StrategyForge, spółka zależna Jujubee, prezentuje trailer gry PunkWars
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
31 maj 2021, 10:55

StrategyForge, spółka zależna Jujubee, prezentuje trailer gry PunkWars

StrategyForge zaprezentowało trailer gry Punk Wars. Wydawcą pierwszego tytułu spółki będzie Jujubee.

Punk Wars będzie produkcją single player czerpiącą z turowych gier, która kładzie duży nacisk na system walki, a rozgrywać się będzie w świecie w którym atom i diesel-punkowe korporacje ścierają się, walcząc o dominującą pozycję dla swojej technologii i ideologii. Niedawno odbył się czat inwestorski z prezesem StrategyForge – Michałem Stępniem, gdzie odpowiadał na pytania dotyczące rozwoju studia, również w kontekście produkcji Punk Wars.

„Za produkcję gry odpowiedzialne jest wyłącznie Strategy Forge, zaś Jujubee jest wydawcą tego tytułu, tym samym nie jest zaangażowane w produkcję. Co za tym idzie wydatki związane z produkcją gry ponosi Strategy Forge” – powiedział na czacie inwestorskim Michał Stępień.
 


W trakcie nadchodzącego Steam Next Festu gracze po raz pierwszy będą mogli zagrać w demo Punk Wars. Wersja demonstracyjna będzie dostępna w ograniczonym czasie między 16 a 22 czerwca.

Zobacz także: W wakacje nie będzie nudy. Producenci gier z GPW i NewConnect zapowiedzieli sporo premier gier na ten okres

Jujubee stawia na gry strategiczne

StrategyForge to założona w ubiegłym roku spółka zależna Jujubee. Tym sposobem firma notowana na rynku NewConnect, która ma na swoim koncie takie produkcje jak Kursk czy Realpolitiks, chce umacniać swoją pozycję na rynku gier strategicznych. Przypomnijmy, że spółka pracuje nad narzędziem zwiększającym efektywność produkcji gier strategicznych.

„Punk Wars bazuje na rozwiniętej przez Jujubee technologii, tj. edytorze do tworzenia gier strategicznych, budżet Punk Wars nie będzie duży i wraz z marketingiem nie przekroczy miliona złotych” – zapowiadał prezes Michał Stępień.

W Punk Wars gracz będzie miał do dyspozycji cztery korporacje - Steampunk, Dieselpunk, Atompunk or Steelpunk, gdzie nad jedną z nich należy przejąć kontrolę. W postapokaliptycznej metropolii będzie można wybrać ścieżkę rozwoju dla swoich jednostek, które aby osiągnąć potęgę, można rozwijać pod kątem naukowym, przemysłowym oraz militarnym. StrategyForge zakłada, że premiera tytułu powinna odbyć się jeszcze w III kwartale 2021 roku.

Zobacz także: Techland prezentuje gameplay Dying Light 2 i rozpoczyna sprzedaż pre-orderów - premiera w grudniu 2021

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.