Debiut United Label, od CI Games, na NewConnect już wkrótce
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
23 paź 2020, 13:25

United Label, spółka zależna CI Games, blisko debiutu na NewConnect

Platforma wydawnicza United Label złożyła dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to pierwszy krok w kierunku debiutu, który może mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Jeden z największych deweloperów gier z GPW, spółka CI Games powołała dwa lata temu własną platformę wydawniczą pod marką United Label. Teraz, już usamodzielniona spółka, zamierza wejść na giełdę. W tym celu United Label złożył dokument informacyjny do GPW.

United Label pozyskuje prawa wydawnicze do gier. Licencje zapewniają spółce wyłączne prawa na używanie, sprzedaż, i dystrybucję gier, a ponadto, prawo określania ich cen oraz reklamy i promocji. Spółka koncentruje się na wysoko jakościowych, niezależnych grach (indie premium).

„Emitent zakłada wsparcie produkcji niezależnych zespołów o planowanym budżecie z zakresu od 0,5 do 3 mln zł. W celu utrzymania wysokiego standardu rozwijanego portfolio, Emitent planuje wydawać 1-4 gier rocznie” - czytamy w materiałach informacyjnych.

Zobacz także: Crowdfunding United Label z grupy CI Games. Co warto wiedzieć o spółce?

Premiery i zapowiedzi gier

12 września United Label brał udział w targach gamingowych PAX Online. Spóła zaprezentowała tam gry Röki oraz Eldest Souls.

Röki jest grą wydaną w lipcu 2020 r., a drugą premierę na platformę Nintendo Switch miała 15 października. Obie spotkały się z pozytywnym odbiorem graczy. Z kolei Eldest Souls jest obecnie w rankingu najbardziej oczekiwanych gier na Steam „TOP 100”. Na wishlistę zapisało się już 80 tys. osób.

W 2021 r. United Label ma w planach wydać następne dwa tytuły: Tails of Iron i Horae.

„Tails of Iron to narracyjna gra z gatunku RPG-lite, tworzona przez brytyjskiego dewelopera - Odd Bug Studios. Opowiada ona historię prawowitego dziedzica tronu królestwa szczurów, młodego Redgi the Rat, który musi odzyskać ziemię swoich przodków, opanowaną przez najeźdźców. Horae natomiast będzie grą RPG osadzoną w posępnym, post apokaliptycznym świecie, gdzie nowoczesna technologia miesza się z elementami znanymi ze średniowiecza” - czytamy w komunikacie spółki

Zobacz także: W gronie 100 najbardziej oczekiwanych gier na Steam, aż 20 to polskie produkcje

Debiut na NewConnect jeszcze w 2020 r?

Jeszcze w tym roku United Label może zadebiutować na NewConnect.

„Złożenie Dokumentu Informacyjnego na GPW to duży krok w kierunku debiutu na NewConnect. Można powiedzieć, że jesteśmy na ostatnim etapie. Chcemy by odbył się on jeszcze w tym roku. Obecnie czekamy na odpowiedź giełdy w sprawie dopuszczenia akcji do obrotu” – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

Zobacz także: United Label złożyło Dokument Informacyjny na GPW

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.