Movie Games wchodzi w gry mobilne i uruchamia spółkę Movie Games Mobile, która planuje debiut na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
18 lis 2020, 13:55

Movie Games wchodzi w gry mobilne. Powołuje spółkę Movie Games Mobile, która zamierza w przyszłości wejść na NewConnect

Movie Games Mobile – tak się nazywa podmiot z Grupy Movie Games odpowiedzialny za tworzenie gier na telefony i tablety. Spółka ma zamiar przeprowadzić emisję akcji i zadebiutować na NewConnect już w 2021 r.

Na trudnym rynku gier mobilnych postanowiła rozpocząć działalność Grupa Movie Games. Tak powstał pomysł na powołanie Movie Games Mobile (MGM), która w formie spółki zależnej będzie odpowiadać za wersje mobilne najbardziej znanych tytułów grupy. W ten sposób Movie Games zamierza wydłużyć cykl życia najciekawszych IP i wykorzystać w pełni ich potencjał monetyzacyjny. Prezesem Movie Games Mobile jest Kamil Gaworecki, wieloletni zarządzający funduszami m.in w PZU oraz autorskiego funduszu Sniper FiZ.

- Wraz z rosnącą liczbą ciekawych IP, w szczególności po sukcesie Drug Dealer Simulator, pojawiał się pomysł na wydłużenie cyklu życia produkcji grupy, zwiększenie możliwości ich monetyzacji, w przez to wykreowania większej wartości dla akcjonariuszy. Tworzenie mobilnych wersji gier na PC czy konsole jest naturalną drogą do osiągnięcia tego celu. Nie bez znaczenia były też sygnały docierające do nas od społeczności skupionych wokół tytułów wydawanych przez MG z prośbami o stworzenie możliwości rozgrywki na urządzeniach przenośnych - mówi prezes studia Movie Games Mobile, Kamil Gaworecki.

MGM skupia się na grach typu „symulator”. Pierwszą produkcją studia będzie wersja mobilna Drug Dealer Simulator. Spółka planuje też wydać wersje mobilne w pierwszej kolejności takich tytułów jak Alaskan Truck Simulator, Gangster Simulator czy American Motorcycle Simulator.

Spółka będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow. 

Zobacz także: Frostpunk od 11 bit studios jest dla nas inspiracją – rozmowa z członkiem zarządu Brave Lamb Studio, Michałem Dziwnielem

gry movie games mobile*/0

Pomysł MGM na konkurencyjny rynek gier mobilnych

Szybki rozwój w dwucyfrowym tempie rynku gier mobilnych i silna światowa konkurencja, sprawiają że zaistnienie na nim jest bardzo trudne. Movie Games Mobile ma jednak kilka pomysłów na to aby w tym konkurencyjnym środowisku zaistnieć.

Przede wszystkim może znacząco zmniejszyć jeden z największych kosztów, czyli wydatki na pozyskiwanie graczy.

- Wydatki na marketing w naszym przypadku wystąpią, ale będą istotnie mniejsze z uwagi rozpoznawalność stacjonarnych wersji gier, bardzo duże community zbudowane wokół tych produkcji oraz ich wysoką sprzedaż - chociażby DDS, nasza pierwsza produkcja mobilna, sprzedała się w wersji pecetowej według SteamSpy w ilości 200-500 tys. kopii, natomiast wishlist dla Alaskan Truck Simulator zbliża się do poziomu 200 tys. użytkowników. Wiele z tych osób naturalnie sięgnie także po wersje mobilne - wyjaśnia Gaworecki.

Spółka zamierza skupić się na portowaniu tytułów z PC, co jest znacznie prostszym i tańszym sposobem tworzenia gier na telefony niż budowa od podstaw nowych gier. Wsparciem też będzie wykorzystanie potencjału grupy Movie Games, w postaci dostępu do wiedzy, pomysłów, doświadczenia zespołów, ale też minimalizacji kosztów stałych. Grupa zapewniać też będzie dostęp do kolejnych tytułów.

- Spółka ma zapewniony pipeline produkcyjny na kilka najbliższych lat, z uwagi na dostęp do istniejących i powstających IP spółek z grupy i może zająć się konwertowaniem na urządzenia mobilne najciekawszych pozycji w ofercie MG SA. Na dzisiaj MGM ma podpisane umowy portingowe na 4 gry; Drug Dealer Simulator, Alaskan Truck Simulator, American Motorcycle Simulator i Gangster Simulator. Liczymy, że jest to dopiero początek współpracy ze spółkami z rodziny Movie Games - dodaje Gaworecki.

Movie Games Mobile będzie oferował produkty przede wszystkim w modelu płatnym z możliwością dodatkowej monetyzacji w grze. Natomiast samodzielne gry, które nie będą portami już istniejących tytułów, mogą być monetyzowane na różne sposoby, w tym w modelu freemium.

Zobacz także: Youtuber Friz wchodzi na giełdę. W programie Kuba Wojewódzki zdradził, że zamierza przejąć spółkę z GPW i zacząć produkować gry

Emisja akcji i debiut na NewConnect

Movie Games Mobile planuje emisję akcji o wartości do 2,5 mln zł. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć na produkcję oraz marketing 4 portowanych tytułów w ciągu najbliższych lat. Część finansowania posłużyć też może stworzeniu własnego IP lub akwizycji tytułów od spółek zewnętrznych.

- Nie wykluczamy też stworzenia własnego IP. Podstawową działalnością spółki pozostanie jednak porting gier na urządzenia mobilne z uwagi na nasze przewagi konkurencyjne i synergie - dodaje Gaworecki.

Nowe akcje zostaną zaoferowane w formie oferty publicznej. Spółka zamierza jak najszybciej zadebiutować na NewConnect. Zarząd liczy, że pierwsze notowania akcji Movie Games Mobile na rynku alternatywnym odbędą się w 2021 r.

Zobacz także: 23 spółki, które planują debiut na GPW lub NewConnect w najbliższych miesiącach

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.