Debiuty na GPW i New Connect: 23 spółki, które wejść na rynek w ciągu kilku miesięcy
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 lis 2020, 06:30

23 spółki, które planują debiut na GPW lub NewConnect w najbliższych miesiącach

W ostatnim czasie, pomimo nerwowej sytuacji rynkowej spowodowanej przez pandemię, bardzo duże grono spółek potwierdziło chęć debiutu na giełdzie. Oto lista 23 spółek, które planują debiut na GPW lub NewConnect w najbliższych miesiącach.

Wiele podmiotów już złożyło odpowiednie dokumenty do GPW i KNF. Aż 13 spółek planuje debiut na giełdzie jeszcze w tym roku, a kolejne 10 w pierwszym półroczu 2021 r. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje na jakim etapie są potencjalni debiutanci na polskiej giełdzie i jakie mają plany na rozwój. Co ciekawe, nie tylko spółki gamingowe wybierają się na rynek giełdowy.

Zobacz także: Weterani branży gier szturmują warszawską giełdę. Miąsik, Pantoła, Mikociak i Mazur przygotowują spółki do debiutu na NC 

Spółki, które planują debiut na głównym rynku GPW

Całkiem liczne grono spółek wybiera się od razu na główny rynek GPW. Udany debiut Allegro zachęcił wiele podmiotów do przyspieszenia prac nad IPO.

CANAL+

Pod koniec października plan wejścia na giełdę potwierdził duży gracz z branży telewizyjnej, CANAL+. Spółka złożyła wcześniej prospekt emisyjny, ale ostateczną decyzję dotyczącą debiutu odłożyła w czasie. CANAL+ otrzymał już zezwolenie od Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) dotyczące przeprowadzenia IPO.

CANAL+ Polska to wiodący dostawca płatnej telewizji z segmentu premium. Obecnie posiada ok. 21% udziału w rynku dystrybucji pakietów płatnej telewizji na terenie kraju. Obsługuje ok. 2,7 mln abonentów oferując im 12 kanałów własnych i wachlarz wybranych kanałów premium zewnętrznych podmiotów. CANAL+ dystrybuuje także, za pośrednictwem Kino Świat, filmy do kin.

Możliwe, że debiut CANAL+ będzie miał miejsce jeszcze w tym roku. Spółka nie zamierza emitować nowych akcji. Oferta obejmie część udziałów należących do dotychczasowych akcjonariuszy.

„Miło mi poinformować o naszych planach wprowadzenia akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta stanowić będzie okazję zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów do zainwestowania w CANAL+ Polska, spółkę będącą preferowanym dostawcą rozrywki z segmentu premium na polskim rynku” – mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu CANAL+ Polska.

Zobacz także: Drugi duży debiut na GPW. CANAL+ potwierdza plan przeprowadzenia publicznej oferty akcji 

Captor Therapeutics

Polska innowacyjna spółka biotechnologiczna Captor Therapeutics złożyła już prospekt emisyjny do KNF. Tym samym rozpoczęła proces wejścia na główny rynek GPW.

Captor Therapeutics koncentruje się na badaniach nad innowacyjnymi lekami. Jest jednym ze światowych liderów specjalizujących się w rozwijaniu leków onkologicznych tzw. czwartej generacji. Działa w bardzo obiecującym obszarze leków wywołujących celowaną degradację białek patogennych. Badania prowadzone są w obszarze chorób nowotworowych i autoimmunologicznych, na które dostępne metody leczenia nie działają, lub działają w wąskim zakresie.

„Technologia celowanej degradacji białek udostępnia wiele korzyści, których nie są w stanie zapewnić dotychczas stosowane podejścia. Należą do nich tak istotne zagadnienia jak: katalityczny mechanizm działania leku, czy możliwość jego podawania doustnego (w przeciwieństwie do przeciwciał monoklonalnych), co sprawia, że leki opracowane tą metodą będą wywoływać znacznie mniej skutków ubocznych - wyjaśnia dr Michał Walczak, dyrektor naukowy Captor Therapeutics.

Warto zwrócić uwagę, że jednym z założycieli i jednocześnie jednym ze znaczących akcjonariuszy spółki jest dr Filip Jeleń. Jest on także założycielem i głównym akcjonariuszem notowanej na NewConnect spółki Pure Biologics.

Captor Therapeutics planuje pozyskać środki finansowe na realizację celów strategicznych związanych z działalnością badawczo-rozwojową. Może zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Captor Therapeutics, polska innowacyjna spółka biotechnologiczna, złożyła prospekt emisyjny i planuje debiut na GPW 

Answear

We wrześniu do KNF został złożony prospekt emisyjny Answear.

Answear.com jest wiodącą platformą sprzedaży odzieży przez internet w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółce sprzyja obecna sytuacja wywołana przez pandemię wirusa.

„Klienci jeszcze bardziej docenili możliwość zakupów za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu. Podczas gdy tradycyjne sklepy zostały przez pewien okres całkowicie wyłączone ze sprzedaży, my byliśmy w stanie realizować naszą strategię i sprzedawać produkty. Już teraz widzimy, że nie były to zmiany chwilowe, a nastąpiła trwała ewolucja zachowań konsumenckich – mówi Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com

„Poprawiliśmy nasze kluczowe wskaźniki biznesu, co jest zasługą przede wszystkim efektywnego dostosowania oferty produktowej oraz lepszego dopasowania oferowanych cen sprzedaży. Cieszy nas fakt, iż umacniamy się na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni” - dodaje Krzysztof Bajołek.

Spółka ofertę produktową ponad 350 światowych marek odzieżowych, obuwia i akcesoriów, którą stara się rozszerzać. W tym roku rozpoczęła współpracę z m.in. z GAP, All Saints, Hugo, Benetton, Superdray, Baldessarini, FURLA, Dr.Denim, Max&Co / Sportmax Code, Rossignol,Paul Smith, Samsonite, Emanuel Berg, Kate Spade, Burton, Elizabetta Franchi i Blauer, które systematycznie wprowadza do sprzedaży.

Answear planuje zadebiutować na głównym rynku GPW jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Answear.com kontynuuje dynamiczny wzrost od początku roku

Dadelo z grupy Oponeo

Także druga spółka z rynku e-commerce rozważa debiut na GPW. Dadelo z grupy Oponeo złożyło prospekt emisyjny do KNF.

Dadelo zajmuje się sprzedażą internetową rowerów, odzieży rowerowej i akcesoriów. Jest obecnie jest jedną z największych i najszybciej rosnących firm e-commerce. Ofertę spółki stanowi około 12 tys. produktów 200 marek. Dadelo zamierza dalej rozszerzać skalę działalności. Według przyjętej strategii ma osiągnąć wzrost do 10% udziału w rynku w ciągu 3-5 lat od obecnego poziomu 1% licząc wraz ze sprzedaż stacjonarną.

„Działamy na dynamicznie rosnącym rynku rowerowym w Polsce. Ponadto udział e-commerce w całości sprzedaży rowerów, części i akcesoriów oraz odzieży rowerowej również rośnie zarówno w Polsce, jak i na świecie” – mówi Ryszard Zawieruszyński, Prezes Zarządu Dadelo S.A.

Nie wiadomo jednak kiedy mogłoby dojść do debiutu, ale fakt złożenia prospektu emisyjnego jest istotnym krokiem w tym kierunku. Z reguły spółki mogą liczyć na rozpoczęcie notowań w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia procedury IPO. Dadelo rozważa też przeprowadzenie publicznej oferty akcji.

Zobacz także: Internetowy sklep rowerowy Dadelo z grupy Oponeo złożył prospekt i rozważa debiut na giełdzie 

People Can Fly

People Can Fly złożył we wrześniu prospekt emisyjny i zamierza ubiegać się o dopuszczenie akcji na główny parkiet GPW.

Spółka należy do wąskiego grona producentów gier AAA. W Polsce tylko trzy spółki zajmują się tak rozbudowanymi grami. Są to CD Projekt oraz Techland.

Najważniejsza obecnie gra studia, Outriders będzie miała premierę 2 lutego 2021 r. Jest to duża produkcja typu AAA wymyślona i realizowana przez People Can Fly. Spółka tworzy ją we współpracy z międzynarodowym wydawcą Square Enix, znanym z takich gier jak Final Fantasy, Life is Strange, Tomb Raider czy Avengers Marvela.

People Can Fly liczy na debiut jeszcze w tym roku. Spółka, przy okazji debiutu na giełdzie, planuje emisję akcji. Podczas IPO zostaną zaoferowane nowoemitowane akcje oraz część udziałów należących do dotychczasowych akcjonariuszy.

People Can Fly

Zobacz także: People Can Fly planuje debiut na GPW. Polski producent gier AAA złożył prospekt emisyjny do KNF 

Huuuge Games

Także drugi duży podmiot z rynku gier wybiera się na giełdę. Huuuge Inc. spółka zarejestrowana w USA, złożyła prospekt emisyjny w KNF i zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW.

Huuuge jest światowym producentem i wydawcą gier typu free-to-play. Zatrudnia ponad 600 osób w biurach na całym świecie. Specjalizuje się w segmencie gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym free-to-play typu casual (rekreacyjnych). Przede wszystkim znana jest z produkcji utrzymywanych w gatunku social casino, w których można wziąć udział w typowych grach spotykany w kasynach całego świata.

„Gry wideo to obecnie najbardziej popularna forma rozrywki na świecie, a gry mobilne to najszybciej rosnący segment tego rynku. Huuuge osiągnął pozycję jednego z liderów rynku gier mobilnych, pozyskując miliony graczy” - mówi CEO Huuuge, Anton Gauffin.

Spółka złożyła już prospekt emisyjny do KNF. Nie wiadomo jednak kiedy może dojść do debiutu i czy będzie mu towarzyszyć emisja akcji. Zwykle po złożeniu dokumentów dotyczących IPO na rynku głównym upływa kilka miesięcy do wejścia na giełdę. Może być to jedna z największych ofert spółek gamingowych na GPW.

Zobacz także: Huuuge Games zamierza zadebiutować na giełdzie. Producent gier free-to-play jest kilkukrotnie większy od Ten Square Games! 

Spółki planujące debiut na NewConnect

Na naszej giełdzie coraz większą grupę stanowią spółki związane z tworzeniem i wydawaniem gier. Lecz nie tylko one starają się o dopuszczenie akcji do notowań, choć, nie da się ukryć, że są w znaczącej przewadze nad innymi branżami. Oto 16 spółek które zmierzają na NewConnect i chcą zadebiutować w najbliższych miesiącach.

Mazurska Manufaktura Alkoholi

Na NewConnect wybiera się Mazurska Manufaktura Alkoholi. Pierwszym etapem będzie rozpoczęcie kampanii crowfundingowej, która ma wystartować w listopadzie.

„Niebawem ruszy emisja akcji serii E, która zostanie zaprezentowana platformie Crowdconnect, o wartości 4 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rewitalizację naszej siedziby, czyli zabytkowego Browaru w Szczytnie i uruchomienie produkcji legendarnego na Warmii i Mazurach piwa Jurand. Szacujemy, że nastąpi to na przełomie I i II kwartału 2021 roku” - wyjaśnia Jakub Gromek, prezes Mazurskiej Manufaktury Alkoholi.

Mazurska Manufaktura Alkoholi jest rodzinną firmą specjalizującą się w produkcji wysokoprocentowych kraftowych alkoholi klasy premium. Rok temu przeprowadziła udaną kampanię crowdfundingową i pozyskała 2,54 mln zł.

Spółka planuje zadebiutować na NewConnect do końca 2020 r.
 

mazurska manufaktura alkoholi

Zobacz także: Mazurska Manufaktura Alkoholi chce zamknąć 2020 rok z zyskiem na poziomie 2 mln zł netto 

Legimi

Na debiut liczy też Legimi. Spółka już kilkukrotnie przekładała plany związane z debiutem na NewConnect. Według zarządu, ostatecznie może udać się wejść na giełdę jeszcze w tym roku.

„Jesteśmy na ostatniej prostej, która prowadzi do długo, przez nas i przez naszych inwestorów, wyczekiwanego debiutu giełdowego. Przypomnijmy, że opóźnienie w pracach nad debiutem było spowodowane koniecznością wprowadzenia zmian w statucie spółki. (…) Po rejestracji zmian, spółka natychmiast odnowi wniosek na GPW, jeśli nie będzie dalszych uwag ze strony GPW, to mamy nadzieję, na szybki debiut na NC jeszcze w tym roku.” - wyjaśnia na czacie inwestorskim prezes zarządu, Mikołaj Małaczyński.

Legimi prowadzi działalność na rynku e-booków od 10 lat. Obecnie obsługuje ok. 96 tys. klientów. Rozwija też z sukcesem działalność na rynku niemieckim.

„Spółka odnotowała dynamiczne wzrosty w okresie lock-downu w miesiącach kwiecień i maj w Niemczech, podobnie do rynku polskiego. Zostaliśmy docenieni w licznych branżowych zestawieniach firm z ofertą subskrypcyjną do słuchania i czytania. Potwierdzają się korzystne metryki biznesu, od których strategicznie uzależnialiśmy dalsze inwestycje w rynek, adekwatnie do generowanych nadwyżek na rynku polskim.” - mówi Mikołaj Małaczyński.

Zobacz także: „Mamy nadzieję na szybki debiut na NC jeszcze w tym roku” - relacja z czatu z prezesem zarządu Legimi 

Noobz From Poland

Noobz From Poland to niezależne polskie studio produkujące gry, w które zdecydował się zainwestować włoski producent i wydawca gier Digital Bros. - Digital Bros nabyło ok. 5% akcji Noobz from Poland S.A. Pozyskanie inwestora branżowego postrzegamy jako znaczący kamień milowy na naszej drodze rozwoju” - mówi prezes Noobz from Poland Jarosław Kotowski. 

Noobz From Poland ma za sobą premierę pierwszego swojego tytułu, którego wydawcą było 505 Games. Total Tank Simulator to jeden z większych sukcesów komercyjnych na rynku gier w tym roku. Sprzedaż tytułu według Steam Spy oscyluje wokół 100 tys. sztuk, a polska spółka wydała do niego pierwszy do datek. Wydawcą kolejnego tytułu Noobz From Poland również będzie 505 Games.

- We wrześniu 2020 wydaliśmy DLC do Total Tank Simulator. Obecnie pracujemy nad Workshopem. Gra będzie rozwijana razem z wydawcą w 2021 roku. Podpisaliśmy kolejną umowę wydawniczą z 505 Games na nową grę osadzoną w universum Total Tank Simulator. Niemniej na ten temat nie mogę się więcej wypowiadać - dodaje prezes Noobz From Poland

United Label z grupy CI Games

Dokument informacyjny na GPW już złożyła powołana przez CI Games platforma wydawnicza United Label.

United Label koncentruje się na wysokojakościowych, niezależnych grach. Pozyskuje na wyłączność prawa wydawnicze do najciekawszych tytułów. Planuje wydawać 1-4 gry rocznie.

Na targach gamingowych PAX Online, 12 września, spółka United Label zaprezentowała gry Röki oraz Eldest Souls. Oba tytuły spotkały się z pozytywnym odbiorem graczy. Pierwsza z nich została już wydana, a gra Eldest Souls jest w rankingu najbardziej oczekiwanych gier na Steam „TOP 100”. W następnym roku, spółka planuje wydać kolejne dwa tytuły: Tails of Iron i Horae.

United Label zakłada, że debiut na NewConnect może odbyć się jeszcze w tym roku.

„Złożenie Dokumentu Informacyjnego na GPW to duży krok w kierunku debiutu na NewConnect. Można powiedzieć, że jesteśmy na ostatnim etapie. Chcemy by odbył się on jeszcze w tym roku. Obecnie czekamy na odpowiedź giełdy w sprawie dopuszczenia akcji do obrotu” – mówi Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.
 

United Label

Zobacz także: United Label, spółka zależna CI Games, blisko debiutu na NewConnect 

Atomic Jelly z grupy PlayWay

Atomic Jelly czeka na zatwierdzenie dokumentu informacyjnego i pozwolenie na wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect. W zeszłym roku studio pozyskało 2,4 mln zł w kampanii crowdfundingowej z przeznaczeniem na wydanie 7 preprodukcji.

Studio zajmuje się produkcją i wydawaniem gier na komputery stacjonarne. Aktualnie pracuje nad grą Truck Mechanic: Dangerous Paths. Rozwija też działalność wydawniczą. Obecnie wspiera wydanie i ukończenie symulatora naprawy promów i stacji kosmicznych – Space Mechanic Simulator.

Spółka zamierza wydawać jedną własną grę rocznie oraz jedną współtworzoną przy pomocy zespołu zewnętrznego. Docelowo zamierza też samodzielnie portować gry.

Atomic Jelly liczy na debiut na NewConnect jeszcze w tym roku.

„Jesteśmy w trakcie ostatniej rundy konsultacji z Giełdą Papierów Wartościowych co do treści Dokumentu Informacyjnego Spółki. Celujemy, aby debiut akcji Atomic Jelly na rynku NewConnect nastąpił jeszcze w tym roku” – mówi Bartosz Rakowski, prezes Atomic Jelly.

Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji.
 

Atomic Jelly

Zobacz także: „Celujemy z debiutem na IV kwartał 2020 roku” - Bartosz Rakowski, prezes Atomic Jelly 

Incuvo

Dokument informacyjny złożyła też spółka Incuvo. Jest to kolejny krok w stronę debiutu. W czerwcu spółka zebrała 2,8 mln zł w kampanii crowdfundingowej.

Incuvo specjalizuje się grach dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Pozyskane środki z emisji akcji spółka przeznaczyła na produkcję wersji VR hitowej gry Green Hell należącej do Creepy Jar. Premiera zaplanowana jest na III kw. 2021 r. Spółka pracowała też nad portem VR gry Blair Witch, której twórcą jest Bloober Team. Koszty produkcji zwróciły się w niespełna 12 godzin od premiery w dniu 29 października.

Spółka zamierza też produkować własne tytułu na platformy VR bazując na znanych IP.

„W przyszłości w planach mamy także produkcję własnych tytułów VR-owych, bazujących na znanych IP. Jednocześnie cieszę się, że aktualnie jesteśmy zaangażowani w wiele ciekawych projektów dot. portingu popularnych tytułów, przenoszących je do świata Virtual Reality, zwłaszcza przy obserwowaniu pozytywnego odbioru przez graczy” – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo SA.

Incuvo zamierza zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym roku.
 

Incuvo

Zobacz także: Incuvo złożyło Dokument Informacyjny na GPW 

Play2Chill z grupy PlayWay

Play2Chill złożył już dokument informacyjny do GPW i planuje debiut na NewConnect. W maju spółka pozyskała z emisji akcji 1,5 mln zł.

Spółka jest producentem gier wideo w kategorii indie premium. Głównym projektem studia jest Motorcycle Mechanic Simulator, którego fabuła oparta została o grę Car Mechanic Simulator PlayWay-a. Gra jest już w zaawansowane fazie developmentu, a jej premiera zaplanowana jest na I kwartał 2021 r.

„Równolegle pracujemy nad kilkoma projektami. Są wśród nich symulator kata, czyli The Headsman, czy tytuł Aztec Empire, którego trailer udostępniliśmy w październiku, a jego przyjęcie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Już teraz możemy stwierdzić, że stanie się on kluczową pozycją w naszym portfolio – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Play2Chill liczy na debiut jeszcze w tym roku.

„Z satysfakcją informujemy o wykonaniu kolejnego kroku, który zbliża nas do debiutu na NewConnect. Złożyliśmy Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i aktualnie czekamy na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji spółki. Mam nadzieję, że wszystkie czynności odbędą się zgodnie z wstępnie ustalonym harmonogramem i jeszcze w tym roku zadebiutujemy na tzw. „małym parkiecie” – dodaje Róziecki.
 

Play2Chill

Zobacz także: Play2Chill złożyło Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych 

Detalion Games z grupy PlayWay

Także Detalion Games złożył już dokument informacyjny w GPW. Spółka pozyskała w kampanii crowdfundingowej 1,4 mln zł na dalszy rozwój.

Detalion Games jest reaktywacją studia znanego z gier takich jak seria Schizm oraz Sentinel: Strażnik Grobowca. Zespół prowadzi Rolanda Pantoła uważany za prekursora polskiego gamingu. Obecnie studio pracuje nad dokończeniem gry Nemezis: Mysterious Journey III, której premiera zaplanowana jest na I kwartał 2021 r. Jest to wymagająca przygodówka z licznymi łamigłówkami.

„Chcemy przedstawić graczom oryginalny świat, oferujący im unikalne doświadczenie. Wiemy, że na rynku gier przygodowo-logicznych występuje duża luka pomiędzy tym, jakich produkcji oczekują gracze, a tym, jakie dostają. Jako doświadczony zespół z dużą wiedzą i know-how w zakresie tworzenia takich tytułów, wiemy jak ją zapełnić” - mówi Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Docelowo Detalion Games planuje wydawanie co najmniej 2 gier rocznie. Spółka liczy na debiut jeszcze w tym roku.
 

Detalion Games

Zobacz także: Detalion Games z grupy PlayWay może zadebiutować jeszcze w tym roku 

Olymp

Olymp przeprowadził z sukcesem udaną kampanię crowdfundingową i pozyskał ponad 1 mln zł. Teraz wybiera się na NewConnect.

Spółka produkuje oraz dystrybuuje sprzęt fitness. W ofercie ma dwie własne linie produktowe oraz sprzęt treningowy znanych światowych marek. Marka „Olymp” jest już na rynku od niemal 40 lat.

„To co nas wyróżnia na rynku to solidne i wytrzymałe maszyny ekonomiczne. W Polsce, szczególnie wśród starszych pokoleń związanych ze sportem, jesteśmy znaną i docenianą marką. Możemy wyposażyć kompleksowo każdy obiekt sportowy przy użyciu naszych dwóch linii produktów oraz urządzeń światowych marek” – mówi Sylwia Czepiżak, Prezes Zarządu Olymp SA.

Klientami Olymp są przede wszystkim kluby fitness, ale też hotele, SPA czy galerie handlowe. Produkty oferowane są też klientom indywidualnym. Spółka prowadzi też rewitalizację używanego sprzętu oraz działalność konsultingową w zakresie prawidłowego zagospodarowania przestrzeni w klubach fitness.

Olymp zamierza zadebiutować na NewConnect już na przełomie 2020/2021 r.

Zobacz także: Olymp szykuje się do debiutu na rynku NewConnect

Genomtec

Genomtec jest w trakcie finalizacji udanej oferty publicznej, w której pozyskał 8 mln zł na doprowadzenie do sprzedaży platformy Genomtec ID. Następnym krokiem jest wejście na NewConnect.

Jest spółką z branży biotechnologicznej opracowującą mobilne systemy do diagnostyki molekularnej. Flagowym produktem ma być opracowywana platforma do diagnostyki genetycznej i testów wykrywających choroby zakaźne dróg oddechowych, w tym COVID-19.

„Rozpoczął się globalny wyścig po wiarygodne, szybkie metody diagnostyki genetycznej opartej o diagnostykę point of care (POCT), znaczna część z nich oparta o nowoczesną metodę amplifikacji izotermalnej – w tym technikę LAMP. Genomtec jest w czołówce tego wyścigu z opatentowanymi szybkimi testami LAMP już dostępnymi na rynku oraz komercjalizowanym urządzeniem typu labon-chip zawierającym opatentowaną technologię” - czytamy w materiałach Genomtec.

Według planów, rejestracja i sprzedaż Genomtec ID ma rozpocząć się w pierwszym półroczu 2022 r. Spółka otrzymała na ten cel także dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 1,6 mln euro.

Oprócz Genomtec ID, spółka posiada także już skomercjalizowany test w kierunku diagnostyki koronawirusa SARS-CoV-2. Jest on wykonany w tej samej technologii izotermalnej amplifikacji kwasów nukleinowych RT-LAMP, która jest wykorzystywana w urządzeniu Genomtec ID. Produkt jest kompatybilny ze standardowym sprzętem laboratoryjnym. Spółka zdecydowała wprowadzić test do sprzedaży, by jak najszybciej odpowiedzieć na zapotrzebowanie na szybsze testy.

Wejście na NewConnect Genomtec może nastąpić w I kwartale 2021 r.

Zobacz także: Oferta publiczna akcji Genomtec, analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce? 

Image Power z grupy PlayWay

Image power jest już po trzech udanych emisjach akcji. Pozyskane środki spółka przeznaczyła na produkcję 5 gier i pre-produkcję kilku kolejnych.

Deweloper posiada cztery własne zespoły produkcyjne oraz jeden zewnętrzny i planuje powołać kolejny zespół. Zatrudnia kilkanaście osób.

Studio pracuje obecnie nad 11 tytułami. Według strategii, planuje wydawać 4-5 produkcji co roku. W tym roku studio planuje wydać grę DieselPunk, która w wersji demo została dobrze przyjęta przez graczy. Pracuje też nad tytułami Yacht Mechanic Simulator i Ambulance Simulator, a także nad innymi tytułami m.in. Archer: The Witch’s Wrath, Offroad Mechanic Simulator, Gaming Constructor Simulator i Eco Warrior.

„Debiut na rynku NewConnect to ważny etap rozwoju Spółki i wywiązanie się z obietnicy złożonej inwestorom. Według oceny naszych doradców upublicznienie akcji powinno się odbyć w I kwartale 2021 r. Chcemy zasilić grono tych udanych debiutów z branży gamingowej, dlatego aby osiągnąć stabilne i długoterminowe wzrosty, chcemy intensywnie rozwijać ofertę Spółki, a także kończyć i wydawać kolejne zapowiedziane produkcje. Skupiamy się na kategorii symulatorów, ale realizujemy też inne pomysły, które zaskoczą graczy” – wyjaśnia Marcin Zaleński, przewodniczący rady nadzorczej Image Power.

Spółka planuje zadebiutować w I kwartale 2021 r. Debiutowy może towarzyszyć emisja akcji.

Zobacz także: Image Power planuje zadebiutować na NewConnect w I kwartale 2021 roku 

DRAGO entertainment

Na giełdę wybiera się też DRAGO entertainment. Spółka ma za sobą dwie udane kampanie crowdfundingowe, z których pozyskała łącznie ponad 3 mln zł na rozwój projektów.

Jest to studio z długą historią. Spółka rozpoczęła działalność w 1998 roku tworząc głównie gry na zlecenie m.in. Vulture, Cold Zero-The last Stand czy Oil Tycoon. Studio pracowało także przy dużych projektach gier typu MMORPG (gry fabularne mulitplayer ze znaczną liczbą graczy on-line) Grimlands oraz Otherland: NEXT. Obecnie spółka zmieniła strategię i stawia na własne produkcje.

Na pierwszy kwartał 2021 r. planowane są premiery gier Gas Station Simulator, Food Truck Simulator oraz Winter Survival Simulator. Oprócz powyższych, studio pracuje nad tytułami: Airport Contraband, Detective Simulator oraz Paparazzi Simulator. Są to gry o niskich budżetach rzędu 300 tys. zł. Większość z nich znajduje się na top wishlist w serwisie Steam. Ponadto DRAGO pracuje nad większą produkcją pod nazwą Red Frost. Demo gry ma być dostępne jeszcze w tym roku, a gra we wczesnym dostępie trafi do sprzedaży w 2021 r.

Spółka liczy na debiut na NewConnect w I kwartale 2021 r.
 

Drago entertainment

Zobacz także: Crowdfunding DRAGO entertainment: Co warto wiedzieć o spółce? 

Browar Jastrzębie

Do grona spółek notowanych na NewConnect zamierza też dołączyć Browar Jastrzębie. Spółka pozyskała z kampanii crowdfundingowej niezbędne środki na budowę własnego browaru. 

Inwestycja jest już na ukończeniu. Za kilka miesięcy planowany jest techniczny rozruch.

"Kończymy budowę browaru. 3 tygodnie temu dotarła do nas większa część sprzętu, warzelnia i tanki. W lutym planowany jest pierwszy techniczny rozruch" - wyjaśnia Piotr Piekarski prezes zarządu Browar Jastrzębie.

Spółka przed debiutem nie planuje emisji akcji.

"Zadebiutować chcemy jeszcze w tym roku, jesteśmy na etapie konsultacji dokumentu informacyjnego" - dodaje Piekarski.

Browar Jastrzębie 2

Forestlight Games z grupy PlayWay

Forestlight Games jest producentem i wydawcą gier na komputery stacjonarne i konsole. Studio pozyskało w tym roku od inwestorów 1,9 mln zł na dokończenie prac nad dwoma tytułami: The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic. Jeszcze w tym roku premierę będzie miała gra przygodowa Dorian Morris Adventure. Ponadto studio pracuje nad kilkoma tytułami m.in. Camper Flipper, czy Lifeguard Simulator.

Spółka zamierza wejść na rynek w I połowie 2021 r. i nie wyklucza przeprowadzenia emisji akcji.

„Mamy nadzieję, że debiut na rynku NewConnect pozwoli nam zwiększyć wiarygodność spółki w oczach inwestorów, partnerów biznesowych i kontrahentów. Nie wykluczamy także przeprowadzenia emisji akcji, o szczegółach będziemy informowali na bieżąco” – informuje Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games.
 

forestlight

Zobacz także: „Nie ma przepisu na sukces gry, ale istnieją metody, aby ograniczyć ryzyko porażki” - Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games 

Road Studio z grupy Movie Games

Road Studio jest producentem i wydawcą gier związanych z tematyką drogi i podróży. Studio obecnie pracuje nad dwoma tytułami: Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Gra Alaskan Truck Simulator może mieć premierę jeszcze w tym roku. Na listę oczekujących wpisało się ponad 120 tys. graczy.

We wrześniu spółka pozyskała ponad 4 mln zł na dokończenie prac nad produkcjami i na rozpoczęcie kolejnych.

„Planujemy zagospodarować ogromny segment gier w którym nasz największy konkurent, a więc SCS Software, sprzedał ponad 25 gier i dodatków. Łącznie pracujemy aż nad ośmioma produkcjami” – mówi Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Spółka planuje debiut na NewConnect do końca I półrocza 2021 r.

Zobacz także: Road Studio z Grupy Movie Games zamierza zadebiutować na NewConnect w I półroczu 2021 roku

Pixel Crow z grupy Movie Games

Pixel Crow jako marka istnieje na rynku od wielu lat. Została założona przez Macieja Miąsika, legendę polskiego gamedev-u. Odpowiadał on za produkcję kilkudziesięciu gier. Pod szyldem Pixel Crow powstała między innymi gra Beat Cop, wydana przez 11 bit studuios w 2017 r.

Pixel Crow pracuje obecnie nad dwoma tytułami. Pierwszym z nich jest Total Alarm – fabularna gra z elementami resource-management. Spółka zapowiedziała też niedawno swoją najnowszą produkcję, grę Terror: Endless Night. Ma to być mieszanka gatunków survival horror i strategii turowej. Premiery obu tytułów zaplanowane są na 2021 r.

Spółka nie podała planowanej daty debiutu, ale zamierza starać się o dopuszczenie do obrotu w jak najkrótszym czasie.

„Traktujemy NewConnect jako miejsce dla spółek, które są w pełni gotowe do funkcjonowania na rynku kapitałowym. To oznacza, że mamy już ‘proof of concept’, projekty, które są realizowane. Pixel Crow składa się z bardzo doświadczonych zespołów, które wykorzystują to, aby realizować projekty o optymalnych budżetach z zachowaniem naprawdę wysokiej jakości. Czujemy, że spółka jest już gotowa i chcemy, aby zadebiutowała jak najszybciej.” - mówi prezes spółki, Damian Gasiński w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.
 

Pixel Crow

Zobacz także: „Pixel Crow zajmie się realizacją ciekawych tematów o naszym zdaniem jak największej rentowności” - mówi Damian Gasiński, nowy prezes spółki

Bioceltix

Biocetlix jest biotechnologiczną spółką działającą w sektorze medycyny weterynaryjnej. Spółka opracowuje leki biologiczne stosowane w leczeniu schorzeń u zwierząt. Spółka przeszła już audyt Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, po których ma być zarejestrowana jako wytwórca leków weterynaryjnych.

"Od powstania Bioceltix zebrał już kilka mln USD od inwestorów prywatnych oraz w ramach publicznych grantów. Akcjonariusze wierzą w naszą wizję – jako jedna z pierwszych firm na świecie planujemy przejść pełną ścieżkę rejestracyjną w Europejskiej Agencji Leków dla weterynaryjnego produktu leczniczego, wykorzystującego jako substancję czynną komórki macierzyste" - mówi Paweł Wielgus, członek zarządu i założycieli Bioceltix.

Spółka zamierza zadebiutować na NewConnect w I kwartale 2021 r.

Zobacz także: Bioceltix chce wejść na NC najpóźniej w I kw. '21

Baked Games z grupy PlayWay

Także spółka Baked Games poinformowała niedawno, że kończy prace nad dokumentem informacyjnym.

Baked Games należy do grupy PlayWay i jest producentem oraz wydawcą gier skierowanych na urządzenia mobilne i PC. Flagowym projektem spółki jest Prison Simulator, którego prolog trafi na rynek już w grudniu. Pełna wersja gry ma być gotowa w pierwszym półroczu 2021 r.

„Obecnie przygotowujemy się do premiery prologu Prison Simulator, naszego największego jak dotychczas projektu, z którym wiążemy duże nadzieje. Konferencje takie jak PAX Online, Tokyo Game Show, Steam Festival i stały kontakt z graczami, pokazują, że nasza gra cieszy się dużą popularnością. Już teraz znajduje się w zestawieniu TOP Wishlist platformy Steam” – mówi Przemysław Bieniek, członek Zarządu Baked Games SA.

Baked Games skupia się na własnych produkcjach oraz wydawaniu gier studiów zewnętrznych. Spółka planuje wydawać kilka gier rocznie. Oprócz Prison Simulator, w portfolio studia znajduje się kilka, jeszcze nie ogłoszonych, własnych produkcji.

Spółka zamierza zadebiutować na NewConnect w pierwszym półroczu 2021 r.

Zobacz także: Baked Games z Grupy PlayWay zmierza na NewConnect 

Sunday Energy

Na giełdę, ale dopiero w połowie 2021 r. wybiera się też Sunday Energy. Jest to spółka z ostatnio szybko rosnącej branży fotowoltaicznej. Wcześniej spółka planuje przeprowadzić kampanię crowdfundingową na platformie Crowdconnect.pl. Zamierza pozyskać do 4 mln zł na rozwój.

Sunday Energy opiera działalność na dwóch filarach. W pierwszym, importuje i sprzedaje panele fotowoltaiczne oraz inne komponenty rynku PV. Drugą, uzupełniającą nogą biznesu, są usługi i produkty związane z OZE. Spółka jest także deweloperem farm. Obecnie pracuje nad projektami o mocy 10 MW, a w przygotowaniu są inwestycje rzędu 100 MW.

„Sunday Energy jest certyfikowanym importerem i bezpośrednim przedstawicielem światowych producentów paneli i urządzeń z rynku PV, współpracującym z klientami hurtowymi oraz detalicznymi poprzez sklep e-commerce. Rozwijamy także projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych, lecz wobec koncentracji branży na sprzedaży i montażu urządzeń, chcemy pójść krok dalej i w przyszłości zaoferować klientom dodatkowe usługi.” - mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu Sunday Energy S.A.

Zobacz także: Sunday Energy planuje emisję akcji w IV kwartale br. i debiut na NewConnect w 2021 roku 

Podsumowując, słaby okres dla debiutów ostatnich kilku lat może się zakończyć. Na giełdę wybiera się całkiem pokaźna liczba spółek. W większości są to mniejsze podmioty celujące w rynek NewConnect, które przeprowadziły już ofertę akcji w formie crowdfundingu. Na głównym rynku także możemy liczyć na ożywienie. Dużo pomógł debiut Allegro, który przekonał zarządzających i właścicieli spółek, że jest popyt na akcje mimo trudnego okresu związanego z pandemią.

Lista nie jest zamknięta. Będziemy śledzić informacje płynące ze spółek i uzupełniać powyższe zestawienie.

Zobacz także: 26 spółek, które planują debiut na GPW lub NewConnect w 2020 i 2021 r. oraz kolejne 10, które rozważa taki scenariusz 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.