz pozostałych spółek z grupy, przyciągniemy uwagę niejednego giełdowego gracza” – podsumowuje prezes Movie Games Mobile.

Zobacz także: Movie Games Mobile i DRAGO entertainment rozpoczynają współpracę

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.